Polecamy

Jak założyć własny biznes paznokciowy w 10 krokach

Zwiększanie dochodów salonu

Pielęgnacja brody

Łupież zarostu - jak mu zaradzić

Spędziłeś dużo czasu na uprawie i pielęgnowaniu swojej majestatycznej brody, więc nie zamierzasz pozwolić, aby łupież zarostu, czy też zarostu, który nazywamy w bizie, zabił twój nastrój.

Jeśli cierpisz na ten stan, możesz być pewien, że nie jesteś sam. Łupież i łupież zarostu są powszechne, dotykają w tym samym czasie ponad 50 procent populacji. Do diabła, mieliśmy już czas lub dwa. Cóż, i to raz w Meksyku, ale nie musimy o tym rozmawiać.

Co to jest?
Więc co to jest łupież? Po prostu, to rezultat nagromadzenia się martwych komórek skóry. Zarost pojawia się, gdy skóra zrzuca się szybciej niż zwykle, co powoduje zauważalne gromadzenie się płatków śniegu w postaci skupisk komórek skóry.   

Co go powoduje?
Zanim to naprawimy, zajmijmy się potencjalnymi przyczynami zarostu. O ile nie ma jednej przyczyny, większość zarostu jest spowodowana przez jedną lub więcej z następujących: sucha skóra, mikroorganizmy i wrażliwość na skórę/ produkty do pielęgnacji zarostu.

  • Sucha skóra: Wszyscy mieliśmy suchą skórę. To swędzenie, podrażnienie i związane z tym płatki skóry. Podczas gdy łupież zarostu spowodowany przez suchą skórę jest bardziej widoczny w chłodniejszych miesiącach, może on uderzyć w każdej chwili, jeśli nie zadbasz odpowiednio o swoją brodę i skórę pod spodem.
  • Mikroorganizmy: Najczęstszym z tych małych bękartów jest grzyb/drożdżówka Malassezia, która żywi się łojem (olejem produkowanym przez twoją skórę) i wydala kwas oleinowy, który może wywołać reakcję zapalną w twoim organizmie, powodując wzrost większej ilości komórek skóry, które ostatecznie złuszczają się i... dostajesz sedno. 
  • Wrażliwość na produkty do pielęgnacji zarostu i skóry: Wrażliwość ta występuje wtedy, gdy Twój organizm jest wrażliwy na określone składniki produktów pielęgnacyjnych. Skutkiem tego jest czerwona, swędząca, łuszcząca się i łuszcząca się skóra. 

Jak mogę się go pozbyć?

Na szczęście brodę łatwo się leczy. (W przypadku wystąpienia istotnych objawów należy skonsultować się z lekarzem).

1. Użyć myjki do brody
Utrzymanie brody i skóry w czystości jest pierwszym krokiem w zapobieganiu zarostowi. Używaj łagodnego środka czyszczącego i delikatnie szokuj skórę pod brodą. Złuszczanie jest ważnym krokiem w usuwaniu nadmiaru komórek skóry, które mogą powodować powstawanie zarostu. Więcej o tym, jak prawidłowo umyć zarost, możesz przeczytać tutaj.
Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę jest temperatura wody. Podczas gdy wszyscy korzystamy z gorącego prysznica z rurką, gorąca woda może spowodować wysuszenie skóry. Zmniejsz temperaturę o kilka stopni, aby podkręcić swoją zarostową grę.

2.Nawadniać lub umierać, er, swędzieć
Ponieważ sucha skóra jest główną przyczyną większości łupieżu zarostu, ważne jest, aby skóra pod brodą była dobrze nawilżona. Pomoże to zapobiec wysuszaniu się skóry i zrzucaniu płatków. Chociaż większość z nich poleca olejek do brody, my preferujemy specjalistyczny preparat nawilżający do twarzy przeznaczony dla mężczyzn z zarostem. Olejek zarostowy jest cudowny, ale jeśli chodzi o pielęgnację włosów i skóry pod brodą, specjalistyczne środki nawilżające nie mogą zostać pobite.

3.Szczotkuj (wszyscy to robią)
Po oczyszczeniu i nawilżeniu, wyszczotkuj lub wyczesuj brodę. Pomoże to rozprowadzić naturalne olejki zarostu i usunąć nadmiar komórek skóry.

Czas na rutynę
Jako mężczyźni, powinniśmy być dumni z naszego zdrowia i wyglądu. Oto prosty sposób na utrzymanie skóry i zarostu na właściwym miejscu - i zarostu pod kontrolą.

  1. Umyj twarz i płucz codziennie brodę. Umyj zarost dwa razy w tygodniu lub w razie potrzeby.
  2. Raz w tygodniu stosuj środek złuszczający, aby pomóc w usunięciu brudu i zanieczyszczeń. Pozwoli to również zmyć martwe komórki skóry, mikroorganizmy i wesprzeć wzrost nowych komórek.
  3. Nawilżaj skórę i brodę wysokiej jakości podwójnym preparatem nawilżającym do twarzy lub olejkiem do brody.
  4. Szczotkuj brodę.
  5. Wyjdź na zewnątrz i zdominuj swój dzień.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Rewolucyjne wąsy: nowa, stara moda męska

Tak zwane rewolucyjne wąsy to jeden z najbardziej osobliwych stylów w świecie mody męskiej...

Jak często musisz ostrzyć swoją prostą...

Dla tych, którzy zastanawiają się nad rozpoczęciem życia z prostą maszynką do golenia...

Jakie są różnice między bezpiecznymi...

Zrozumienie terminologii związanej z maszynkami do golenia W tym filmie porozmawiamy o różnicach...