Polecamy

Jak wybrać fachowców do swojego salonu?

Przykładowe mailingi dla klientów salonu kosmetycznego

Prowadzenie salonu

Zwiększanie dochodów salonu


Jaki jest dochód z salonu i dlaczego to ma znaczenie? 
Plan sukcesu w zakresie wzrostu przychodów w odpowiednim czasie 
Powszechnie zadawane pytania dotyczące wzrostu dochodów
Walczysz o to, żeby budżet twojego salonu działał? Nie jesteś pewien, jak stworzyć plan finansowy dla swojego salonu, spa czy fryzjera? Czy budzisz się w nocy, zastanawiasz się, czy wystarczająco dużo płacisz? 

Twój biznes to WSZYSTKO o pieniądze, ponieważ to właśnie sprawia, że Twój salon jest zrównoważony. Bez pieniędzy nie możesz wynająć lokalu, zapłacić zespołowi lub zamówić w magazynie. 

Jeśli myślisz o pieniądzach, to jesteś we właściwym miejscu. 

Nasze przewodniki obejmują wszystko, począwszy od kalkulacji cen w Twoim salonie fryzjerskim, aż po różne struktury płac w salonach fryzjerskich i wszystko pomiędzy nimi. Znajdziesz w nich sprawdzone formuły zarobków, porady, wskazówki dotyczące zwiększenia sprzedaży detalicznej oraz szablony KPI dla salonów fryzjerskich. Zebraliśmy nawet informacje od ekspertów branżowych, aby pomóc Ci w osiągnięciu Twoich celów finansowych. 

Sprawy pieniężne nie muszą być stresujące. Rozwijanie biznesu, zarabianie więcej pieniędzy i dobre samopoczucie za to, co robisz, wymaga pracy. Ale jesteś tego warta. Kiedy już będziesz miał realny obraz swojej obecnej sytuacji finansowej i zrozumiesz, dokąd zmierzają pieniądze, będziesz mógł stworzyć plan osiągnięcia swoich celów finansowych i biznesowych. 

Daj sobie szansę na ustalenie budżetu, uporządkowanie cen i poznanie kreatywnych sposobów na odblokowanie ukrytych pieniędzy w Twoim salonie. Jesteśmy tu, aby pomóc Ci na każdym kroku. Zróbmy to.

Przychody salonu to całkowita kwota sprzedaży dokonanej przez salon. Obejmuje ona zarówno przychody z usług świadczonych przez salon, jak i produkty detaliczne. 

Więc, jak salony mogą zwiększyć swoje dochody? Jest pięć głównych sposobów, na które można zwiększyć swoje zyski:

  • Rozwijaj swoją bazę klientów
  • Zwiększ swoją średnią sprzedaż w dolarach
  • Zwiększ współczynnik przebukowań i częstotliwość, z jaką klienci odwiedzają Twoją firmę
  • Zredukuj swoje wydatki na salon
  • Sprzedaj dużą ilość towaru w sprzedaży detalicznej 

Nie musimy Ci mówić, jak ważna jest rentowność Twojego salonu. Niezależnie od tego, czy chcesz zwiększyć swoje dochody, aby zatrudnić innego pracownika, czy też chcesz zwiększyć swój zysk brutto, aby otworzyć drugą lokalizację, zyskowność jest Twoim biletem do rozbicia celów biznesowych. 

Aby złamać kod rentowności, ważne jest, aby ceny usług w Twoim salonie były na najwyższym poziomie i zapewniały Ci wystarczającą marżę, aby być rentownym. Tak samo, powinieneś mieć pełną widoczność na wydatki biznesowe, takie jak wynagrodzenia pracowników, wynajem, produkty, wyposażenie, ubezpieczenia, edukacja i marketing. 

Jeśli chcesz odblokować ukrytą gotówkę w swoim salonie, fryzjerze lub spa, oto kroki, które musisz podjąć:

1) Powierzchnia danych finansowych
Istnieje mnóstwo aplikacji księgowych, które mogą zrobić wszystko, od śledzenia wydatków, pobierania płatności, zarządzania księgowością i płacenia rachunków. Polecamy Xero lub Quickbooks (jako bonus, grają ładnie z Timely!) Czy używasz oprogramowania do rezerwacji terminów? Jeśli tak, możesz uruchomić dostępne raporty, aby uzyskać lepszy obraz swoich dochodów.

2) Rozliczenie się z przepływami pieniężnymi
Przejrzyj swoje największe wydatki (w większości salonów są to wynagrodzenia i zapasy). Pamiętaj, aby dołączyć do tego wszelkie możliwe długi biznesowe: zrób listę swoich długów, rachunków, które Cię obciążają oraz wszelkich zaległych rachunków długo- lub krótkoterminowych. 

3) Przegląd struktury płac pracowników
Istnieją cztery główne rodzaje struktur płac dla wynagrodzeń w salonie: stawka godzinowa, pensja roczna, prowizja i wynagrodzenie oparte na wynikach. W naszym przewodniku po wynagrodzeniach w salonie przeanalizowaliśmy plusy i minusy każdego z nich. Upewnij się, że sprawdziłeś to przed dokonaniem zmian w swoim obecnym systemie płac - upewnij się, że wszelkie zmiany są dokładnie zbadane i przemyślane. 

4) Pokochaj liczby
Spójrz na swoje nawyki dyskontowe. Każda praca, którą wykonujesz po "specjalnych" stawkach, to praca, która przynosi Ci niewielki zysk lub nie przynosi go wcale. Usiądź i sprawdź, ile osób nie pojawiło się w Twoim salonie w zeszłym tygodniu, miesiącu i roku. Przygotuj się na to, że będziesz zaskoczony (i być może sfrustrowany) wszystkimi straconymi w wyniku tego pieniędzmi. Przejrzyj swoją sprzedaż detaliczną. Czy wiesz, jakie są Twoje najlepsze i najgorsze produkty w sprzedaży detalicznej? Czy Twój system zamówień magazynowych to odzwierciedla? Spójrz na swój kalendarz - jaki jest najbardziej ruchliwy dzień tygodnia? Czy rozmieszczasz swoich pracowników w najbardziej efektywny sposób? Czy możesz zmaksymalizować wydajność i zysk, pokazując dostępność rezerwacji online tylko przed i po zarezerwowanych terminach? 

Bądźmy realistami: jeśli chcesz odnieść sukces, musisz wyznaczyć sobie jasny cel finansowy, który jest zakotwiczony w ogólnym celu biznesowym. Zacznij od wielkiego "WHY", a następnie buduj stamtąd swoje cele finansowe.

5) Określ swoje cele finansowe i budżet
Bądźmy realistami: jeśli chcesz osiągnąć sukces, musisz wyznaczyć jasny cel finansowy dla swojego salonu, który jest zakotwiczony w ogólnym celu biznesowym. Zacznij od wielkiego "WHY", a następnie zbuduj stamtąd swoje cele finansowe. Zapisz je wszystkie! Następnie ustalcie swój budżet. Powtarzajcie za nami: budżet to nie brudne słowo. Twój budżet zapewnia, że jesteś ostatecznie opłacalne, i przydziela miesięczne wydatki na rzeczy, takie jak reklama, dostawy i narzędzia.

6) Sortuj swoje ceny usług

Zrozumcie, jak naładować, ile jesteście warci! Niedoszacowanie za swoją pracę nie poprawia twojej wartości, reputacji ani wyniku finansowego. Pamiętaj, aby badać swoją konkurencję, kiedy pracujesz nad swoimi cenami. Musisz zrozumieć swój rynek, co jest realistyczne i dobrze zrozumieć, co nie jest, aby móc odpowiednio wycenić. Spójrz, jak możesz połączyć tanie usługi w pakiety ofert, aby zwiększyć swoją średnią sprzedaż w dolarach.

7) Ustalenie celów dla swoich pracowników
Ustaw małe cele (być może średnia sprzedaż w dolarach), które są spersonalizowane dla każdego członka Twojego zespołu (w tym dla Ciebie). Jeśli trudno jest Ci rozmawiać o wydajności z pracownikami, cele pomogą. Posiadanie prawdziwych liczb pod ręką ułatwi prowadzenie sensownej rozmowy. Ustal w swoim kalendarzu godziny cotygodniowych spotkań z każdym z członków zespołu, aby sprawdzić, jak sobie radzą. 

Wciąż walczysz o to, by owinąć sobie głowę, ile powinieneś zapłacić personelowi, czy też najlepiej jak potrafisz prowadzić księgowość? Nie ma potrzeby zaplątania się w węzły - mamy cię kryć! Skonsultujmy się z najlepszymi w bizie salonami i trenerami biznesowymi i posłuchajmy o ich dwóch centach na rentowność:

Jaki procent moich całkowitych przychodów powinna stanowić sprzedaż detaliczna?
Rzeczywistość jest taka - jeśli w ciągu tygodnia opiekujesz się 100 klientami, a minimum 50 produktów nie opuszcza Twojego salonu, masz trochę pracy! Średnia marża zysku z usług w branży wynosi w najlepszym przypadku 20%. Musisz więc odwrócić 10 tys. dolarów, aby uzyskać zwrot w wysokości 2 tys. dolarów.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak zwiększyć sprzedaż salonu w zimie?

Strona główna Blog AgendaPro Jak zwiększyć...

17 Pytania do badania satysfakcji

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka 17...

Oprogramowanie dla salonów piękności: czego...

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka...