Polecamy

Utrata włosów: dlaczego to się zdarza i jak temu zapobiec

10 nawyków dla zdrowych włosów

Prowadzenie salonu

5 wskazówek, jak usprawnić zarządzanie kliniką estetyczną

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Estetyka
  3. 5 wskazówek, które usprawnią zarządzanie ...

Procesy związane z zarządzaniem są jednym z filarów w administracji każdej placówki medycznej. Ich poprawa może przynieść ogromne korzyści, zarówno dla tych z nas na czele, jak i dla naszych pacjentów. Dlatego poniżej przegląd 5 wskazówek, które usprawnią zarządzanie Twoją praktyką lekarską.

Wiemy jak skomplikowane jest prowadzenie biznesu jakim jest gabinet lekarski. Od optymalizacji procesów wewnętrznych po te bezpośrednio związane z naszymi klientami - dzięki ich przeglądowi możliwe jest zidentyfikowanie pewnych usprawnień, które mogłyby zwiększyć stopień zadowolenia zarówno personelu, jak i pacjentów:

1.- Rezerwacja godzin online: 24/7 uwagi.

Skupienie się na wszystkim, co związane z kontaktem z klientami, jest kluczem do poprawy zarządzania praktyką, zwłaszcza w pierwszym punkcie konwersji: rezerwacji godzin.

Jako pacjenci często zdarza się, że w ciągu dnia nie mamy czasu zadzwonić na konsultacje i umówić się na wizytę. Posiadanie systemu rezerwacji online daje wiele korzyści, zarówno dla pacjentów, jak i dla nas:

  • Optymalizacja funkcji pracowniczych. Nie jesteś już zależny od kogoś, kto odbierze telefon, sprawdzi dostępność i umówi się na spotkanie. Dodatkowo uwalniasz pacjenta od obowiązku dzwonienia o określonej godzinie dzięki dostępności 24/7.
  • Porządek w danych. Dzięki posiadaniu systemu rezerwacji online możesz prowadzić spotkania w sposób bardziej uporządkowany i zautomatyzowany.
  • Płatność online. Możesz zintegrować system płatności na końcu procesu rezerwacji, aby podsumować większość procesu w zaledwie kilku kliknięciach.

2.- Digitalizacja historii klinicznej

Istnieją programy - takie jak Patient Control - które pozwalają na prowadzenie dokumentacji pacjenta online i w bardziej uporządkowany sposób. Korzyści płynących z tej praktyki jest wiele, od optymalizacji czasu i miejsca (poprzez wyeliminowanie fizycznego formatu) po wyszukiwanie i dostęp do konkretnych danych. Tego typu oprogramowanie stanowi duży postęp w zarządzaniu medycznym, ponieważ pozwala na połączenie różnych specjalistów wokół tego samego pacjenta, zapewniając bardziej efektywną i szybszą opiekę.

3.- Sieci społeczne jako wsparcie online

Korzystanie z sieci społecznościowych do komunikacji z klientami jest jedną z najlepszych praktyk w sektorze, dzięki bliskości, którą projektujesz. W tym scenariuszu ukierunkowane kampanie są doskonałą strategią budowania społeczności i przyciągania potencjalnych nowych klientów.

4.- Dostawcy online

Istnieją kompleksowe systemy zarządzania, takie jak AgendaPro, które są w stanie rozwiązać wiele z zaobserwowanych przez nas punktów. Digitalizacja i usprawnienie kontaktu z dostawcami jest również decydujące, gdy szukamy usprawnień w zarządzaniu zapytaniami ofertowymi, nie wspominając o jasności, jaką mamy, gdy znamy swoje zapasy w całości.

5.- Strona internetowa i wartościowe treści

Możesz prowadzić swoich pacjentów poprzez odpowiednie treści na swojej stronie internetowej, takie jak umowy związane z Twoją praktyką, metody płatności, świadczenia i wszystkie informacje, które są wartościowe dla społeczeństwa, które przychodzi do Ciebie po wskazówki. Wreszcie, lepiej poinformowani pacjenci również ułatwiają naszą pracę.

Czy uważasz, że możesz poprawić zarządzanie swoją praktyką w oparciu o któryś z tych punktów? Przeanalizuj łańcuch procesów, a zobaczysz, jak możesz określić czynniki do poprawy.

Artykuły powiązane

1. co jest potrzebne do założenia własnego salonu kosmetycznego?

2. Reklama dla salonu kosmetycznego

3) Jak zarządzać salonem lub pracownią fryzjerską?

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak zwiększyć sprzedaż salonu w zimie?

Strona główna Blog AgendaPro Jak zwiększyć...

17 Pytania do badania satysfakcji

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka 17...

Oprogramowanie dla salonów piękności: czego...

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka...