Polecamy

Jak założyć własny biznes paznokciowy w 10 krokach

Oprogramowanie dla salonów piękności: czego potrzebujesz, aby...

Prowadzenie salonu

5 kroków do zostania szefem salonu

Czy jesteś więcej niż gotowy, aby stać się prawdziwym CEO swojej firmy?

Może przez rok czułeś się uwięziony, albo nic, co próbujesz, naprawdę działa.

Zbliża się koniec roku, a w tym roku poczułeś się przytłoczony tym wszystkim. Ale co by było, gdybyś mógł uczynić rok 2020 przełomowym... zamiast mieć kolejny rok "przeciętny"?

Czy ten ostatni rok był pełen zbyt wielu otwartych puszek, zbyt wielu rzeczy na bańce i nic się nie dzieje?

To wszystko wydaje się zbyt "duże"... i w tym momencie, wszystko jest wstrzymane do czasu, aż będziesz miał czas, aby poświęcić mu uwagę, której potrzebuje.


Ale zanim zaczniesz, twoje wyniki będą za 3 miesiące...

Coś musi się zmienić! Czas zacząć robić mniej, osiągać więcej i poruszać się szybciej.

Magia jest w robocie... więc czas zacząć.

Straciłeś wzrok na swoje sny?

Straciłeś z oczu moje marzenia i swoje "WHY". Jesteś sfrustrowany swoją drużyną - oni po prostu tego nie rozumieją - a ty masz tupet, kiedy oni są w trybie rejsowym.

Nie można znaleźć punktu zwrotnego, który umożliwiłby przejście do następnego poziomu. Twój wzrost uległ zahamowaniu, a ty ciągle wpadasz w te wszystkie kulki ognia, które rzuca ci twoja drużyna w momencie, gdy wchodzisz do drzwi. 

Walczysz o równowagę w zarządzaniu swoim zespołem i utrzymywaniu zadowolonych klientów, oni wszyscy Ciebie chcą, oni nie chcą Twojego zespołu. W międzyczasie, często czujesz, że Twój zespół Ci nie ufa... nieważne jak bardzo starasz się ich zadowolić.

 To tak, jakbyś doszedł do punktu, w którym jesteś gotowy, by naprawdę to przyspieszyć.

Jesteś gotowy, aby zacząć naprawdę być prezesem swojej firmy, ale nie jesteś do końca pewien, jakie są następne kroki.  Cóż, mało kto wiedział, że tak naprawdę dzieje się to prawie każdemu właścicielowi salonu, który chce dokonać przejścia od właściciela/operatora, do prezesa salonu i właściwie wkroczyć w rozwój swojej firmy, aby być z czegoś dumnym.

Biznes, który ci służy, który jest opłacalny, ma znaczenie i dobrze traktuje ludzi tak, aby osiągali swoje własne marzenia.

Najprawdopodobniej weszłaś do branży fryzjersko-kosmetycznej, ponieważ uwielbiałaś służyć klientom, ale teraz znalazłaś swoje prawdziwe powołanie bardziej jako właścicielka firmy, a mniej jako operator, stylista czy terapeuta.

Ale...może to również często oznaczać, że czujesz się jak #wingit i po prostu 'mając nadzieję na najlepsze', a nie naprawdę podążać za planem lub strukturą, aby rozwijać swój biznes. 

Wiem, że masz dość szybkich napraw, które nie pomagają... przez jakiś czas! 

Sam ich próbowałem, ale nigdy nie działały. 

Na szczęście jestem tu, żeby ci dziś pomóc. Podzielę się z tobą niezbędnymi 5 krokami, aby naprawdę wejść w rolę dyrektora generalnego, że urodziłeś się, aby być... i faktycznie, przesunąć igłę do przodu.

Chcę, abyście byli strategicznie przygotowani na BREAKTHROUGH YEAR w 2020 roku!

Jesteś gotowy... ze mną? Zanurkujmy.

Krok #1- Role, obowiązki& Atrybuty Salonu CEO

Najpierw musisz zejść z podłogi... przestać obsługiwać klientów i wejść w pełni do swojej roli prezesa. Okej, nie wariuj na mnie, nie musisz zejść z podłogi w 100%... cóż, jeszcze nie teraz! 

Ale, naprawdę. Jeśli jesteś pełnoetatowy na podłodze i nie możesz zobowiązać się do prawidłowego wykonania skoku... to jest twój znak.  Prawdopodobnie myślałeś już o tym wcześniej... ale nie myślałeś, że to jest naprawdę osiągalne. Twoi klienci cię potrzebują... prawda?

Po prostu nie możesz pracować w swojej firmie, jednocześnie pracując nad swoim biznesem najlepiej jak potrafisz.

Jeśli ściskasz działania na rzecz rozwoju biznesu pomiędzy klientami, w 15-minutowych przerwach, o 22:00 w nocy... to nie jest sposób na życie!

Aby dokonać zmiany... musisz dokonać zmiany

Więc, nad czym powinieneś pracować? Oto 4 najważniejsze działania CEO, na których należy się skupić:

Tworzenie przestrzeni dla rozwoju i działań generujących dochód
Upewnij się, że dajesz sobie czas i miejsce na pracę nad naszym biznesem. Zarządzaj swoim czasem jak #boss i upewnij się, że Twój czas jest przeznaczony na działania generujące dochód. To jest to, co naprawdę przesunie igłę w Twoim biznesie. Przecież nie chcesz tylko, żeby twój biznes przetrwał... chcesz, żeby się rozwijał!

Praca nad umiejętnościami przywódczymi
Po pierwsze: upewnij się, że masz wizję, i upewnij się, że wizja ta jest dla Twojego zespołu jednoznacznie jasna. Powinniście wszyscy razem pracować nad tą wizją, więc chcecie mieć pewność, że wszyscy ją mają. Będziecie również chcieli zainwestować czas w swoje zdolności przywódcze i być NAJLEPSZYM możliwym szefem! W końcu zespół jest tylko tak silny jak jego lider! A Twój zespół potrzebuje, abyś był jego dyrektorem generalnym i pracował nad prowadzeniem firmy, aby osiągnąć sukces i rozwijać się. Oznacza to odejście od obsługi klientów i skupienie się na nich. Jeśli Twój zespół nie działa tak, jak byś sobie tego życzył... to czas spojrzeć w lustro...

Bycie dyrektorem generalnym oznacza samokontrolę
Nie możesz opanować swojego biznesu, swojego zespołu, swojego LIFE, jeśli nie opanowałeś siebie. Musisz być żywym i oddychającym przykładem tego, jak ma wyglądać Twój biznes. Upewnij się, że masz wszystkie swoje kaczki w rzędzie, zanim jeszcze pomyślisz o zrobieniu czegokolwiek innego. Wiem, że nie jesteś doskonały, nikt nie jest doskonały, ale chodzi o to, żebyś jak najlepiej wykorzystał swoje możliwości. Zrób 2020 rok, w którym trzymasz rzeczy, które działają, a porzucasz rzeczy, które nie działają!

Pomyśl o tym, co wprowadzasz do swojego CEO SELF- czy to ci służy?
Spędzaj swój czas na rzeczach, które naprawdę coś zmieniają. Samodoskonalenie to ciągła podróż, na której wszyscy jesteśmy, przez cały czas! Staraj się więc wypełniać swoje życie tylko pozytywnymi wpływami. Jeśli czujesz się w kryzysie - jesz za dużo śmieciowego jedzenia i oglądasz za dużo Netflixu - weź to jako znak, aby dokonać zmiany na rok 2020. Wypełnij swoje życie rzeczami, które popychają cię do przodu, a nie powodują, że czujesz się uwięziony. 

I wiem, że ta zmiana i przejście może nie być szybkim procesem. Jeśli jesteś właścicielem salonu, który nadal jest w pełni zaangażowany, potrzebujesz czasu na wdrożenie systemów, struktur oraz zatrudnienie i rozwój nowych członków zespołu, aby zapewnić, że Twój zespół będzie nadal dobrze prosperował w miarę postępów w roli lidera.

Kiedy już przemyślisz swoją rolę prezesa salonu... Oto pozostałe 4 rzeczy, o których warto pomyśleć, by zacząć podążać we właściwym kierunku...

Krok #2- Potężne ramy finansowe podwoją twój zysk

Ok, to jest naprawdę ważne. 

Po prostu nie można mieć przełomowego roku bez skupienia się na liczbach. 

I nie chodzi mi tylko o numery sprzedaży (choć powinny one być uwzględnione). Chodzi mi o to, że jako dyrektor generalny twojej firmy, musisz znać swoje numery jak BOSS.

Pozwól, że zapytam cię o to...

Czy wiesz, jak musi wyglądać Twoja firma, aby odnieść sukces? Czy zdefiniowałeś to?

Więc wiecie, co musicie zrobić, żeby z tego czerpać zyski?

Bo to ważne, żebyś pamiętał: zysk to konieczność, a nie luksus.

Powinieneś regularnie konsultować się z wyrocznią gospodarczą, aby wiedzieć, co robić, kiedy to robić i wyprzedzać swoją firmę, tak jak powinien to robić dobry prezes.

Potrzebne są ramy, fundamenty, z których można pracować - takie, w których wiadomo, jak mają wyglądać:

Ile potrzebujesz w swoim zespole, aby być opłacalnym - bo domyślnie nie jesteś opłacalny... jest punkt zwrotny. Którą należy pociągnąć za dźwignie, aby upewnić się, że wydajesz pieniądze we właściwym miejscu. Kiedy musisz się rozwijać, kiedy skończą ci się krzesła i kiedy będziesz musiał zatrudnić nowych ludzi. Jaki awans zrobić, co sprzedać więcej, co sprzedać mniej.

Wszystko to musi pochodzić z twoich numerów. Wiem, że jako eksperci od włosów i urody, nie urodziliśmy się po to, by kochać liczby, ale mogą one być Twoją najlepszą przyjaciółką i mówić Ci dokładnie, co masz robić. Dlatego nazywam to twoją wyrocznią!

Kiedy masz już ramy do przeczytania, wtedy możesz pewnie wkroczyć do podjęcia właściwej decyzji o swoim biznesie i zabrać wszystkie zgadywanki, wszystkie emocjonalnie napędzane decyzje, zatrzymać #wingingit i zacząć naprawdę iść do przodu w kierunku swojego celu.

I tak, możesz mieć wolność i zysk oraz rozwijać i skalować swój biznes, nie pracując więcej. To właśnie oznacza, że możesz rozwijać się bez konieczności większej ilości pracy - chcesz rozwijać się z równym nakładem pracy.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak zwiększyć sprzedaż salonu w zimie?

Strona główna Blog AgendaPro Jak zwiększyć...

17 Pytania do badania satysfakcji

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka 17...

Oprogramowanie dla salonów piękności: czego...

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka...