Polecamy

Jak stworzyć lepszą pianę z mydła do golenia

Utrata włosów: dlaczego to się zdarza i jak temu zapobiec

Pielęgnacja brody

6 błędów przy zapuszczaniu brody

OTO JAK WYHODOWAĆ BRODĘ WE WŁAŚCIWY SPOSÓB.
Słyszymy to cały czas: "Nie mogę zapuścić brody". Zaufaj mi, próbowałem."

1. NIE DAJESZ TWOJEJ BRODZIE WYSTARCZAJĄCO DUŻO CZASU NA WZROST 
Przeciętnie brody rosną około pół cala na miesiąc.  Pamiętaj jednak, że broda może rosnąć wolniej lub szybciej w zależności od genetyki, a nie wszystkie jej części będą rosły w tym samym tempie. Na początku niektóre obszary zarostu zaczną wyglądać na pełne, podczas gdy inne na nieregularne.

To właśnie w tym momencie niektórzy mężczyźni poddają się, myśląc, że nie mają genetyki, by wyhodować sobie pełną brodę. Rzeczywistość jest taka, że ta część brody po prostu rozwija się wolniej niż reszta. Męska broda nadal rozwija się do trzydziestki. W wieku dwudziestu lat i nadal masz niejednolitą brodę? Nie martw się, jeszcze nie osiągnąłeś pełnego potencjału zarostu. Niezależnie od wieku, polecamy chłopakom poświęcić pełne dwa miesiące na zapuszczenie brody.  

2. POZWALASZ TWOJEJ BRODZIE ZASZALEĆ
Nawet we wczesnej fazie, trzeba przyciąć brodę. Jak wspomniano powyżej, różne części zarostu rosną w różnym tempie. Po około miesiącu wzrostu, nieobciążona broda zacznie wyglądać na niezrównoważoną. Przycinanie dłuższych części brody pomoże zredukować jej nierównomierny wygląd, ponieważ wolniejsze obszary wzrostu nadrabiają zaległości. Przycinanie na wczesnym etapie jest łatwe: wybierz klipsownicę i długość osłonki i ruszaj w drogę. Takie samo ustawienie przez cały czas. Możesz zacząć kształtować brodę bardziej w miarę przechodzenia od zarostu do pełniejszego zarostu.

3. ZANIEDBUJESZ LINIĘ SZYI

Broda mężczyzny nie powinna łączyć się z jego włosami na klatce piersiowej. Na przeciwległym końcu spektrum, gdy mężczyzna uśmiecha się, jego niedźwiedź/zarost nie powinien unosić się ponad linię szczęki. Przy ustalaniu gdzie narysować linię, zalecamy ogolenie każdego wzrostu poniżej Jabłka Adama.

4. MYCIE BRODY ZA DUŻO LUB ZA MAŁO
Codziennie myj twarz i zarost specjalistycznym środkiem do mycia twarzy i brody. Po przejściu zarostu na długość, raz lub dwa razy w tygodniu umyj zarost środkiem do mycia zarostu. Zapobiega to nadmiernemu wysuszeniu zarostu. Jest to oczywiście uzależnione od sytuacji. Jeśli masz brudną pracę lub dużo się pocisz, być może będziesz musiał myć się codziennie, aby utrzymać właściwą higienę.

5. ZAPUSZCZANIE ZAROSTU NIE UŻYWAJĄC NAWILŻACZA DO BRODY ANI OLEJKU DO BRODY
Większość problemów związanych z niedźwiedziem, w tym swędzenie i łupież, można łatwo rozwiązać poprzez odpowiednie nawodnienie. Nasz codzienny preparat nawilżający został zaprojektowany właśnie w tym celu. Podczas gdy olejki zarostu doskonale nadają się do zmiękczania dłuższego zarostu, specjalnie opracowany preparat nawilżający rozwiązuje problemy skórne, którym olejki zarostu po prostu nie potrafią sprostać. Aby uzyskać dodatkowy efekt zarostu, po nawilżeniu nałóż olejek zarostowy. 

6. PORÓWNUJESZ SIEBIE DO INNYCH 

Każdy człowiek jest wyjątkowy, tak jak i nasze brody. Bądźcie pewni tego, kim jesteście i broda, którą uprawiacie. Genetyka odgrywa pewną rolę, ale tylko dlatego, że nie możesz wyhodować zarostu ZZ Top nie oznacza, że nie możesz uprawiać jakiegoś przystojnego zarostu lub poważnego zarostu na kierownicy. W końcu, twoje włosy zarostu są odzwierciedleniem ciebie i twojej osobowości. Rób to, co sprawia Ci radość i nie przejmuj się porównywaniem siebie do innych.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak często musisz ostrzyć swoją prostą...

Dla tych, którzy zastanawiają się nad rozpoczęciem życia z prostą maszynką do golenia...

Jakie są różnice między bezpiecznymi...

Zrozumienie terminologii związanej z maszynkami do golenia W tym filmie porozmawiamy o różnicach...

Jak obciążyć pędzel do golenia, aby uzyskać...

Jak obciążyć pędzel do golenia aby uzyskać pianę Dla tych, którzy rozpoczynają swoją...