Polecamy

7 nawyków dobrych właścicieli salonów

Jak wyhodować i utrzymać letnią brodę

Pielęgnacja brody

Jakie są różnice między bezpiecznymi maszynkami do golenia?

Zrozumienie terminologii związanej z maszynkami do golenia W tym filmie porozmawiamy o różnicach pomiędzy maszynkami do golenia. Różne główki maszynki do golenia Czego można się spodziewać po różnych główkach Terminologia W najbardziej podstawowym znaczeniu, maszynka do golenia składa się z rączki i główki. Najczęściej spotykane są dwuczęściowe i trzyczęściowe maszynki do golenia. Brzytwa trzyczęściowa składa się z rączki, płytki bazowej i nakładki, podczas gdy brzytwa dwuczęściowa ma płytkę bazową przymocowaną do rączki i nakładkę z bolcem, który przykręca się do rączki. Oba typy brzytew używa się w ten sam sposób.

Największa różnica pomiędzy bezpiecznymi maszynkami do golenia tkwi w konstrukcji i geometrii główki.

Główki bezpiecznych maszynek do golenia:

Closed Comb (Safety bar) - W maszynce z zamkniętym grzebieniem, podstawa posiada prosty pręt, który stanowi warstwę pomiędzy twarzą a ostrzem maszynki. (Jest to świetna głowica dla początkujących, ponieważ zmniejsza narażenie na kontakt z ostrzem w miarę doskonalenia techniki.

Otwarty grzebień - otwarta głowica grzebieniowa ma otwory w podstawie, jak zęby w grzebieniu, które odsłaniają więcej ostrza na skórę i włosy. Ze względu na ilość odsłoniętego ostrza są one często uważane za bardziej agresywne.

Slant - nazywana jest maszynką typu slant, ponieważ konstrukcja głowicy wygina ostrze maszynki w taki sposób, że jest ono skręcone. Chodzi o to, że ostrze ustawione pod kątem tnie bardziej efektywnie. (Nie chcę być chorobliwy, ale na myśl przychodzi mi gilotyna). Regulowane - regulowane maszynki do golenia zmieniają odstęp pomiędzy ostrzami, aby zmniejszyć lub zwiększyć agresję.

Zazwyczaj większa szczelina między ostrzami = większa agresja. Ponownie, więcej ostrzy ma kontakt ze skórą, zwiększając tym samym "strefę zagrożenia" zarówno dla usuwania włosków, jak i podrażnień. Pojedyncza krawędź - W przeciwieństwie do ostrza DE (podwójnej krawędzi) z DWOMA stronami tnącymi, maszynka jednokrawędziowa ma tylko jedną stronę z krawędzią tnącą.

Istnieją dwa różne rodzaje ostrzy jednokrawędziowych. Ostrza Injector są zazwyczaj krótkie (podobne do DE) z jedną ostrą stroną, które wkłada się do maszynki. Ostrza typu Artist Club są dłuższe niż typowe ostrza DE. Ostrza jednokrawędziowe mogą być bardziej agresywne, ponieważ są grubsze i mniej się wyginają. Ostrza Artist Club pokrywają również większy obszar podczas jednego przejścia, przez co są często uważane za bardziej wydajne. Jak główka wpływa na golenie? Ogólnie rzecz biorąc, wszystkich bezpiecznych maszynek używa się w ten sam sposób, ale ekspozycja ostrza, odstęp pomiędzy ostrzami, waga i geometria główki mogą mieć wpływ na przebieg golenia. Głowice z zamkniętym grzebieniem są zazwyczaj łagodne w swojej agresji, nadal pozwalają na doskonałe golenie, ale mniej prawdopodobne jest, że spowodują podrażnienia. Otwarte głowice grzebieniowe są często "kolejnym stopniem" agresji i mogą skutecznie niszczyć zarost.

Mogą powodować więcej podrażnień z powodu przykładania większej ilości ostrzy do skóry, ale są doskonałym wyborem dla osób golących się co drugi dzień lub z dużym zarostem. Skośne głowice wymagają nieco więcej techniki, ale po opanowaniu są niezwykle skuteczne w szybkim ścinaniu zarostu przy mniejszej liczbie przejść. Regulowane głowice są świetne, gdy chcesz mieć wybór podczas golenia. Być może nawet w trakcie golenia, możesz zmienić odstęp pomiędzy głowicami, aby dopasować się do wzoru wzrostu włosów i powierzchni, którą golisz.

Maszynki jednoostrzowe są bardzo podobne do swoich odpowiedników dwuostrzowych (z tą różnicą, że masz do czynienia tylko z jedną krawędzią tnącą). Jeśli używasz ostrzy w stylu Artist Club, o większej szerokości, możesz odkryć, że jest to bardziej efektywne, ponieważ obejmuje większą powierzchnię na jedno przejście. Terminologia dotycząca brzytew bezpieczeństwa: Wydajność: jak szybko i dobrze jesteś w stanie ściąć włosy bez dodatkowych przejść. Agresja: jak bardzo ostrze dotyka Twojej twarzy lub jak Ty odczuwasz dotykanie twarzy przez ostrze.

Kąt nachylenia ostrza: geometria głowicy golącej, która wygina ostrze pod różnymi kątami w celu dostosowania go do techniki golenia. Odstęp między ostrzami: odległość między osłoną (płytą podstawy) a ostrzami. Zazwyczaj większa szczelina pozwala na odsłonięcie większej części ostrza i zapewnia większą agresję. Wyważenie: sposób, w jaki golarka jest wyważona, aby umożliwić głowicy wykonywanie pracy i nie powodować zbyt dużego nacisku. Chatter: wibracje ostrza podczas golenia. Różne głowice w różny sposób dociskają ostrze, aby ograniczyć ten efekt. Zrozumienie zasad działania bezpiecznej maszynki i tego, jak najlepiej się ona sprawdza, to dopiero pierwszy krok w przygodzie z goleniem na mokro.

Kiedy już odkryjesz jak dobrze ona działa, zanurzysz się w kulturze wspaniałego golenia, niesamowitych zapachów, gładkiej skóry i oczywiście fenomenalnych rezultatów. Napisz nam w komentarzu poniżej, która maszynka jest Twoją ulubioną i dlaczego.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Rewolucyjne wąsy: nowa, stara moda męska

Tak zwane rewolucyjne wąsy to jeden z najbardziej osobliwych stylów w świecie mody męskiej...

Jak często musisz ostrzyć swoją prostą...

Dla tych, którzy zastanawiają się nad rozpoczęciem życia z prostą maszynką do golenia...

Jak obciążyć pędzel do golenia, aby uzyskać...

Jak obciążyć pędzel do golenia aby uzyskać pianę Dla tych, którzy rozpoczynają swoją...