Polecamy

Scrotox: zastosowanie i przeciwwskazania

Utrata włosów: dlaczego to się zdarza i jak temu zapobiec

Prowadzenie salonu

Wybór ubezpieczenia biznesowego dla gwoździ w Wielkiej Brytanii - od czego zacząć?

Zakupy dla ubezpieczeń biznesowych jest jedną z tych rzeczy, że profesjonaliści piękno push na samym dole ich listy rzeczy do zrobienia, a kto może ich winić? Jesteś technikiem paznokci i wybrałeś ten zawód, ponieważ uwielbiasz pracować z zadowolonymi klientami i cieszysz się, że wyglądają i czują się niesamowicie. Jednak w końcu musisz wstać i stawić czoła dużemu słoniowi w pokoju. Oto wszystko, co należy wiedzieć o ubezpieczeniu biznesu paznokci i co to dokładnie oznacza dla Twojej marki!

Wskazówka: rozsądnie byłoby załatwić wszystkie sprawy związane z ubezpieczeniem PRZED otwarciem działalności, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji!

Dlaczego potrzebujemy ubezpieczenia?

Błędy zdarzają się w każdej branży usługowej i firmy zajmujące się paznokciami nie są tu wyjątkiem. Wystarczy niewłaściwie wyczyszczone wiertło do paznokci i presto, Twój klient kończy z infekcją, a Ty zostajesz złapany z opuszczonymi spodniami. Katastrofy mogą przybierać różne kształty i rozmiary, jednak lepiej być bezpiecznym niż żałować. Dzięki ubezpieczeniu firmy zajmującej się stylizacją paznokci mogą Państwo być spokojni, wiedząc, że są Państwo zabezpieczeni na wypadek, gdyby klient lub pracownik wniósł przeciwko Państwu sprawę do sądu z powodu zaniedbania zawodowego. Chociaż ubezpieczenie dla samozatrudnionego technika paznokci nie musi obejmować ubezpieczenia biznesowego, to jednak zaleca się, aby rozważyć zawarcie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w miejscu pracy i ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków - ale o tym więcej później!

Rodzaje ubezpieczeń biznesowych dla branży paznokciowej

To będzie długi wpis, więc proszę mi wybaczyć - lista ubezpieczeń biznesowych jest dość obszerna, ale nie ma powodów do paniki! Wybierając odpowiedni plan dla swojej firmy, należy najpierw przyjrzeć się modelowi biznesowemu. Czy Twoje przedsiębiorstwo jest dużym, wielostanowiskowym salonem, domowym studiem, czy całkowicie mobilnym biznesem? I czy jesteś jedynym usługodawcą, czy może zatrudniasz pracowników? Zacznijmy od najważniejszych ubezpieczeń, które powinien posiadać każdy właściciel firmy zajmującej się stylizacją paznokci!

 • Ubezpieczeniedziałalności gospodarczej: obejmuje ubezpieczenie od odpowiedzialności zawodowej, ubezpieczenie od odpowiedzialności publicznej oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności pracodawcy.
  1. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z tytułu wykonywanego zawodu: czy zepsułeś komuś paznokcie lub udzieliłeś błędnej porady dotyczącej ich naprawy? Co w przypadku wycieku poufnych danych klientów? Jeśli poszkodowany klient będzie chciał wystąpić przeciwko Tobie na drogę sądową, ten plan ubezpieczeniowy pokryje opłaty i płatności należne klientowi. Warto również rozważyć zakup zatwierdzonego przez GDPR oprogramowania do przechowywania dokumentacji klientów.
  2. Ubezpieczenie od odpowiedzialności publicznej: ten plan ma zastosowanie do firm, które leczą klientów na swoim terenie lub same udają się do klienta. Jeśli klienci zostaną ranni lub dojdzie do uszkodzenia mienia spowodowanego przez Ciebie, plan ten pokryje koszty prawne i wszelkie roszczenia odszkodowawcze.
  3. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej pracodawcy: jest to wymagany plan ubezpieczeniowy dla salonów pielęgnacji paznokci, jeśli zatrudniają Państwo pracowników - plan ten pomoże Państwu pokryć koszty związane z obrażeniami pracowników i wszelkimi dolegliwościami, na które mogą oni zapaść w wyniku pracy w Państwa firmie. Nie wykupienie tego planu może skutkować karami. Więcej na ten temat na stronie gov.uk.
 • Ubezpieczenie ochrony prawnej biznesu: plan ten pokrywa opłaty za ściganie i wydatki prawne związane z pozwami wniesionymi przeciwko Twojej firmie w związku z kwestiami zatrudnienia i naruszeniami ochrony danych.
 • Ubezpieczenie od odpowiedzialności za produkt: czy Twój proszek akrylowy miał negatywny wpływ na klienta? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że klient będzie chciał wystąpić przeciwko Tobie na drogę sądową - w takim przypadku ten plan ubezpieczeniowy pokryje koszty obsługi prawnej. I tak, klienci mogą wnieść roszczenie przeciwko Tobie, nawet jeśli nie jesteś producentem produktu.
 • Ubezpieczenie zapasów: ten plan ubezpieczeniowy obejmuje odszkodowania dla manicurzystów, których produkty i sprzęt zostały uszkodzone lub skradzione, czy to przez klienta czy przez pracownika.
 • Ubezpieczeniebudynków gospodarczych: jeśli wynajmują Państwo miejsce w budynku, to właściciel jest odpowiedzialny za to ubezpieczenie. Jeśli jednak pracujesz w domu lub jesteś właścicielem nieruchomości, w której pracujesz, plan ten jest niezbędny, jeśli chcesz zabezpieczyć się przed kradzieżą lub uszkodzeniem mienia.
 • Ubezpieczenie przychodów z działalności gospodarczej: jeśli Twoja firma zostanie dotknięta zdarzeniem, które zaszkodzi Ci finansowo, to ten plan jest dla Ciebie.
 • Ubezpieczenie zawartości firmy: niezależnie od tego, czy prowadzą Państwo swój biznes paznokciowy w domu, u klienta czy w salonie, dbają Państwo o swój sprzęt i wyposażenie. Ale co by się stało, gdyby uległy one zniszczeniu? Czy byliby Państwo w stanie je naprawić? Ten plan pokrywa wydatki związane z ich wymianą.

Ile to wszystko kosztuje?

Będziemy z Tobą szczerzy - to wszystko zależy od Twojego modelu biznesowego. Samodzielny nail tech, który jest mobilny nie musi martwić się o ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej pracodawcy i ubezpieczenie budynków gospodarczych, co może zaoszczędzić kilkaset funtów rocznie. Jeśli prowadzisz dużą firmę, koszt ubezpieczenia salonu pielęgnacji paznokci będzie zależał od lokalizacji, liczby zatrudnionych pracowników, potrzeb w zakresie pokrycia, wartości sprzętu, a nawet historii roszczeń. Przed dokonaniem zakupu upewnij się, że jesteś świadomy możliwych wydatków i porozmawiaj z agentem ubezpieczeniowym, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości.

Która z nich jest dla mnie odpowiednia?

Chociaż posiadanie ubezpieczenia biznesowego przed rozpoczęciem działalności jest prawnie wymagane, inne plany są zazwyczaj opcjonalne - oczywiście w zależności od modelu biznesowego. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, którego nie ma na tej liście, jest najczęściej zalecane osobom pracującym w niebezpiecznych, narażonych na wypadki dziedzinach, takich jak budownictwo - jednak Ty również możesz zainwestować w ten plan. Wybierając odpowiednie ubezpieczenie biznesowe dla swojego przedsiębiorstwa, należy przede wszystkim zadbać o to, aby nie zabrakło najważniejszych planów. Kiedy już się nimi zajmiesz, zacznij sprawdzać opcjonalne ubezpieczenia. Czy Twój sprzęt jest podatny na uszkodzenia? Czy stałeś się ofiarą kradzieży? Czy Twoja firma ucierpiała finansowo z powodu nieoczekiwanego zdarzenia? Weź pod uwagę te sytuacje i na tej podstawie zdecyduj, które plany opcjonalne najlepiej pasują do Twojej sytuacji.

W branży paznokciowej nieoczekiwane sytuacje kryją się za każdym rogiem, a niektóre z nich mogą być bardzo kosztowne dla Ciebie. Chociaż nie można przewidzieć przyszłości, na pewno można się na nią przygotować! Zdobądź potrzebne ubezpieczenie, które pozwoli Ci spać spokojnie w nocy i zapobiegnie przekształceniu się drobnych niedogodności w poważne problemy.

Wypróbuj Versum za darmo

[Total: 0 Average: 0/5]

Spis treści

 • Dlaczego potrzebujemy ubezpieczenia?
 • Rodzaje ubezpieczeń dla firm zajmujących się stylizacją paznokci
 • Ile to wszystko kosztuje?
 • Które z nich jest dla mnie odpowiednie?
Zapisz się do newslettera Politykę prywatności można przeczytać tutaj.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak zwiększyć sprzedaż salonu w zimie?

Strona główna Blog AgendaPro Jak zwiększyć...

17 Pytania do badania satysfakcji

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka 17...

Oprogramowanie dla salonów piękności: czego...

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka...