Polecamy

Nowi klienci salonu - co należy i czego nie należy robić

Ożyw stronę swojego salonu na Instagramie!

Prowadzenie salonu

Znaczenie ręczników w branży fryzjerskiej i kosmetycznej

Dobrze przeczytałeś - ręczniki do salonu odgrywają tak ważną rolę w Twoim codziennym życiu, że zasługują na to, aby o nich napisać. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że właśnie teraz wyczyściłeś nim ekran swojego telefonu, aby móc przeczytać ten artykuł! Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jak duży wpływ na świat wokół Ciebie ma wybór ręcznika? Oto, co powinieneś wziąć pod uwagę!

Ręczniki wielokrotnego użytku - wady i zalety

Każdego dnia przychodzisz do salonu wyjątkowo wcześnie, aby przygotować wszystko na cały dzień. Sprawdzasz stany magazynowe, rejestrację i odświeżasz trochę miejsce. W tym czasie wyciągasz nową partię bawełnianych ręczników i zostawiasz po kilka przy każdym stanowisku pracy, aby personel mógł je złożyć po przyjściu. Jeśli Twoja firma opiera się bardziej w kierunku spektrum high-end, to są szanse, że ręczniki nawet mają swoje logo wyhaftowane na nich.

Salon, który używa bawełnianych ręczników wielokrotnego użytku wygląda bardziej ekskluzywnie - to fakt. Dodatkowo, sprzedając je z wyhaftowanym logo, możesz zarobić sporo grosza. Niestety, na tym korzyści się kończą.

Po długim dniu pracy, zamiast wrócić do domu i zrelaksować się, musisz chwycić każdy brudny ręcznik, który został użyty do umycia rąk, umycia stanowisk pracy i zebrania rozlanych płynów. To nie koniec podróży - trzeba udać się do pralni lub wyprać i wysuszyć ręczniki w domu. Poza tym, że czyszczenie i suszenie ręczników jest uciążliwe, zabiera to również dużo wolnego czasu. Aha i nie zaczynajmy od tego, że rachunki za wodę i prąd rosną! Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile wody i prądu zużywasz miesięcznie, aby utrzymać je w czystości i suchości? Nie zapominajmy, że jeśli ręczniki nie są prane i suszone we właściwy sposób, mogą rozprzestrzeniać wszy głowowe, szkodliwe bakterie, grzybicę i inne niepożądane grzyby.

Ręczniki jednorazowe - wady i zalety

W ostatnich latach branża fryzjerska i kosmetyczna wskoczyła na ekologiczny wózek, którym większość innych firm jeździ od lat. Dziś salony przestawiają się na bycie bardziej przyjaznymi dla środowiska, używając mniej szkodliwych produktów, redukując zużycie papieru poprzez wybór cyfrowego asystenta salonu jak Versum i używając jednorazowych ręczników! To jest coś, czego prawdopodobnie się nie spodziewałeś - jednorazowe ręcznikipapierowe są o wiele bardziej przyjazne dla środowiska niż te bawełniane.

Jasne, nie są one czymś, na co można patrzeć w porównaniu do bawełnianych ręczników z wyhaftowanym logo salonu, ale jeśli Twoim celem jest posiadanie salonu przyjaznego środowisku, to zaopatrzenie się w nie jest koniecznością. Nawet zanim ręczniki bawełniane zostaną wyprodukowane, zużywają już znaczną ilość zasobów. Bawełna wymaga dużo miejsca i wody, aby urosnąć - a zużycie wody staje się jeszcze większe, gdy ręczniki stają się w końcu ręcznikami. Z drugiej strony, ręczniki jednorazowe zmniejszają zużycie wody i energii elektrycznej o co najmniej 65%.

Co najlepsze, nie musisz się już spieszyć z praniem, suszeniem i składaniem ręczników w salonie kosmetycznym - na rynku jest wiele wspaniałych marek ręczników jednorazowych, które obsługują firmy z branży fryzjerskiej i kosmetycznej! Dodatkowo, istnieje szansa, że Twoi klienci preferują ekologię, więc daje im to kolejny powód, aby wybrać Twój salon! Wspomnij, że podjąłeś kolejny krok w byciu bardziej ekologicznym na swoich fanpage'ach w mediach społecznościowych i na stronie internetowej i zacznij przyciągać klientów, którzy podziwiają to podejście!

Ręczniki wielokrotnego użytku czy jednorazowe - co jest najlepszym wyborem?

Jeśli chodzi o wybór tego, co najlepiej sprawdzi się w Twoim salonie, musisz ocenić swój model biznesowy - czy prowadzisz luksusowy salon, a Twoja firma cieszy się dobrą reputacją? Jeśli tak, to posiadanie markowych ręczników wielokrotnego użytku jest prawdopodobnie czymś, za czym będziesz się opowiadać - ponieważ świadczy to o poziomie "elegancji" salonu i może być nawet sprzedawane dla dodatkowego zysku.

Nie musi to jednak dotyczyć wszystkich firm, ponieważ wiele luksusowych salonów przestawiło się na opcje bardziej przyjazne dla środowiska. Jeśli aktywnie poszukujesz sposobów na zmniejszenie wydatków i rachunków w salonie lub chcesz stworzyć najbardziej ekologiczny salon w historii - wybór jest oczywisty. Wraz z cyfrowym asystentem salonu Versum, energooszczędnymi suszarkami do włosów, żarówkami i nietoksycznymi produktami, Twoje jednorazowe ręczniki do salonu fryzjerskiego będą powodem do dumy!

Więcej pomysłów na to, jak Twój salon może być jeszcze bardziej ekologiczny, znajdziesz w naszym innym artykule tutaj. Nie zapomnij pobrać darmowego cyfrowego asystenta salonu Versum, który sprawi, że Twój salon będzie naprawdę przyjazny środowisku!

Wypróbuj Versum za darmo

[Total: 3 Średnia: 4/5]

Spis treści

  • Ręczniki wielokrotnego użytku - wady i zalety
  • Ręczniki jednorazowe - wady i zalety
  • Ręczniki wielokrotnego użytku czy jednorazowe - który wybór jest najlepszy?
Zapisz się do newslettera Politykę prywatności można przeczytać tutaj.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak zwiększyć sprzedaż salonu w zimie?

Strona główna Blog AgendaPro Jak zwiększyć...

17 Pytania do badania satysfakcji

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka 17...

Oprogramowanie dla salonów piękności: czego...

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka...