Polecamy

Czas to pieniądz

Wybór ubezpieczenia biznesowego dla gwoździ w Wielkiej Brytanii -...

Pielęgnacja włosów

Dlaczego moje włosy są takie suche?

Włosy suche to jeden z najczęstszych problemów dla kobiet, bez względu na ich długość i strukturę.

Przyczyny powstawania suchych włosów są różne, a sposób utrwalania suchych włosów będzie również różny dla każdego, w zależności od kilku czynników. Pogoda, lekarstwa, genetyka, są przyczynami suchych włosów. Niezależnie od przyczyny problemu, rozwiązanie sprowadza się do tego, jak nawilżyć suche włosy - a dziewczyna, zaufaj nam, mamy dla Ciebie kilka łatwych do zastosowania środków.

Najlepszym podejściem do utrwalania suchych włosów jest pytanie, "dlaczego moje włosy są tak suche?" w pierwszej kolejności.

Dlaczego moje włosy są takie suche?

Suchość włosów może być spowodowana wieloma czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Czynniki zewnętrzne to m.in. pogoda (zimna pogoda = włosy bardziej suche), częstotliwość mycia włosów (nadmierne mycie może pozbawić włosy naturalnych olejków), produkty do włosów, których używasz (czy są wypełnione alkoholami i środkami suszącymi?), narzędzia do włosów, których używasz, czy chemiczna stylizacja i farbowanie. Czynniki wewnętrzne obejmują spożywane pokarmy, poziom nawodnienia, przyjmowane leki, zaburzenia równowagi hormonalnej, a nawet genetyki. Zanurzmy się w tym głębiej.

Suche włosy powodują
POGODA

Przyjrzyjmy się najczęstszemu - a czasami najbardziej pomijanemu - czynnikowi, jakim jest pogoda, a dokładniej powietrze. Występują różne pory roku i temperatury, a jeśli mamy do czynienia z jesienią/spadkiem, to temperatury spadają. Im chłodniejsza pogoda, tym bardziej suche jest powietrze, nie tylko pozbawiając włosy wilgoci, ale także sprawiając, że stają się one matowe, łamliwe i niestety, podatne na rozdwajanie końcówek. 

Brak wilgoci i redukcja wilgoci w powietrzu powoduje również powstawanie ładunków elektrostatycznych, co oznacza, że włosy są naładowane elektrycznie, co powoduje ich przyczepianie się do zimnych akcesoriów i odzieży.

Jak utrwalić suche włosy

MYCIE WŁOSÓW
Jeśli często myjesz włosy, możesz się zastanawiać, dlaczego moje włosy są takie suche, nadal? Suche włosy są spowodowane brakiem wilgoci, jak wiesz, i wiele osób spróbuje zaradzić temu nadmiernemu praniu. Nie ma mowy. Nadmierne mycie włosów pozbawia je naturalnych olejków i połysku nie tylko powoduje ich suchość, ale także suchość i czasami swędzenie skóry głowy.

LEKI

Jeśli zauważysz nagłe wyschnięcie włosów, lub jeśli odczuwasz suchość włosów przez dłuższy czas, może to być spowodowane przyjmowanymi przez Ciebie lekami. Istnieje kilka rodzajów leków, niektóre podejmowane codziennie, które powodują suche włosy, w tym antydepresanty, niektóre antybiotyki, leki chemioterapii, dna, leki przeciwgrzybicze i nadciśnienie tętnicze, leki utrata masy ciała, terapia hormonalna, i więcej. Chociaż zawsze ważne jest, aby przeczytać i zrozumieć skutki uboczne leków, nie zawsze można im zapobiec. Pamiętaj, aby porozmawiać z lekarzem lub dostawcą usług medycznych o wszelkich przepisanych leków i porozmawiać o wszelkich obaw lub skutków ubocznych. Mogą istnieć alternatywy dla leków, które bierzesz. 

NARZĘDZIA DO STYLIZACJI TERMICZNEJ
Narzędzia do podgrzewania włosów są idealne do tworzenia fal o dużej objętości, spinek i wielu innych stylizacji i wyglądu. Ale narzędzia do stylizacji termicznej mają również wpływ na zdrowie naszych włosów. Choć jesteśmy zwolennikami stosowania produktów do ochrony włosów, nie ma innego sposobu, aby chronić włosy przed uszkodzeniami spowodowanymi przez narzędzia do stylizacji termicznej, niż stosowanie ich w mniejszym stopniu. Suszarki do włosów, lokówki i prostownice - w przypadku stosowania ich często wszystkie prowadzą do wysuszenia włosów, ich łamania się i uszkodzenia. Jeżeli jesteś podatna na suche włosy, pękanie lub rozdwojenie końcówek, może to być przyczyną stylizacji termicznej.

