Polecamy

Diagnoza twarzy - klucz do wysokiej jakości poradnictwa estetycznego

Prawo do ochrony zdrowia: co trzeba wiedzieć?

Pielęgnacja włosów

Więc znalazłeś siwe włosy... co teraz?

Są pewne rytuały przejścia, które są nieuniknione - za pierwszym razem, gdy ktoś nazywa Cię "Pani" zamiast "Ty", świadomość, że siedzenie na podłodze nie jest już wygodną opcją, i moment, w którym odkrywasz, że Twoje siwe włosy zaczynają przewyższać liczbę ich nieszarych braci. Masz dwie możliwości wyboru. Możesz albo wpadać w pełną panikę, wyrywając wyzywające mieszki włosowe, rozpaczliwie trzymając się śladów młodości. Albo (i to jest o wiele lepsza opcja) możesz objąć te srebrne symbole mądrości i doświadczenia, i pokazać światu, że czujesz się komfortowo we własnej skórze i włosach. 

Jeśli zdecydowałaś się na lęk i alarm, ten przewodnik po siwych włosach, miejmy nadzieję, wyciszy Twoje skrupuły. A jeśli zdecydowałaś się spokojnie zaakceptować swoją siwiznę, zapewni Ci ona wiele sposobów na pielęgnację i uczczenie swojej wspaniałej wybielającej grzywy. 

Co powoduje siwe włosy?

Większość ludzi zaczyna dostrzegać siwe włosy w połowie lat trzydziestych i na początku lat czterdziestych, ale niektóre z nich wybielają się przedwcześnie po dwudziestce. Jeśli chcesz przewidzieć, kiedy ta zmiana rozpocznie się dla Ciebie, najlepiej przyjrzyj się rodzicom. Wiek, w którym pójdziesz na szaro, jest przecież określony przez genetykę. 

Dlaczego twoje włosy robią się siwe? Twój naturalny kolor włosów, od najgłębszego mahońca po najbardziej platynowy blond, jest tworzony przez komórki pigmentowe w mieszkach włosowych. Wytwarzają one melaninę, która sprawia, że Twoje włosy mają odpowiedni, wyznaczony kolor. Kiedy te komórki pigmentowe przestają funkcjonować, zamiast nich pojawiają się siwe włosy. W miarę dojrzewania, to niepowodzenie w wytwarzaniu melaniny rozprzestrzenia się z mieszka włosowego na mieszek włosowy, dając Ci w końcu pełną głowę srebrzystych pasm. 

Jak odwrócić siwe włosy?

Kiedy zauważysz pierwszą siwiznę, możesz spanikować i zadać w Google pytanie: "Jak odwrócić siwiznę?". Ponownie, siwizna jest kontrolowana przez Twoje geny, ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, by poprawić ogólny stan zdrowia Twoich włosów. Ponieważ włosy są wykonane z protein, dieta bogata w proteiny znacznie wzmocni Twoje mieszki włosowe. Jaja, ryby i orzechy to świetny wybór. Aby zapobiec wypadaniu włosów, ważne jest, aby włączyć zdrową dawkę żelaza do swojej diety, jak również. Na liście pięciu pokarmów dla dłuższych i zdrowszych włosów, zaleca się spożywanie pestek dyni i słonecznika w celu zwiększenia poziomu żelaza i poprawy zdrowia włosów.  

Cokolwiek zrobisz - nie sięgaj po pincetę! Po pierwsze, skubanie tych siwych włosów nic nie zmieni. Inny po prostu odrośnie na swoim miejscu. Po drugie, jeśli masz kilka siwych włosów, oskubanie ich tylko przerzedzi twoje luksusowe zamki. A co najważniejsze, wyrywanie tych siwych włosów może doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń. Dyrektor kreatywny Aveda Canada, Kristjan Hayden, mówi Chatelaine: "Wyrwanie siwych włosów może uszkodzić mieszek włosowy, a czasami Twoje włosy po prostu nie odrosną". Zrób to wystarczająco dużo razy, a będzie ci niezmiernie przykro. Chyba, że starasz się wyglądać jak Jean-Luc Picard. 

Farbowanie siwych włosów
Kiedy Twoje pierwsze siwe włosy zaczną pojawiać się losowo, nie ma potrzeby rozpoczynania farbowania całej głowy. Wybierając pasemka, zrobisz cuda, by zamaskować kilka zbuntowanych bieli. Sztuczką może być także przykrycie rzęs tuszem do rzęs obraźliwych mieszków włosowych. Możesz też uniknąć umieszczania na włosach niechcianych chemikaliów, stosując przedłużanie włosów w celu dodania im pasemek. 

Rita Hazan, kolorystka gwiazd, mówi Allure, że właściwym momentem na rozpoczęcie farbowania włosów jest moment, gdy są one w około 30 procentach siwe. W tym momencie, będziesz miała kilka decyzji do podjęcia. Pierwszą z nich będzie wybór najlepszego dla Ciebie koloru. Jeżeli zdecydujesz się na ciemny odcień, będzie on wymagał większej pielęgnacji, ponieważ będzie bardziej kontrastowy między Twoim głębokim odcieniem a srebrnymi mieszkami włosowymi. Dlatego właśnie tak wiele szarych osób decyduje się na blondynkę. Popielaty blond jest szczególnie realnym wyborem, ponieważ zwalcza żółtawy odcień, który często siwieje na włosach.  

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Diagnoza twarzy - klucz do wysokiej jakości...

Najważniejszym momentem w każdym centrum urody jest pojawienie się nowego klienta. Ponieważ...

10 sposobów dbania o swoje włosy

Nasze włosy widziały nas w naszych najlepszych i najgorszych dniach. Od kiedy po raz pierwszy...

Dlaczego moje włosy są takie suche?

Włosy suche to jeden z najczęstszych problemów dla kobiet, bez względu na ich długość i...