Polecamy

Najczęstsze żale właścicieli salonów

Męskie fryzury do okrągłej twarzy

Prowadzenie salonu

Strzyżenia fryzjerskie na rok 2022: 9 modnych stylów

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Salony fryzjerskie
  3. Strzyżenia fryzjerskie na rok 2022: 9 stylów ...

Nowy rok to nowa okazja, by odkryć siebie na nowo i zmienić swój styl. Dlatego jeszcze przed końcem roku powinieneś znać trendy na przyszły rok, aby móc polecić najlepsze fryzury wszystkim klientom, którzy przychodzą do Twojego salonu fryzjerskiego i chcą się przebranżowić.

Chcesz się dowiedzieć, na jakie cięcia fryzjerskie będzie zapotrzebowanie w 2022 roku? Przyjrzyjmy się temu!

Cięcia fryzjerskie na rok 2022 i jak je wykonać

Zmierzwiona fryzura

Choć brzmi to jak żart, jedną z najpopularniejszych fryzur fryzjerskich w przyszłym roku będzie strzyżenie typu tousled. Polega ona na tym, że niektóre partie włosów są nieco dłuższe od innych, co daje poczucie objętości i mobilności. Pasuje zarówno do mężczyzn z krótkimi, jak i długimi włosami, a także do osób, które chcą wyglądać nowocześnie. Aby to osiągnąć, wystarczy mieć nożyczki, które pozwolą Ci wydłużyć niektóre pasma w stosunku do innych, co pozwoli Ci uzyskać efekt zmierzwionej fryzury.

Farbowane i bardzo krótka fryzura

W 2022 roku zobaczymy o wiele więcej mężczyzn z włosami farbowanymi na różne kolory, głównie pastelowe, i bardzo krótkimi. Do tej fryzury możesz również dodać kilka wzorów wykonanych farbą do włosów. Jeśli Twój klient jest żądnym przygód młodym mężczyzną, który lubi być w centrum uwagi, ten styl jest dla niego idealny. Wszystko, czego potrzebujesz, to maszynka do strzyżenia włosów z niskim grzebieniem, aby uzyskać cięcie, oraz kolory, jakie klientka chce uzyskać w swoim projekcie.

Niski krój

Ta fryzura polega na obniżeniu włosów do poziomu brwi i pozostawieniu reszty włosów nieco dłużej. Jest to idealna fryzura dla młodych ludzi, którzy chcą wyeksponować swoje włosy, nie wyglądając przy tym niechlujnie lub niestarannie. Jest to bardzo łatwe do wykonania, ponieważ wystarczy maszynka do golenia z niskim grzebieniem, aby przyciąć boki i tył, żyletka, jeśli chcesz zmatowić skórę, oraz nożyczki, aby nadać jej kształt.

Podcięcie

To strzyżenie przypomina fade, ale nie ma na celu stworzenia gradientu na włosach klientki. Aby to osiągnąć, ważne jest, aby włosy po bokach głowy były krótsze od włosów na górze, co daje złudzenie cieniowania bez konieczności wykonywania wielu poziomów strzyżenia. Wystarczy mieć maszynkę do strzyżenia, aby móc skrócić boki włosów. Ten styl może być wykonany na dowolnej wysokości i zależy tylko od gustu klienta.

Krój w stylu objętościowym

Wracając do bardziej klasycznego stylu, modne staną się fryzury o dużej objętości, które wymagają stylizacji za pomocą żelu do włosów. Polega ona na tym, że większość włosów z przodu głowy jest długa, co pozwala na stworzenie klasycznego stylu lat 80. Wykonuje się ją w ten sam sposób, co podcięcie, ale pozostawiając nieco więcej włosów na wierzchu. Jeśli masz klientkę, która lubi styl vintage, to ten fason jest dla niej idealny.

Cięcie z kolcami

W tym stylu z kolcami powracają lata 2000. To strzyżenie fryzjerskie jest idealne dla młodych mężczyzn, którzy chcą wyglądać modnie i wesoło. Ponadto, jest to proste cięcie, które polega jedynie na obniżeniu boków i umieszczeniu z przodu nieco większej ilości włosów, które można zaczesać do góry przy pomocy żelu do włosów.

Ten klasyczny styl to prawdopodobnie trend w strzyżeniu barberskim, który będzie najbardziej widoczny w nadchodzącym roku.

Fryzura kręcona

Jednym z największych trendów w modzie fryzjerskiej na nadchodzący rok będą fryzury z lokami. Dlatego też, będziemy obserwować duży wzrost liczby niskich cięć, które podkreślają falowane włosy. Klientki z lokami mają szczęście, ponieważ teraz będą mogły je nosić i wyglądać modnie jak nigdy dotąd. Ten typ strzyżenia wymaga jedynie użycia nożyczek, aby nadać lokom nieco kształtu. Nie zaleca się stosowania maszynki do strzyżenia, ponieważ jest to fryzura, która ma na celu podkreślenie naturalnego kształtu włosów klientki.

Strzyżenie w stylu ogolonym

Przygotuj maszynkę do golenia, ponieważ rok 2022 przynosi ze sobą strzyżenie. Niezależnie od tego, czy jest to kolor naturalny, czy - jak pokazaliśmy wcześniej - farbowany. Można to osiągnąć, używając maszynki z krótkim grzebieniem, w zależności od upodobań klienta można użyć grzebienia 0 lub 1. Niektórzy klienci proszą nawet, aby używać maszynki do golenia tak blisko skóry, jak to tylko możliwe. Ta wygolona fryzura nadaje bardzo poważny i elegancki wizerunek osobom, które ją noszą, a ponadto stanowi dobrą alternatywę dla klientów, którzy nie chcą codziennie czesać włosów.

Cięcie grzywki

Nieoczekiwanym zwrotem w modzie fryzjerskiej jest grzywka. W przyszłym roku zobaczymy wielu mężczyzn noszących grzywkę, ponieważ jest to fryzura bardzo łatwa do wykonania i wygląda dobrze na każdym. Do wykonania takiego strzyżenia Twoim klientkom wystarczą nożyczki do nadania kształtu i ułożenia grzywki. W zależności od upodobań klienta można również przyciąć boki za pomocą maszynki do golenia. Jest to styl zdecydowanie przyciągający wzrok, ale zapewniający młodzieńczy wygląd, który spodoba się Twoim klientom.

Teraz, gdy już wiesz, jakie są trendy w strzyżeniach fryzjerskich na rok 2022, możesz je przećwiczyć i przygotować się na tych klientów, którzy przychodzą do Twojego salonu fryzjerskiego i chcą całkowicie zmienić swój wizerunek.

Powiązane artykuły:

  1. Wszystko, co musisz wiedzieć o Instagramie, aby przyciągnąć klientów do swojego salonu
  2. Stwórz reklamę, która przyciągnie wielu klientów do Twojego salonu
  3. Twórz przyciągające uwagę broszury i poznaj przykłady najlepszych z nich

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak zwiększyć sprzedaż salonu w zimie?

Strona główna Blog AgendaPro Jak zwiększyć...

17 Pytania do badania satysfakcji

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka 17...

Oprogramowanie dla salonów piękności: czego...

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka...