Polecamy

Najlepszy zestaw brzytwy prostej dla początkujących (i...

Jak przycinać swoją brodę

Pielęgnacja włosów

Diagnoza twarzy - klucz do wysokiej jakości poradnictwa estetycznego

Najważniejszym momentem w każdym centrum urody jest pojawienie się nowego klienta. Ponieważ pierwsze wrażenie jest jednym z czynników decydujących o tym, czy klient jest tylko przejazdem, czy też pozostanie lojalny wobec Twoich usług, musisz pamiętać o tym, jak ważna jest diagnostyka skóry w ramach doradztwa w zakresie wizerunku estetycznego.

 

Wysokiej jakości zabieg kosmetyczny, który spełnia oczekiwania klienta, jest gwarancją długotrwałego, wysokiej jakości wyglądu estetycznego, dzięki czemu Twoja relacja z klientem będzie trwała, a wybrany przez Ciebie zabieg będzie dla niego najbardziej odpowiedni. Jeśli chcesz osiągnąć wszystkie te cele podczas każdej z pierwszych sesji z klientem, w tym artykule doradzimy Ci, jak przeprowadzić wysokiej jakości diagnozę twarzy.

 

Co to jest diagnoza skóry?

Diagnoza twarzy to rygorystyczna analiza, w której rozważa się najbardziej odpowiednie zabiegi lub procedury estetyczne dla każdego z typów skóry , których ostatecznym celem może być zastosowanie określonych kosmetyków lub procedur estetycznych w celu poprawy wyglądu. Zasadniczo diagnoza twarzy to analiza skóry przeprowadzana specjalnie na twarzy. Jest to profesjonalna technika analityczna wykorzystująca pewien rodzaj technologii medycznej, która analizuje skórę w poszczególnych warstwach, od skóry właściwej, czyli powierzchni, do naskórka, czyli warstw najbardziej wewnętrznych.

 

Do czego służy diagnoza twarzy?

Główną funkcją diagnostyki twarzy, oprócz wykonania analizy skóry właściwej według warstw w celu określenia rodzaju skóry i jej cech, może być:

  • Rozpoznanie najważniejszych cech skóry dzięki serii bardzo szczegółowych pomiarów. Cechy te mogą być następujące:
    • Typ skóry
    • Poziom nawilżenia skóry
    • Stopień wyrównania skóry
    • Stan lub kondycja porów
    • Aby wykluczyć skazy i zmarszczki
    • Określ zakres sprężystości
  • Przeprowadzenie indywidualnej obserwacji cech skóry klienta i jej rozwoju.

Jak działa diagnoza twarzy

Aby przeprowadzić dobrą diagnozę twarzy, należy ściśle przestrzegać następujących kroków:

  • Po pierwsze, należy stworzyć kompletną historię każdego z klientów. W ten sposób stworzysz szczegółowy rejestr każdego z pacjentów, który będzie zawierał wszystkie informacje o możliwych przyczynach początkowych stanów skóry. Oprogramowanie dostosowane do potrzeb klienta jest narzędziem, które może pomóc w bezpiecznym przechowywaniu i centralizacji tych informacji.

  • Wpierwszej kolejności należy wykonać badanie wzrokowe i dotykowe, aby zdiagnozować stan skórypacjenta. Ten pierwszy test pomoże Ci rozpoznać początkowy stan skóry. Należy zwrócić uwagę na takie czynniki, jak: kolor skóry, wielkość porów, obecność plamek, trądziku, zmarszczek oraz znacznych lub minimalnych zmian chorobowych. Należy podać informacje zawarte na karcie.

  • Do postawienia dobrej diagnozy należy użyć odpowiednich narzędzi. Dobry analizator skóry jest doskonałym narzędziem do tego typu badań, dzięki zastosowaniu specjalnych soczewek i oprogramowania analitycznego, które je obsługuje.

  • Na koniec trzeba będzie wybrać najlepszy sposób leczenia schorzeń wskazanych w diagnozie twarzy. Należy poinformować klienta o wynikach analizy, a następnie zaproponować najwłaściwsze leczenie dla każdego przypadku.

 

Jakie parametry bada się podczas diagnozy twarzy?

Diagnostyka twarzy polega na badaniu i obserwacji pewnych parametrów lub charakterystycznych cech skóry i jej stanu w momencie analizy. Te warunki i cechy to:

  • Nawodnienie: dobrze nawilżona skóra to skóra przewodząca elektrony. Ta zdolność przewodzenia jest mierzalna za pomocą specjalistycznego sprzętu.

  • Elastyczność: cechę tę można zmierzyć poprzez zastosowanie fal dźwiękowych, które wywołują mikroskurcze w skórze, a także za pomocą specjalistycznej aparatury.

  • Stopień widoczności przebarwień: urządzenia wykorzystujące światło spolaryzowane mierzą poziom składników pigmentacji skóry, które mogą wpływać na jej naturalny koloryt. Zabieg ten jest całkowicie nieszkodliwy dla skóry.

  • Jednolitość w porach: dzięki czułej mikrokamerze o wysokiej rozdzielczości skóra jest naświetlana równomiernie. Procedura ta jest wykorzystywana do diagnozowania właściwości i stanu porów skóry.

  • Obecność zmarszczek: wykrycie zmarszczek pozwala określić stopień zaawansowania procesu starzenia się skóry. Inna mikrokamera, której działanie jest mikroskopijne, umożliwia pomiar głębokości zmarszczek na skórze.

  • Poziom tłuszczu w skórze: do tej analizy używa się specjalnego papieru, który reaguje od różowego do czerwonego w tych obszarach, w których tłuszcz jest wchłaniany w bardzo wysokim stopniu.

Podsumowując, skuteczna diagnostyka twarzy jest jednym z podstawowych wymogów każdego gabinetu kosmetycznego, który chce spełnić oczekiwania każdego klienta. Jeśli Twoim zadaniem jest sprawić, aby odwiedzający wracali do Twojej firmy, upewnij się, że stosujesz wszelkie możliwe metody, aby ich doświadczenia były jak najlepsze.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

10 sposobów dbania o swoje włosy

Nasze włosy widziały nas w naszych najlepszych i najgorszych dniach. Od kiedy po raz pierwszy...

Dlaczego moje włosy są takie suche?

Włosy suche to jeden z najczęstszych problemów dla kobiet, bez względu na ich długość i...

Jak pozbyć się rozszczepionych końcówek

Podzielone końce. Dzieją się powoli, potem wszystko na raz. Na początku są ledwo...