Polecamy

Czy olej do brody działa?

Pielęgnacja zarostu zimą

Prowadzenie salonu

Tworzenie pozytywnego środowiska w salonie

Faktem jest, że klienci salonów odwiedzają swoje ulubione miejsca nie tylko ze względu na wyjątkowe usługi, ale także po to, aby się zrelaksować i odprężyć. Aby to osiągnąć, salon kosmetyczny musi mieć pozytywne otoczenie. Ale co dokładnie składa się na jego tworzenie? Czy jest to przyjazny personel? A może żywa muzyka? Czytaj dalej, aby się tego dowiedzieć!

Nie chodzi tylko o zabiegi

Jeśli wykonujesz wyjątkowe zabiegi fryzjerskie lub kosmetyczne, a w Twojej firmie panuje afirmatywne środowisko, to z pewnością znasz tę sytuację: do Twojego salonu przychodzi stała klientka. No właśnie, powiedziałam to. Tylko wtedy, gdy salon zapewnia klientom świetne usługi i ma pozytywną atmosferę, zyska stałych klientów. Dlaczego tak jest? Cóż, postaw się na miejscu swoich klientów. Wchodzisz do salonu, w którym nigdy wcześniej nie byłeś i pierwszą rzeczą, którą zauważasz są brudne podłogi, silny zapach lakieru do włosów i płacz dzieci innego klienta - możesz zapomnieć o relaksie! Wychodzisz z salonu po tym, co wydawało się wiecznością i jesteś zadowolona ze swojego nowego wyglądu, ale czy planujesz wrócić? Jasne, świetne upięcie czy balejaż wymagają wprawnych rąk, ale to nie jedyna rzecz, której szukają Twoi klienci.

Korzyści płynące z pozytywnej atmosfery

Jak już wcześniej wspomniano, firmy, które skupiają się na stworzeniu przyjaznej, relaksującej atmosfery, mają więcej lojalnych klientów, którzy chętnie do nich wracają - ale korzyści na tym się nie kończą! Dzięki pozytywnej atmosferze, klienci są bardziej skłonni do rozpowszechniania informacji o Twojej firmie, co pomaga dotrzeć do szerszego grona odbiorców i zwiększa Twój prestiż, torując Ci drogę do sławy w branży beauty! Jeśli jednak Twoim głównym celem jest sprzedawanie zabiegów jak ciepłych bułeczek, nie zważając na kondycję Twojej firmy, to ciężko będzie Ci się gdziekolwiek dostać. Co zatem należy wziąć pod uwagę tworząc pozytywne środowisko w swoim salonie kosmetycznym?

Podążaj za swoimi zmysłami!

Każdemu z nas się to zdarzyło - wchodzimy po raz pierwszy do sklepu lub innego biznesu i mówimy sobie: "Już lubię to miejsce". Ale co sprawia, że tak mówimy? Nie wiemy, że właśnie w tym momencie nasze zmysły zostały pobudzone. Być może zapach unoszący się w powietrzu, dźwięk relaksującej muzyki lub kolory na ścianach wprawiły nas w stan niemalże transu. Chociaż Ty możesz nie mieć pobudzonych zmysłów, kiedy wchodzisz do swojego salonu, Twoi klienci będą mieli, co sprawia, że tworzenie pozytywnego środowiska w salonie jest jeszcze bardziej istotne! Na szczęście dla Ciebie, nawet najbardziej nieznaczne zmiany w Twojej firmie mogą mieć wpływ na Twoich klientów. Aby naprawdę stworzyć przyjazne i relaksujące środowisko w swoim salonie, oto kilka pobudzających zmysły pomysłów, które po prostu musisz wypróbować!

Twoja obsługa klienta!

Poza skupieniem się na zmysłach swoich klientów podczas tworzenia pozytywnego otoczenia, powinieneś również rozważyć poprawę obsługi klienta, ponieważ zwykłe "dziękuję" i "mam nadzieję, że podoba Ci się Twój nowy wygląd" nie przyniesie Ci żadnych korzyści. Doskonała obsługa klienta może naprawdę wnieść pozytywną energię do Twojego salonu, ale upewnij się, że jesteś w tym kreatywny. A teraz otwórz swoje konto Versum - czeka Cię nie lada gratka. Kiedy dodajesz nowego klienta do listy klientów, masz możliwość dodania opisu, który będzie się pojawiał za każdym razem, gdy klient zarezerwuje wizytę. W tej sekcji umieść ważne rzeczy, takie jak alergie, które może mieć klient, ale także informacje o tym, jak lubi kawę lub jakie tematy go interesują. Następnym razem, gdy klient przyjdzie, przygotuj mu kawę tak, jak lubi i zapytaj o jego ulubiony program! Klienci docenią fakt, że poświęciłeś czas, aby ich poznać i zadbać o ich komfort.

Pozytywne środowisko w Twoim salonie jest ostatecznym czynnikiem zmieniającym grę, jeśli chcesz zwiększyć lojalność klientów i podnieść swój prestiż, ale osiągnięcie tego celu może być trudne. Skupiając się na zmysłach, poprawiając obsługę klienta i wykorzystując narzędzia takie jak Versum, możesz przenieść swój biznes na wyższy poziom!

Wypróbuj Versum za darmo

[Total: 0 Average: 0/5]

Table of Contents

  • Nie chodzi tylko o leczenie
  • Korzyści płynące z pozytywnej atmosfery
  • Podążaj za swoimi zmysłami!
  • Twoja obsługa klienta!
Zapisz się do newslettera Politykę prywatności można przeczytać tutaj.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak zwiększyć sprzedaż salonu w zimie?

Strona główna Blog AgendaPro Jak zwiększyć...

17 Pytania do badania satysfakcji

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka 17...

Oprogramowanie dla salonów piękności: czego...

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka...