Polecamy

Jak skutecznie zatrzymać klienta

Najlepszy zestaw brzytwy prostej dla początkujących (i...

Pielęgnacja włosów

To, co musisz wiedzieć o historii warkoczy

Podobnie jak w modzie, trendy piękności przechodzą przez cykle popularności. To, co nowe dla obecnego pokolenia, to stare wiadomości dla jego poprzedników. Ostatnio, warkocze odnotowują znaczący powrót do głównego nurtu urody, głównie z powodu powszechnie akceptowanego naturalnego ruchu włosów, a także reimaginację wyglądu naszych ulubionych celebrytów i wpływowych osób. W jaki sposób plecione fryzury konsekwentnie wytrzymują próbę czasu i wracają z roku na rok jako najnowszy trend? Cóż, wszystko to jest w ich korzeniach!

Pochodzenie warkoczy ma dość skomplikowaną (i trwałą) historię, która zaczyna się ponad 30 000 lat temu. Fascynujące jest to, że warkocze zachowały swoje kulturowe znaczenie od momentu ich powstania. Począwszy od starożytnych rogów, a skończywszy na warkoczach bezwęzłowych o długości kości ogonowej, historia warkoczy rozwija się tak samo, jak możliwości ich stylizacji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co dokładnie musisz wiedzieć o historii zaplatania włosów.

Pochodzenie warkoczy i splatanych fryzur
Jeden z najwcześniejszych przedstawień plecionych fryzur gradów z 3.500 p.n.e. Saharyjska pustynia. Starożytne afrykańskie malowidła jaskiniowe przedstawiały wizerunki kobiet z misternymi warkoczami splecionymi blisko skóry głowy, lub, jak je teraz znamy, bruzdami. Co ciekawe, warkocze miały wiele celów i mogły opowiedzieć prawie wszystko o tożsamości danej osoby. Plecione fryzury pomogły wyrazić wiek, przekonania religijne, pochodzenie rodzinne, status społeczny i pochodzenie etniczne osoby noszącej. W tych czasach, większość afrykańskich kobiet, dzieci i mężczyzn miała splecione włosy w jakiś sposób lub w jakiejś formie. Przekazywana z pokolenia na pokolenie historia zaplatania włosów jest oczywista, że splot ten ma głębokie korzenie w afrykańskiej kulturze.

Ale co z całym światem? Plecionki są zauważane w kulturach na całym świecie od tysięcy lat, jak twierdzi Byrdie:

Jak warkocze przenoszą się do współczesnej kultury

Historia i znaczenie warkoczy dla ludzi koloru jest głęboko spleciona z odpornością i fizjologicznym urazem kolonizacji i transatlantyckiej niewoli. Starając się pozbawić ludzi koloru ich tożsamości i kultury, często całkowicie ogolono im włosy z głowy. W miarę znoszenia niewolnictwa, warkocze stały się praktycznym sposobem utrzymania włosów na uboczu podczas pracy, mogły trwać przez dłuższy czas bez konieczności stałej opieki i (3) stały się sposobem przekazywania ważnych wiadomości, takich jak droga do wolności od niewoli. Plecione włosy były dosłownie linią życia!

Skojarzenia i popularność warkoczy różniły się w ciągu XX i XXI wieku, czasami kojarząc się z brakiem histerii, nieodpowiednim dla środowiska pracy i po prostu ogólnie niższej klasy. 

Jak warkocze ewoluowały w nowoczesnej kulturze
Pobyt na 6+ godzin w celu założenia pojedynczych warkoczy to pamięć, którą wiele kobiet dzieli się na całym świecie i zadziwiające jest to, że tradycja ta jest przekazywana od tysięcy lat. W dzisiejszych czasach pozostaje uniwersalne zastosowanie warkoczy do włosów. Warkocze to styl ochronny, który pomaga utrzymać długość, objętość i integralność włosów bez konieczności manipulowania nimi każdego dnia. To zmniejszenie tarcia o pasma daje włosom przerwę i często prowadzi do znacznego wzrostu. Warkocze to idealny styl, który możesz nosić na wakacjach, przez cały tydzień pracy lub gdy chcesz uzyskać ultra gładki wygląd bez żadnych kłopotów.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Diagnoza twarzy - klucz do wysokiej jakości...

Najważniejszym momentem w każdym centrum urody jest pojawienie się nowego klienta. Ponieważ...

10 sposobów dbania o swoje włosy

Nasze włosy widziały nas w naszych najlepszych i najgorszych dniach. Od kiedy po raz pierwszy...

Dlaczego moje włosy są takie suche?

Włosy suche to jeden z najczęstszych problemów dla kobiet, bez względu na ich długość i...