Polecamy

Jakie są różne rodzaje przedłużeń włosów?

Rodzaje obsługi klienta

Pielęgnacja włosów

Utrata włosów: dlaczego to się zdarza i jak temu zapobiec

Nieszczęścia związane z wypadaniem włosów, to znalezienie pasm włosów na meblach, ubraniach i innych przypadkowych miejscach. Zrzucanie włosów może być żenujące, frustrujące i spójrzmy prawdzie w oczy, że dodatkowe odkurzanie też nie jest przyjemne! 

Choć utrata pasm włosów nie jest niczym niezwykłym, to jednak istnieją powody, dla których wypadanie włosów ma miejsce. Jeśli znasz łazienkę z wanną (sprytny aparat, który wyłapuje włosy, gdy spływają do odpływu, aby zapobiec ich zapychaniu się), lubisz zadawać sobie następujące pytania: "dlaczego moje włosy się zrzucają?" Albo, "czy ilość włosów, które zrzucam jest normalna?" W dzisiejszym wpisie na blogu zbadamy powody, dla których rzucasz włosy, jak sobie z nimi poradzić i jak powstrzymać ich rzucanie. 

Dlaczego moje włosy wypadają?
Co tak naprawdę próbuje ci powiedzieć, kiedy włosy wypadają? Dla jasności, istnieje różnica między wypadaniem włosów a ich zrzucaniem. Dobra wiadomość jest taka, że na pewnym poziomie, zrzucanie włosów nie zawsze jest czymś, czym należy się martwić. W rzeczywistości, średnio jedna osoba traci 50-100 włosów dziennie, co jest całkowicie normalne. A ponieważ mamy średnio 150 000 włosów, oznacza to, że normalna utrata włosów to mniej niż 1% włosów na głowie. Cykl życia Twoich włosów ma fazy, w których rośnie, odpoczywa i opada. 

Jeśli jest to dzień mycia lub pierwszy raz w tygodniu, kiedy się rozczesujesz, możesz spodziewać się utraty ponad 50-100 włosów w ciągu tygodnia, co jest całkowicie normalne. Jeżeli jednak będziesz rozczulać się regularnie, nie dojdzie do nagromadzenia się włosów. 

Jeśli doświadczasz nadmiernej, przewlekłej utraty włosów (ponad 100 pasm przez kilka tygodni) lub nawet łysienia, mogą istnieć ukryte przyczyny, dla których możesz doświadczyć poważnej utraty włosów. Wypadanie włosów jest częstym problemem dla kobiet na różnych etapach naszego życia, ale wypadanie włosów jest całkowicie naturalnym zjawiskiem, które zdarza się nam wszystkim nieustannie przez całe życie. W tym poście będziemy nurkować z wypadaniem włosów, a nie z poważną utratą włosów z powodu zmian hormonalnych, Trichotillomanii, ekstremalnej utraty wagi i innych powodów.

PIELĘGNACJA WŁOSÓW I PORADY
Wypadanie włosów hormonalnych: czy naprawdę istnieje lekarstwo?

OBRÓBKA CHEMICZNA 
Eksperymentowanie z kolorem włosów i zmiana wyglądu to świetna zabawa, ale zbyt częste farbowanie włosów może wiązać się z kosztami. Zwłaszcza, jeżeli zdecydujesz się na rozjaśnianie włosów z super ciemnego koloru na znacznie jaśniejszy, będziesz bardziej podatna na efekty rozczesywania włosów z powodu wysokiego poziomu nadtlenku w farbie.

Na poziomie naukowym, ostre chemikalia zawarte w produktach do farbowania włosów, takie jak amoniak i nadtlenek wodoru, uszkadzają białko we włosach, co powoduje, że stają się one słabe, suche i kruche. Ten surowy proces farbowania prowadzi do utraty elastyczności Twoich włosów, ich łamania i ostatecznie do ich wypadania.

Innym negatywnym efektem działania tych surowych chemikaliów może być również poparzenie i uszkodzenie skóry głowy, co prowadzi do tego, że mieszek włosowy nie trzyma się pasm tak mocno i w rezultacie powoduje wypadanie włosów. Nie tylko farbowanie włosów, stosowanie innych procesów chemicznych do prostowania włosów, czy nawet trwała ondulacja są również szkodliwe i mogą prowadzić do ich wypadania. 

ZMIANA SEZONÓW Podobnie jak ukochane futrzaste przyjaciółki, które zrzucają włosy zimą, również zmiany sezonowe mają wpływ na to, jak wiele włosów zrzuca się na ludzi. Wielu uważa, że to właśnie ze względu na ewolucję, nasze włosy doświadczają większej ilości wypadania w różnych porach roku. Czy zauważyłeś więcej wypadania włosów podczas jesieni? Badania pokazują, że ludzie najczęściej doświadczają tego typu wypadania włosów jesienią (listopad, grudzień i pierwsza połowa stycznia). Dzieje się tak, ponieważ zimne temperatury sprawiają, że włosy pozostają suche, a stan skóry głowy, taki jak łupież, może prowadzić do ich wypadania. W przeciwieństwie do zimy, latem mieszek włosowy trzyma się na włosach, aby chronić skórę głowy przed surowym upałem i dlatego latem włosy są najgrubsze. 

OVERSTYLING
Winowajcą zrzucania włosów jest nadmierna stylizacja za pomocą narzędzi do stylizacji termicznej, takich jak suszarki, lokówki i prostownice. Używanie tych narzędzi często powoduje, że łodyga włosa staje się sucha i zniszczona aż do momentu pęknięcia. Nieuchronnie spowoduje to wypadanie włosów. 

Innym sposobem na nadmierną stylizację włosów jest stosowanie ciasnych opasek do wiązania włosów. Nie wydaje się to szkodliwe, ale gumki do włosów mają tendencję do ciągnięcia się za włosy, co powoduje ich napięcie. Jeżeli doświadczasz wypadania włosów w pobliżu linii włosów, może to być spowodowane tym, że nosisz włosy obcisłe, takie jak ciasne kucyki. Jeżeli w miejscu, w którym zawiążesz włosy, dojdzie do ich pęknięcia, może to również oznaczać, że zrzucasz je w wyniku zbyt ciasnego upięcia.

Zamiast tego, wypróbuj luźnego, niskiego kucyka lub koka, aby dać sobie spokój z włosami i skórą głowy.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Diagnoza twarzy - klucz do wysokiej jakości...

Najważniejszym momentem w każdym centrum urody jest pojawienie się nowego klienta. Ponieważ...

10 sposobów dbania o swoje włosy

Nasze włosy widziały nas w naszych najlepszych i najgorszych dniach. Od kiedy po raz pierwszy...

Dlaczego moje włosy są takie suche?

Włosy suche to jeden z najczęstszych problemów dla kobiet, bez względu na ich długość i...