Polecamy

17 Pytania do badania satysfakcji

Sekrety biznesu, dzięki którym salon pielęgnacji paznokci może...

Pielęgnacja brody

Jak wyhodować i utrzymać letnią brodę

Słyszę to każdego dnia: "Czy twoja broda nie jest gorąca w lecie?" i "Nigdy nie wyhodowałbym brody w lecie. Jest zbyt gorąco." Wielu ludzi pyta, dlaczego nie golę brody, kiedy pogoda się nagrzewa. Albo przynajmniej przycinać go w dół. Moja odpowiedź jest prosta: "czy golisz sobie głowę latem?"

Znam tylko garstkę ludzi, którzy ogolili sobie brody latem... i wszyscy tego żałują.

Wszyscy mężczyźni mogą wyhodować sobie brodę. Musisz aktywnie starać się nie zapuszczać brody. Wielu mężczyzn decyduje się na to, skrobiąc sobie codziennie rano brzytwę po twarzy. Savage.

O ile akt zapuszczania brody nie wymaga prawdziwego wysiłku, o tyle zapuszczanie i utrzymanie zdrowej brody wymaga odrobiny pracy.

PODSTAWY

Dla tych z was, którzy po raz pierwszy zapuszczają brodę, dajcie jej co najmniej cztery tygodnie. Brody rosną średnio pół cala miesięcznie. Po około czterech tygodniach będziecie mieli pojęcie, w jaki sposób rosną wasze wąsy. W tym czasie możesz zacząć przycinać i kształtować swoją brodę, aby dopasować ją do swoich osobistych pragnień i poczucia stylu.

Swędzenie brody. Najbardziej swędzi podczas pierwszych dwóch tygodni wzrostu. Zwalczanie swędzenia zarostu jest proste: chwyć zarost i krem nawilżający do twarzy z łagodzącymi składnikami, takimi jak aloes, rumianek i olejek z drzewa herbacianego. Elementy nawilżające zawarte w dobrym preparacie nawilżającym do twarzy pomogą również wyeliminować swędzenie skóry pod brodą. Niektórzy zalecają olejek zarostowy do zmniejszania swędzenia zarostu, ale olejek zarostowy może się okazać niewystarczający. Jak sama nazwa wskazuje, oleje zarostu zawierają tylko olejki, co wyklucza niektóre z najbardziej skutecznych naturalnych reduktorów swędzenia. Na rynku jest wiele wspaniałych olejów zarostowych, ale jeśli swędzenie zarostu jest głównym problemem, istnieją bardziej skuteczne opcje niż oleje zarostowe.

Trzymaj to w czystości. Mycie brody to ważny krok w rozwoju i utrzymaniu zdrowej letniej brody.

Lato = upał
oraz
Ciepło = kilka ciekawych zapachów
Powinieneś myć twarz dwa razy dziennie. Raz rano i raz w nocy przed snem. Natomiast broda wymaga innego harmonogramu mycia. Zbyt częste mycie brody może doprowadzić do jej wysuszenia i spowodować jej ścieranie. W normalnych warunkach zalecamy mycie brody dwa razy w tygodniu przy użyciu specjalistycznego płynu do mycia zarostu i twarzy. Dzięki temu broda będzie czysta i bezzapachowa, a skóra zdrowa i szczęśliwa. W miesiącach letnich może być konieczne mycie zarostu więcej niż dwa razy w tygodniu. Jeżeli spędzasz dużo czasu na świeżym powietrzu lub zarost zbiera dużo potu w ciągu dnia, powinieneś myć brodę codziennie.

Niech będzie miękki. Miękka broda to szczęśliwa i zdrowa broda. Na rynku jest wiele wspaniałych olejków do brody, które pomagają zmiękczyć zarost. Jeśli jesteś jak ponad 86% mężczyzn w Ameryce, którzy chcą usprawnić swoją rutynę pielęgnacji zarostu, zainwestuj w wielofunkcyjny preparat nawilżający do twarzy i odżywkę do zarostu. Zastępuje on zarówno preparat nawilżający do codziennej pielęgnacji twarzy, jak i olejek do zarostu.

Niech to będzie osobiste. Niektórzy faceci balansują na pomysł obcinania brody. Twoja broda jest przedłużeniem ciebie i twojej osobowości. Jeśli chcesz iść na dłuższą metę, to idź na dużą. Jeśli jesteś zadowolony z przyjemnego cienia na 5-tej godzinie, skały, które wyglądają przez cały rok. Prosta prawda jest taka, że nie wszyscy z nas wyglądają lub czują się dobrze z masywną brodą. Broda jest wyrazem twojej osobowości i niezależności. Jako taka, powinna sprawiać, że czujesz się dobrze.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Rewolucyjne wąsy: nowa, stara moda męska

Tak zwane rewolucyjne wąsy to jeden z najbardziej osobliwych stylów w świecie mody męskiej...

Jak często musisz ostrzyć swoją prostą...

Dla tych, którzy zastanawiają się nad rozpoczęciem życia z prostą maszynką do golenia...

Jakie są różnice między bezpiecznymi...

Zrozumienie terminologii związanej z maszynkami do golenia W tym filmie porozmawiamy o różnicach...