STYLIZACJA CHEMICZNA

Włosy przetworzone lub poddane obróbce chemicznej są bardzo obciążające - nie bez powodu Twój stylista i kolorysta nosi rękawiczki. Jeżeli często farbujesz włosy lub chemicznie je prostujesz, trwała ondulacja lub kręcisz, możesz zauważyć, że tekstura Twoich włosów staje się znacznie bardziej sucha, łamliwa, a czasami nieostra. Nic dziwnego, że eksperci lub styliści zalecają, by nie odstępować od tych wizyt, ale suche włosy mogą być stałym problemem nawet po pewnym czasie od zabiegu chemicznego. Chociaż istnieje wiele bardziej naturalnych i mniej surowych produktów do tych powszechnych zabiegów, w tym do farbowania włosów, ograniczenie tych zabiegów jest najlepszym sposobem na zapobieganie suchym włosom i dalszym uszkodzeniom Twoich naturalnych włosów.

Jeżeli chcesz poeksperymentować z kolorem lub dodać pasemka bez użycia środków chemicznych, spróbuj przedłużyć włosy klipsem, aby uzyskać naturalnie wyglądające tony włosów.

GENETYKA
Czasami sucha hara jest po prostu w naszych genach - dzięki mamie i tacie. Jeśli Twoi rodzice lub rodzeństwo są podatni na suche włosy lub skórę głowy, to prawdopodobnie Ty też jesteś (lub będziesz) podatna. Najlepszym sposobem na zaradzenie genetycznie dziedziczonym suchym włosom jest utrzymanie ich zdrowych i nawilżonych za pomocą najlepszych produktów i praktyk. Przeczytaj dalej, my zajmiemy się Tobą.

OGRANICZYĆ MYCIE WŁOSÓW
Aby nadrobić suchość, Twoja skóra głowy będzie pracować w nadmiarze, tworząc naturalne olejki, które mogą prowadzić do przetłuszczania się włosów - wystarczy dodać do swojej listy problemów z włosami. Eksperci twierdzą, że mycie włosów dwa do trzech razy w tygodniu działa najlepiej dla większości osób, zapewniając zdrową równowagę pomiędzy czystymi i nawilżonymi włosami a skórą głowy.

Jeśli drapiesz się po głowie, jak nawilżyć suche włosy, koniecznie przyjrzyj się również produktom, których używasz w dni mycia włosów. Odżywianie włosów jest niezbędne do utrwalenia suchych włosów, ale nie musisz spryskiwać całej głowy odżywką. Zamiast tego, skoncentruj się na odżywce od połowy wału do końcówek, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Używanie szamponu na całej głowie i włosach działa, ale nie przesadzaj. Pamiętaj też, aby dokładnie wypłukać wszystkie produkty.

CHROŃ SWOJE WŁOSY PRZED GORĄCĄ STYLIZACJĄ
Dobrym sposobem na ochronę Twoich naturalnych włosów przed uszkodzeniami spowodowanymi wysoką temperaturą, zwłaszcza jeśli masz suche włosy, jest stosowanie doczepianych włosów. Przedłużanie włosów nie tylko pozwala na ich wcześniejsze ułożenie, ale także pozwala utrzymać na dłużej takie fryzury jak fale i loki, dzięki czemu włosy są dłuższe i pełniejsze, grubsze i lepiej ułożone przez kilka dni. Jaki jest tego bonus? Nie zniszczysz swoich naturalnych włosów z powodu narzędzi do stylizacji termicznej. Używając Luxy Hair, ocenionej jako najlepszy klips do przedłużania włosów, ułatwisz sobie także przygotowanie się do wyjścia na dzień lub noc. Po prostu przygotuj swoje włosy do przedłużania, przechowuj je w nosidełku lub pudełku i spinaj, gdy będziesz gotowa do wyjścia.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Diagnoza twarzy - klucz do wysokiej jakości...

Najważniejszym momentem w każdym centrum urody jest pojawienie się nowego klienta. Ponieważ...

10 sposobów dbania o swoje włosy

Nasze włosy widziały nas w naszych najlepszych i najgorszych dniach. Od kiedy po raz pierwszy...

Jak pozbyć się rozszczepionych końcówek

Podzielone końce. Dzieją się powoli, potem wszystko na raz. Na początku są ledwo...