Polecamy

Jak stosować olejek do brody

Zwiększanie dochodów salonu

Pielęgnacja brody

Jakie są zalety golenia na mokro?

Jakie są zalety golenia na mokro?

Aviv i Jared z West Coast Shaving przedstawiają korzyści płynące z golenia na mokro w tym video Shaving 101. Przedstawiają 5 powodów, dla których powinieneś skorzystać z tradycyjnych praktyk golenia na mokro.

Podczas gdy początki golenia na mokro są owiane mgłą czasu (niektórzy twierdzą, że starożytni Sumerowie byli jednymi z pierwszych, którzy ubijali pianę i przywiązywali zaostrzony kamień do sztyftu), pojawienie się bezpiecznej maszynki na przełomie ostatniego stulecia naprawdę zapoczątkowało męską samoopiekę. Dlaczego więc mężczyźni wykazują ponowne zainteresowanie tą starą praktyką? Czytaj dalej, aby poznać pięć najważniejszych powodów, dla których West Coast Shaving przedstawia pięć najlepszych rozwiązań.

5 korzyści z golenia na mokro

#1 To najlepsze golenie jakie możesz uzyskać! Kropka.

Połączenie sprzętu, procesu golenia i wyczucia, co działa na Twoją korzyść, daje Ci najdokładniejsze i najgładsze golenie, jakie możesz uzyskać.

  • Sprzęt - powierzchnia tnąca z jednym ostrzem minimalizuje podrażnienia. Nie przeciągasz wielokrotnie wieloma ostrzami po twarzy. Ponadto, mydło/krem jest szczególnie dobre w tworzeniu ochronnej, nawilżającej piany, która pozostawia zdrowszą skórę.
  • Technika - W maszynkach z wieloma ostrzami, ostrza unoszą skórę i ścinają włosy pod skórą, co może powodować wiele problemów, nierówności i wrastające włoski. Dzięki wyjątkowej pianie, która chroni, oraz licznym produktom po goleniu i balsamom, możesz zmniejszyć lub nawet wyeliminować te powszechne dolegliwości skórne.

#2 Jest opłacalny.

Chociaż początkowe koszty mogą wydawać się wyższe niż w przypadku golenia przy użyciu jednorazowych wkładów, koszty golenia na mokro są w rzeczywistości znacznie niższe.

  • Dzięki goleniu na mokro możesz "zgolić" mnóstwo pieniędzy z budżetu. W ciągu trzech lat wydasz około 400 dolarów w sklepie detalicznym na maszynki na naboje. Możesz zaoszczędzić około 100 dolarów korzystając z Dollar Shave Club lub innej taniej firmy internetowej, co oznacza 300 dolarów w ciągu 3 lat. Przechodząc na golenie na mokro wydasz około 200 dolarów przez trzy lata.
  • Koszty początkowe również drastycznie spadły. Możesz kupić zestaw startowy za jedyne 50-60 dolarów, który będzie Ci służył przez dziesięciolecia.
  • Uwaga kupującego: Istnieje głęboka ciemna dziura golenia na mokro. Chociaż można sporo zaoszczędzić, wielu golarzy zakochuje się w tym procesie i zaczyna kupować coraz więcej zapachów, mydeł i płynów do golenia. (Nie kwestionujemy tego, po prostu zwracamy na to uwagę).

#3 To tradycja.

Tradycyjne golenie wydaje się być powrotem do dzieciństwa, hołdem złożonym starszym, powrotem do prostszych czasów.

  • Chociaż mogło mieć swój początek w starożytnej Sumarii, golenie na mokro stało się powszechne na przełomie ubiegłego i obecnego wieku, kiedy król Gillette wprowadził bezpieczną maszynkę o podwójnej krawędzi. Wkrótce stało się podstawą męskiej pielęgnacji. . i staje się nią ponownie wraz z ponownym wzrostem zainteresowania tą tradycyjną metodą golenia przy użyciu maszynki o podwójnej krawędzi lub maszynki prostej.
  • Być może pamiętasz jak oglądałeś swojego ojca lub dziadka golącego się w ten sposób i chciałbyś przypomnieć sobie te chwile. A może tęsknisz za rockową chwilą w swoim własnym życiu. Ten rodzaj golenia może przynieść nam te chwile.
  • Jest to rutyna, która daje satysfakcję i łączy Cię z wieloma pokoleniami, które były wcześniej, a także coś, co możesz przekazać następnym pokoleniom.

#4 To ratowanie planety.

Golenie na mokro jest znacznie bardziej przyjazne dla środowiska niż golenie przy użyciu jednorazowych maszynek.

  • W samych Stanach Zjednoczonych każdego roku dwa miliardy jednorazowych maszynek do golenia - wliczając w to wkłady - ląduje na wysypiskach śmieci. To ogromna ilość odpadów, nie biorąc pod uwagę pianki do golenia i opakowań, które również są wyrzucane.
  • Mydła i kremy wystarczają na wiele miesięcy i często są dostarczane z pojemnikami wielokrotnego użytku z wkładami. Mniej jest do wyrzucenia, a wiele z tego, co wyrzucasz ulega biodegradacji. Nawet stalowe ostrza można poddać recyklingowi.
  • Golenie prostą maszynką jest jeszcze mniej szkodliwe, ponieważ maszynka jest używana przez dziesięciolecia, więc nie przyczynia się do powstawania odpadów na wysypiskach śmieci.

#5 To czas dla siebie.

Tradycyjne golenie na mokro może dać Ci trochę zasłużonego, spokojnego czasu, w którym możesz odciąć się od reszty świata i skupić się tylko na sobie. Ten czas można wykorzystać na refleksję, bycie uważnym lub po prostu na cieszenie się tym doświadczeniem. Zmień ten nudny obowiązek w przyjemne zajęcie.

  • Ten ostatni punkt jest nieco mniej wymierny, ale golenie na mokro jest przyjemniejsze. Zmienia przykry obowiązek w radość. Aviv mówi: "To golenie to coś, co większość ludzi uważa za przykry obowiązek i zamienia to w coś, co ludzie uważają za swój czas "dla mnie"."
  • Czas dla siebie. Medytacyjny, jakościowy, wspólnotowy. Staje się doświadczeniem, które jest czymś więcej niż sumą jego części. Rozpala zmysły. A ty zostajesz połączony z historiami związanymi z produktami - rzemieślnikami, rękodzielnikami, historią.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak często musisz ostrzyć swoją prostą...

Dla tych, którzy zastanawiają się nad rozpoczęciem życia z prostą maszynką do golenia...

Jakie są różnice między bezpiecznymi...

Zrozumienie terminologii związanej z maszynkami do golenia W tym filmie porozmawiamy o różnicach...

Jak obciążyć pędzel do golenia, aby uzyskać...

Jak obciążyć pędzel do golenia aby uzyskać pianę Dla tych, którzy rozpoczynają swoją...