Polecamy

Jak przycinać swoją brodę

Jak radzić sobie z tłustą skórą głowy i suchymi końcówkami

Pielęgnacja brody

Jak przycinać swoją brodę

Twoja gra w brodę jest silna. Ten epicki człowiek grzywa nadchodzi ładnie... ale, sytuacja zaczyna się robić trochę, err... owłosiona. W dzisiejszym profesjonalnym środowisku, właściwa pielęgnacja brody jest kluczowa. O ile silna broda jest oznaką autorytetu i męskości, o tyle jeśli pozwala się jej odejść w naturze, może sygnalizować innym, że nie dbasz o swój wygląd, jesteś niezdyscyplinowany, lub co gorsza. Ponieważ różne części zarostu rosną w różnym tempie, przycinanie brody pozwala na realizację jego prawdziwej majestatyczności. Tak więc, teraz pojawia się pytanie: jak przyciąć brodę?

Jeśli to twoja pierwsza wizyta, polecam znalezienie zarostowatego fryzjera, który przeprowadzi cię przez pierwsze trymowanie. Pomoże ci on określić, jaki styl/kształt brody jest najlepszy w stosunku do twojej twarzy. Oto, gdzie można przeczytać nasz post na blogu, o co poprosić fryzjera, gdy wejdziesz do fryzjera, aby go przyciąć.

Dla tych, którzy chcą iść sami, oto jak rozkręcić solową brodę. Po pierwsze, podstawy:

Symetria to nazwa gry. Przede wszystkim, broda musi być symetryczna.

Długość brody: To jest całkowicie osobista preferencja. Od lekkiego zarostu do pełnego czarodzieja, to jest to co najbardziej Ci odpowiada. Twoja broda jest odbiciem ciebie, a nie społeczeństwa czy popularnych norm.

Jeśli nie jesteście dodatkiem do Wikingów, wasza broda i włosy na klatce piersiowej nigdy nie będą tworzyły jednego ciągłego wzrostu.Zawsze należy golić szyję. Teraz twój koralik może sięgać aż do klatki piersiowej, ale jeśli podniesiesz brodę, nie powinieneś widzieć północnego "szczęśliwego szlaku".

Nożyczki czy nożyce? Tradycjonalista każe ci zawsze używać nożyczek. Chociaż jestem romantykiem i taki mam pomysł, to po prostu nie jest to dla mnie praktyczne. Mam dużo grubego terytorium do pokrycia, i nie mam zbyt wiele czasu. Osobiście, używam nożyczek bez osłony. To prawda, bez ochrony. Lubię żyć niebezpiecznie. Nie zawsze taki byłem. Kiedy byłem jeszcze w fazie zarostu/krótka broda, używałem strażników, żeby zapewnić symetrię zarostu. Jeśli używasz strażników, polecam zacząć od największego strażnika, jakiego masz, a następnie pracować w dół. Zawsze można przyciąć brodę bardziej, ale nie można jej odłożyć.

Ogólnie rzecz biorąc, trzymaj boki brody krótsze niż dolna broda. Przez to rozumiem obszar rozciągający się od boków brody do szczytu szczęki.

Boczne brody mają tendencję do wypychania się, co powoduje, że twarz wygląda szeroko i odwraca uwagę od reszty zarostu i przystojnego kubka. Trzymaj ją mocno, a podkreśli ona główną część Twojej brody.

JAK PRZYCINAĆ ODRĘCZNIE

1. Wyszczotkuj brodę ruchem w dół. Spowoduje to, że broda będzie ułożona w jednym kierunku, tak że będziesz przycinać na równym polu gry.  

2. Kiedy będziesz gotowy do trymowania, przytnij brodę ruchem w dół. Błąd po stronie ostrożności. Zacznij powoli i wytnij najpierw dłuższe, odstające włosy.

3. Przycinaj, szczotkuj, a następnie przycinaj ponownie. Powoli przesuwaj się w dół od boków do linii szczęki.

4. Kiedy dojdziesz do podstawy brody, czas zdecydować, czy chcesz ją przyciąć, czy też kontynuować jej uprawę długo. Przynajmniej ukształtować każdy zbłąkany wzrost. Przez to rozumiem, że jeśli masz jakieś wąsy, które przewyższają resztę brody, ustaw je w linii. To również pomoże twojej brodzie wyglądać grubiej. Trymery trzymam prostopadle do podstawy brody i tnę z powrotem w kierunku szyi.

5. Kiedy skończysz, przyjrzyj się dobrze długo w lustrze i wyszczotkuj je kilka razy. Szukajcie wszelkich zabłądzeń i nieprawidłowości.

6. Na koniec możesz przyciąć sobie wąsy, jeśli chcesz. Lubię używać mniejszej głowicy trymera do tego aspektu. Jeśli nie jest to możliwe, możesz użyć krawędzi trymera.

7. Kiedy skończysz, umyj brodę. Następnego dnia, wyszczotkuj brodę i zobacz jak płynie. W razie potrzeby odpuść trymery i zrób małe sprzątanie.

Gdy broda jest już na żądanej długości, przycinanie staje się o wiele łatwiejsze. Dotykam brody mniej więcej raz na półtora tygodnia.

I z tym wyjdźcie i róbcie wielkie rzeczy!

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak często musisz ostrzyć swoją prostą...

Dla tych, którzy zastanawiają się nad rozpoczęciem życia z prostą maszynką do golenia...

Jakie są różnice między bezpiecznymi...

Zrozumienie terminologii związanej z maszynkami do golenia W tym filmie porozmawiamy o różnicach...

Jak obciążyć pędzel do golenia, aby uzyskać...

Jak obciążyć pędzel do golenia aby uzyskać pianę Dla tych, którzy rozpoczynają swoją...