Polecamy

Utrata włosów: dlaczego to się zdarza i jak temu zapobiec

10 nawyków dla zdrowych włosów

Pielęgnacja brody

Jak obciążyć pędzel do golenia, aby uzyskać pianę

Jak obciążyć pędzel do golenia aby uzyskać pianę

Dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z goleniem na mokro, jest tak wiele nowych technik, narzędzi i sztuczek do nauczenia się, że możesz czuć się przytłoczony. Nie obawiaj się! Wystarczy odrobina praktyki, abyś mógł golić się najlepiej w życiu. Jared, nasz rezydent, guru od piany, przedstawia Mattowi, nowemu golarzowi, radości płynące z nakładania piany w tym filmie "Golenie 101".

Nauka tworzenia dobrej piany na pędzlu do golenia przyniesie wiele korzyści w Twojej podróży po świecie golenia na mokro. Zainwestowanie trochę czasu w naukę jak uzyskać odpowiednio smarujący i ochronny bicz będzie dobrze wykorzystanym czasem.

Nałożenie piany na pędzel do golenia i wskazówki przed goleniem

Przygotujmy się

  • Pędzel do golenia - wybierz pędzel z włosia syntetycznego lub naturalnego
  • Mydło do golenia - wybierz zapach, który do Ciebie przemawia. (Jest tak wielu wyjątkowych rzemieślników wytwarzających mydła, że mógłbyś spędzić całe życie próbując ich wszystkich).
  • Woda - w końcu to sztuka golenia się na mokro. Czasami twarda woda może mieć wpływ na produkcję piany, więc jeśli należysz do tej kategorii, możesz poszukać mydła, które dobrze radzi sobie z twardą wodą.

Krok #1: Zwilż końcówki pędzla do golenia

Zanurz końcówki pędzla w wodzie. Wytrząśnij nadmiar wody z pędzla.

Krok #2: Naładuj mydło do golenia

Zawiruj końcówkami pędzla w mydle do golenia. Celem jest naładowanie pędzla mydłem, aż końcówki staną się pastelowe. Lekki nacisk, który powoduje lekkie rozchylenie pędzla jest dobry, aby załadować mydło. (Nie chcesz jednak naciskać zbyt mocno i wbijać tony mydła w sęk/klejone miejsce. Utrudni to czyszczenie lub uszkodzi pędzel do golenia).

Krok #3: Dodaj wodę do mydła do golenia

W miarę potrzeby, aby stworzyć pastę, spuść kilka kropel wody na mydło. Po prostu zanurz palce w wodzie i nanieś ją na wierzch mydła do golenia. (Nie bój się wody.) Ładowanie może trwać od 30 sekund do minuty. (Pro-tip: W tym momencie możesz przygotować twarz za pomocą olejku przed goleniem. Po prostu dodaj kilka kropel do rąk i rozprowadź na twarzy).

Krok #4: Wyrób pianę

Możesz również użyć kubka lub dłoni do zrobienia piany, ale popularną opcją jest robienie piany na twarzy. Niektórzy ludzie lubią wziąć załadowany pędzel i zacząć "malować" swoją twarz - proste, liniowe linie. Jared woli wirować szczotką, co powoduje obfite złuszczanie naskórka, podnoszenie włosków i tworzenie gęstej, kremowej piany.

Krok #5: Zbuduj pianę

Kiedy już pokryjesz twarz warstwą, chcesz dalej budować pianę. Dodaj więcej wody do pędzla do golenia i powtarzaj ruchy wirowe na twarzy. Możesz kontynuować ten proces przez jakiś czas, mieszając/ dodając wody/ powtarzając. Możesz dodać wody zanurzając końcówki pędzla w stojącej wodzie lub zwilżając palce i spuszczając krople na pędzel.

Krok #6: Sprawdź pianę

Przeciągnij lekko palcem po pianie, aby sprawdzić, czy jest gładka. Upewnij się, że piana nie wysycha. Jeśli udało ci się uzyskać gładką, kremową pianę, jesteś gotowy do nałożenia ostrza. Możesz nadal dodawać krople wody i odświeżać pianę podczas golenia.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Rewolucyjne wąsy: nowa, stara moda męska

Tak zwane rewolucyjne wąsy to jeden z najbardziej osobliwych stylów w świecie mody męskiej...

Jak często musisz ostrzyć swoją prostą...

Dla tych, którzy zastanawiają się nad rozpoczęciem życia z prostą maszynką do golenia...

Jakie są różnice między bezpiecznymi...

Zrozumienie terminologii związanej z maszynkami do golenia W tym filmie porozmawiamy o różnicach...