Polecamy

Jak wyhodować i utrzymać letnią brodę

Cele estetyczne

Prowadzenie salonu

Porady i pomysły dotyczące nazewnictwa zakładów fryzjerskich

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro salony fryzjerskie
 3. Porady i pomysły dotyczące nazewnictwa zakładów fryzjerskich

Nasza prezentacja światu definiuje wiele rzeczy w naszym życiu, w tym relacje, pracę, możliwości i biznes. Od naszego wyglądu fizycznego, przez ubrania, które nosimy, po styl, w jakim nosimy nasze włosy, definiuje to, jak zostaniemy zapamiętani. Jeśli teraz pomyślimy o wielkich markach i firmach, które odniosły sukces, to wiemy, że żadna z ich decyzji nie była podejmowana przypadkowo, począwszy od kolorów marki, symboli, haseł, a przede wszystkim nazwy, która ją reprezentuje.

Nie chodzi tylko o to, co chcemy sprzedać, ale jak to sprzedamy i wykorzystamy na swoją korzyść. W świecie, w którym wszystko wydaje się być już stworzone, musimy wykorzystać nasz potencjał twórczy do maksimum, ale ten artykuł jest skierowany do świata estetycznego - innego bardzo konkurencyjnego - a konkretnie do krótkich włosów, tak, tutaj porozmawiamy o tym, jak wykorzystać swoją kreatywność, aby wybrać coś tak trwałego, jak nazwa twojego salonu fryzjerskiego. Porady i pomysły na nadanie nazwy salonowi fryzjerskiemu.

Zrób to tematycznie

Coraz więcej marek chce eksperymentować ze swoją kreatywnością i tworzyć doświadczenia wykraczające poza oferowanie usługi swoim klientom lub potencjalnym klientom. Tworzenie doświadczeń to opowiadanie historii, oferowanie czegoś innego, sprawienie, że pójście do fryzjera będzie odczuwane jako podróż, wspomnienie, które zawsze pozostawi dobre odczucia. Dlatego opcja wyboru tematycznej nazwy dla salonu fryzjerskiego brzmi całkiem atrakcyjnie.

Pomyśl o tym, co chciałbyś zaoferować jako specjalny temat dla swojego salonu fryzjerskiego, mogą to być wikingowie, europejskie doświadczenia, gry, sport, muzyka lub coś inspirowanego filmem. Być może łatwiej będzie dostosować to, co masz w głowie i spisać wszystkie swoje pomysły, co może zaowocować takimi nazwami jak: Vikings barber shop, Italian barber shop, gamer barber shop, między innymi.

Zainspiruj się kolorem

Każdy kolor ma inne znaczenie zgodnie z psychologią koloru, nie jest przypadkowe, że sale szpitalne są pomalowane na biało, oprócz tego, że przynoszą jasność, dają poczucie spokoju, komfortu i neutralności; teraz wyobraź sobie, jak wyglądałyby szpitale, gdyby wszystko było pomalowane na czerwono, być może doświadczenie bycia tam mogłoby być bardziej traumatyczne lub stresujące, ponieważ czerwień jest bardzo silnym kolorem, który reprezentuje siłę, pasję i silniejsze emocje.

Aby ożywić swój salon fryzjerski i zacząć wybierać nazwę swojego biznesu, pomyśl o kolorze, przez który chciałbyś być zapamiętany, zapisz jego cechy i postrzeganie, stamtąd zacznij wybierać wszystkie rzeczy, które zapisałeś i tworzyć swoje kombinacje, możesz nawet wybrać słowo tego samego koloru na nazwę salonu fryzjerskiego, na przykład: niebieski salon fryzjerski.

Zwierzęta i przyroda

Ponieważ każdy obraz, kolor i słowo ma swoje znaczenie, zastanów się, jakie elementy natury i życia ziemskiego mogłyby reprezentować to, jak widziałbyś swój salon fryzjerski. Wybór zwierzęcia takiego jak słoń (który ma mało włosów) do reprezentowania salonu fryzjerskiego nie byłby taki sam, jak wybór zwierzęcia takiego jak lew z wielką grzywą. To ćwiczenie pozwoli Ci na dalsze ćwiczenie kreatywności, aby dalej układać puzzle, aż dojdziesz do idealnej nazwy dla Twojego salonu fryzjerskiego. Podobnie jak w przypadku kolorów, można też zastosować strategię polegającą na wykorzystaniu nazwy zwierzęcia do wyboru nazwy, na przykład: lions barbershop.

Wybierz materiały do nazwania salonu fryzjerskiego: stal, metal, drewno itp.

Odważ się na różne nazwy materiałów używanych w salonie fryzjerskim, aby wybrać ostateczną nazwę, możesz pomyśleć o tych najbardziej typowych, takich jak między innymi metal, stal, drewno. Zapisz każdy materiał i eksperymentuj z całą swoją kreatywnością, możesz modyfikować nazwy i wybrać coś w stylu: steel barbershop lub steel style.

Pamiętaj, że tylko Ty i Twój zespół znacie swoją markę i to, dokąd chcecie zmierzać. Nie zapomnij eksperymentować z anglicyzmami , aby wybrać nazwę swojego salonu fryzjerskiego, możesz użyć kilku takich jak barber shop, barber style, między innymi; pamiętaj tylko o tym, jaką grupę odbiorców chcesz kierować i ich język, w niektórych przypadkach używanie języka ojczystego dla swojej firmy jest lepszą decyzją.

Przykłady nazw barber shopów

Po tych wszystkich wskazówkach możesz już mieć kilka nazwisk w głowie, ale jeśli nadal rysujesz pustkę, nie martw się. Oto kilka opcji, które możesz dostosować do swojego salonu fryzjerskiego.

 • Mężczyzna Styl

 • Manuel's Barbershop (Możesz zastąpić to swoim imieniem lub nazwiskiem)

 • Kącik fryzjerski

 • Bogotá barber shop (możesz zmienić na miasto, w którym znajduje się Twoja firma)

 • Wąsy, brody i fryzjerzy

 • Barber shop z brzytwami i nożyczkami

 • Lobos Barber Shop

Nazwa Twojego sklepu jest pierwszym wrażeniem, jakie klienci będą mieli o Twojej firmie, dlatego powinieneś wybrać nazwę, która przekazuje istotę Twojej marki i sprawia, że Twoi klienci czują się komfortowo. Biorąc pod uwagę te wskazówki i przykłady nazw, jesteś gotowy, aby pomyśleć o idealnej nazwie dla swojego barber shopu.

Powiązane artykuły:

 1. 20 przykładów logo salonu fryzjerskiego
 2. Porady i pomysły dotyczące nazewnictwa zakładów fryzjerskich
 3. Pomysły na barber shop: Jak założyć udany biznes barberski

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak zwiększyć sprzedaż salonu w zimie?

Strona główna Blog AgendaPro Jak zwiększyć...

17 Pytania do badania satysfakcji

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka 17...

Oprogramowanie dla salonów piękności: czego...

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka...