Polecamy

Jak pozbyć się rozszczepionych końcówek

Dlaczego mężczyźni zapuszczają brodę?

Prowadzenie salonu

TikTok - najnowsza marketingowa kopalnia złota dla Twojego salonu?

Jeśli jesteś regularnym użytkownikiem mediów społecznościowych, to są szanse, że natknąłeś się na wideo TikTok. Facebook, Instagram i Twitter są Ci dobrze znane, a szanse są takie, że używasz jednej lub więcej z tych platform do promowania swojej firmy fryzjerskiej lub kosmetycznej. Teraz pewnie zastanawiasz się, czy TikTok może być również wykorzystany do rozwoju Twojej firmy. Cóż, weź swoją kawę lub herbatę i dowiedzmy się!

Zrozumienie TikTok

Od czasu swojej światowej premiery, TikTok zrobił fale w świecie mediów społecznościowych i sklepów z aplikacjami, porównywalne do tych ze Snapchata i Instagrama. Aplikacja pozwala użytkownikom na tworzenie krótkich, 15-sekundowych filmów z wykorzystaniem podkładu muzycznego i filtrów. Dodatkowo, pomaga odkrywać filmy od innych użytkowników, które są związane z zainteresowaniami użytkownika. Chociaż głównie odwołuje się do młodej demografii, TikTok staje się coraz bardziej popularny wśród różnych grup wiekowych - więc teraz byłby to odpowiedni czas, aby utworzyć konto dla Twojej firmy. Fang Digital stwierdził, że "dla firm, to może być dobry czas, aby zbudować bazę użytkowników i korzystać z organicznych technik reklamowych, aby pokazać swoje produkty lub usługi". Z ponad 500 milionami użytkowników na całym świecie i rośnie, jest całkiem spora szansa, że dotrzesz do swojej grupy docelowej w tej aplikacji!

TikTok i Twój biznes - czy to zadziała?

Chociaż TikTok jest synonimem filmików z synchronizacją ust, może być wykorzystany do promowania Twojego biznesu fryzjerskiego lub kosmetycznego w bardziej naturalny i przyjazny sposób. Jeśli jesteś fanem tworzenia głupich filmików w salonie, to ta aplikacja jest dla Ciebie idealna! Nagraj je podczas przetwarzania kolorów, żywe wydarzenie jesteś gospodarzem lub Ciebie i Twoich pracowników śmiejących się przed zamknięciem na dzień. Nie zapominaj, że możesz dołączyć muzykę w tle, aby dodać więcej energii do swoich filmów, jak również hashtagi, aby ułatwić użytkownikom znalezienie Twojej strony. Pamiętaj, że treść jest tym, co przyciąga ludzi do Twojej strony, a ostatecznie do Twojego salonu.

Dodatkowo, jak stwierdził Business News Daily, "TikTok jest również atrakcyjny, ponieważ nadal jest to, w przeważającej części, niezbadane terytorium, jeśli chodzi o marketing. Aplikacja dopiero co zaczęła eksplorować płatne reklamy i oferuje otwartą arenę dla influencerów do walki o najwyższe pozycje". Dla branży fryzjerskiej i kosmetycznej, ta sieć mediów społecznościowych jest w powijakach, a salony dopiero zaczynają łapać ten trend. Jeśli jesteś aspirującym właścicielem salonu, który chce podzielić się swoimi wspaniałymi włosami i kreacjami kosmetycznymi z całym światem, to jest to świetny sposób, aby to zrobić!

Jak działa marketing

Chociaż TikTok jest dość nowy, aplikacja szczyci się wieloma narzędziami marketingowymi, z których użytkownicy mogą wybierać. Możesz tworzyć filmy i umieszczać je na swoim profilu i współpracować z różnymi influencerami lub spróbować czegoś innego, jak tworzenie infeed native content, brand takeovers, hashtag challenges i branded lenses.

  • Infeed native content to reklamy, które są nieco podobne do reklam story na Instagramie lub Snapchacie i mogą zawierać kliknięcia strony internetowej - co jest świetne, jeśli chcesz przyciągnąć nowych klientów do swojej strony!
  • Brand takeovers pozwalają markom kontrolować TikTok przez jeden dzień, umożliwiając im tworzenie wszelkiego rodzaju treści i wyzwań dla użytkowników.
  • Wyzwania z hashtagiem są tworzone, aby zachęcić ludzi do podjęcia dowolnej liczby wyzwań - udostępnienie wideo, na którym podejmujesz je w salonie i włączenie hashtagu kampanii przyciągnie więcej widzów na Twoją stronę.
  • Markowe soczewki występują we wszystkich kształtach i rozmiarach - TikTok pozwala na tworzenie własnych filtrów twarzy i obiektów, pozwalając potencjalnym klientom na zabawę z nimi, a jednocześnie poprawiając ich więź z Twoją marką.

Podsumowanie

Aby Twój biznes mógł rozwijać się na TikTok, ważne jest, abyś nie tylko miał czas na regularne zamieszczanie filmów, ale także, aby były one żywe. Pamiętaj, że większość użytkowników TikTok to młodzi dorośli, więc ważne jest, aby Twoje treści do nich przemawiały. Na szczęście dla Ciebie, TikTok działa podobnie jak jego odpowiedniki w mediach społecznościowych, dzięki czemu jest łatwy w użyciu. Jest to idealna aplikacja, aby pokazać swoją kreatywną stronę dzięki pięknym filmom wideo z Twoimi kreacjami, a także żywą atmosferą w salonie. Jeśli jesteś aspirującą gwiazdą fryzjerstwa i urody, TikTok jest miejscem, w którym możesz to zrobić!

Wypróbuj Versum za darmo

[Total: 2 Average: 5/5]

Spis treści.

  • Zrozumienie TikTok
  • TikTok a Twój biznes - czy to zadziała?
  • Jak działa marketing
  • Podsumowanie
Zapisz się do newslettera Politykę prywatności możesz przeczytać tutaj.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak zwiększyć sprzedaż salonu w zimie?

Strona główna Blog AgendaPro Jak zwiększyć...

17 Pytania do badania satysfakcji

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka 17...

Oprogramowanie dla salonów piękności: czego...

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka...