Polecamy

Jak stworzyć lepszą pianę z mydła do golenia

17 Pytania do badania satysfakcji

Prowadzenie salonu

Przykładowe mailingi dla klientów salonu kosmetycznego

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Estetyka
  3. Przykłady mailingu dla klientów Twojej ...

Jednym z najważniejszych aspektów, o które musimy zadbać jako firma, jest bycie w stałej komunikacji z naszymi klientami. Oznacza to, że treści są tworzone i aktywowane dla każdego środka komunikacji, w tym dla poczty elektronicznej.

W tym sensie,jest prawie niemożliwe, aby znaleźć osobę, która nie ma adresu e-mail i dlatego musimy wykorzystać go do dalszego rozpowszechniania informacji, ofert i treści, które sprawiają, że nasi klienci pamiętają powód, dla którego nasz zakład jest tym, który preferują.

W tym artykule opowiemy o pewnych praktykach, które możesz wprowadzić, aby komunikować się ze swoimi klientami i podamy przykłady e-maili, które możesz wysłać dla swojej estetyki.

Aspekty do oceny

Jedną z pierwszych rzeczy, które należy ocenić, jest konieczność posiadania platformy, która zajmie się wysyłką maili. To pozwoli Ci zaoszczędzić czas w dłuższej perspektywie i da Ci unikalne informacje o zachowaniu Twoich klientów przy wysyłanych mailach. Z drugiej strony musisz ustalić swoją strategię subskrypcji, czyli jaki jest Twój mechanizm zbierania maili? Gdy już określisz te dwie zmienne, możesz zastanowić się nad treścią, jaką stworzyć dla swoich klientów.

Ekskluzywna zawartość

To fakt, że wszyscy lubimy czuć się wyjątkowo. Dlatego jedną z wartości dodanych, jakie możesz zaoferować swoim klientom, którzy podają Ci swoje e-maile, jest regularne wysyłanie im ekskluzywnych i pouczających treści.

W tym przykładzie widzimy, że użytkownik otrzymuje interesujące go treści, ale jest też zapraszany na stronę, aby dowiedzieć się więcej. Ta taktyka przekierowania jest bardzo cenna w przypadku korzystania z narzędzi do e-mailingu.

Oferty i promocje flash

Wysyłanie ofert i promocji, które są wrażliwe na czas, będzie napędzać zakupy od klientów, którzy nie chcą przegapić okazji. Możesz wykorzystać aspekt ekskluzywności i poinformować klientów, że zapisując się do systemu mailowego Twojej firmy będą mieli możliwość otrzymania ekskluzywnych rabatów.

Przykład ten wykorzystuje elementy promocji i tymczasowości zapraszając użytkownika do jak najszybszego skorzystania z kodów. Zapraszają też na dole strony do serwisu dla tych, którzy może nie są zainteresowani oferowanymi produktami, ale chcieliby sprawdzić, co jeszcze jest dostępne.

Przypomnienia sezonowe

Taką strategię możesz wdrożyć dla swoich produktów lub usług, które spełniają określone funkcje w pewnych okresach roku. Email marketing może być również wykorzystywany jako sposób na wysyłanie wiadomości przypominających Twoim klientom, że mogą na Ciebie liczyć.

W przykładzie widać maila wysłanego na Walentynki, ale w zależności od tego, co oferujesz w swoim biznesie, możesz dostosować go do dowolnej daty, w tym urodzin swoich klientów.

Istotne jest wykorzystanie wszystkich możliwych środków komunikacji, w ten sposób klienci zawsze będą czuli się w towarzystwie, ale trzeba też zastanowić się, jak postępować z danymi, które użytkownicy przekazują nam za pośrednictwem tych strategii. Dlatego należy stworzyć plan komunikacji, który uwzględnia działania w trakcie i po zastosowaniu każdego narzędzia.

Krótko mówiąc, email marketing to bezpośredni sposób, w jaki możemy komunikować się z naszymi klientami, a także wyciągać wnioski z ich nawyków zakupowych i konsumpcyjnych.

Artykuły powiązane

1. więcej przykładów Email Marketingu, które mogą pomóc Twojej firmie

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak zwiększyć sprzedaż salonu w zimie?

Strona główna Blog AgendaPro Jak zwiększyć...

17 Pytania do badania satysfakcji

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka 17...

Oprogramowanie dla salonów piękności: czego...

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka...