Polecamy

Przyczyny wypadania włosów i jak je powstrzymać

Zapomnij o "Lubię to", buduj relacje

Pielęgnacja brody

Zapuszczanie brody - czy w lecie rośnie szybciej?

KRÓTKA ODPOWIEDŹ: TAK, TWOJA BRODA ROŚNIE SZYBCIEJ W LECIE. DLACZEGO?

W naszym ostatnim wpisie omawialiśmy cykl wzrostu twojej brody. Androgeny, a konkretnie testosteron, odgrywają ważną rolę w tym, jak szybko broda rośnie. Więcej testosteronu, lepszy wzrost. O poziomie/wydajności testosteronu decyduje kilka czynników - od Twojej diety, poziomu aktywności fizycznej, życia seksualnego, a nawet genetyki. Naukowcy z Centrum Nauk o Skórze Uniwersytetu w Bradford w Wielkiej Brytanii również stwierdzili, że pewien okres w roku koreluje z szybszym tempem wzrostu zarostu.

ZIMĄ WZROST ZAROSTU SPOWALNIA
Ich badania pokazują, że tempo wzrostu brody jest najwolniejsze zimą, kiedy wielu facetów próbuje zapuścić brodę. Tempo wzrostu zarostu drastycznie wzrasta w miesiącach letnich, osiągając szczyt w lipcu. Te wskaźniki wzrostu odpowiadają poziomowi testosteronu, który jest najniższy w zimie i najwyższy w lecie.

CHCESZ WYHODOWAĆ EPICKĄ BRODĘ? CZAS JEST WSZYSTKIM
Więc jeśli chcesz mieć epicki zarost zimowy, zacznij uprawiać go latem, aby wykorzystać ten przyspieszony wzrost zarostu. Nie padnij ofiarą błędnego przekonania, że letni zarost uczyni cię zauważalnie cieplejszym. W jednym z naszych ostatnich postów, Czy broda naprawdę czyni cię cieplejszym? Dowiedz się, czy ta duża letnia broda sprawi, że temperatura twojego ciała wzrośnie, pokazaliśmy, że włosy zarostu nie zwiększają zauważalnie temperatury twojego ciała.

PRAWIDŁOWA RUTYNOWA PIELĘGNACJA ZAROSTU
Pamiętaj, że letnia pielęgnacja brody różni się nieco od zimowej rutyny. Zalecam częstsze mycie brody w miesiącach letnich niż w zimie. Upał, wilgoć i pot uszkadzają Twoje włosy czuciowe, a pot i jego resztkowa sól zmieniają Twoją chwalebnie bujną brodę w suchy, chrupiący bałagan. Z tym dodatkowym praniem przychodzi potrzeba częstszego nawilżania.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak często musisz ostrzyć swoją prostą...

Dla tych, którzy zastanawiają się nad rozpoczęciem życia z prostą maszynką do golenia...

Jakie są różnice między bezpiecznymi...

Zrozumienie terminologii związanej z maszynkami do golenia W tym filmie porozmawiamy o różnicach...

Jak obciążyć pędzel do golenia, aby uzyskać...

Jak obciążyć pędzel do golenia aby uzyskać pianę Dla tych, którzy rozpoczynają swoją...