Polecamy

Łupież zarostu - jak mu zaradzić

Najlepszy olejek do włosów każdego rodzaju

Prowadzenie salonu

Sekrety biznesu, dzięki którym salon pielęgnacji paznokci może przynosić zyski

Czy salony pielęgnacji paznokci to dobry pomysł na biznes, na którym można zarobić? Oczywiście! Czy sukces będzie natychmiastowy? Prawie nigdy - i to jest jedna rzecz, którą wielu niedoszłym i obecnym właścicielom salonów pielęgnacji paznokci trudno jest zaakceptować. Osiągnięcie znacznych zysków wymaga czasu, inwestycji i podejścia w stylu "white-collar". Chociaż brzmi to tak, jakby Twoje marzenia o bajkowym salonie pielęgnacji paznokci nigdy się nie spełniły, to wcale nie musi tak być! Dzięki tym istotnym sekretom biznesowym, będziesz bliżej wprowadzenia swojego salonu w życie!

Weź udział w kursie sukcesu w salonie

Do tej pory, wziąłeś kilka paznokci i kursy kosmetyczne, aby pomóc poprawić swoje techniki i uzyskać certyfikat, który cementuje swój profesjonalizm. Jednakże, być może było kilka rzeczy, które twój instruktor pominął, jak zatrudnić pracowników, zdobyć klientów, jakich wydatków możesz się spodziewać, gdy będziesz prowadzić własny salon paznokci, jak ustawić stawki prowizji dla pracowników i jak rozdzielić budżet na marketing, materiały eksploatacyjne, konserwację sprzętu i rachunki.

Nie oznacza to, że Twój kurs kosmetyczny był na nic - po prostu obejmował jeden temat. Kurs sukcesu w salonie, z drugiej strony, obejmie większość z wyżej wymienionych zagadnień i jest zwykle prowadzony przez osobę, która ma doświadczenie w prowadzeniu lub pracy w salonie, z którym możesz się identyfikować. Jeśli masz kompetentnego instruktora, nauczy Cię on wszystkiego, co musisz wiedzieć o skutecznym i efektywnym prowadzeniu i zarządzaniu firmą, a także o zwiększaniu przychodów salonu paznokci.

Myśl jak marketer

Oto ciekawostka, na którą większość właścicieli salonów pielęgnacji paznokci, którym brakuje finezji marketingowej, nie będzie w stanie odpowiedzieć - klient pyta: "Dlaczego miałbym zdecydować się na zrobienie paznokci u Ciebie, skoro mogę je zrobić za połowę ceny w innej firmie"? Jeśli wymyślenie przekonującej odpowiedzi zajmuje Ci więcej niż dziesięć sekund, to znaczy, że musisz zmienić sposób myślenia. Odbyłeś liczne kursy, płacisz za swoje licencje, przestrzegasz zasad higieny i używasz produktów wysokiej jakości - a to już coś znaczy! Ten klient może jednak nie wiedzieć, że istnieją firmy oferujące podróbki, które są wprawdzie tanie, ale często używają jednorazowych narzędzi, tanich produktów do paznokci, które zawierają szkodliwy środek wiążący metakrylan metylu (MMA), nie oferują wysokiej jakości doświadczenia i mogą nawet działać nielegalnie. Przedsiębiorstwa, które pobierają skandalicznie niskie ceny za swoje zabiegi, często nie inwestują w ich jakość, co jest korzystne dla Ciebie, ponieważ potencjalni klienci, którzy szukają wspaniałych doświadczeń, przyjdą zamiast tego do Twojego salonu.

Oprócz informowania klientów o korzyściach płynących z wizyty w salonie w porównaniu z tańszymi alternatywami, należy również wziąć udział w aktywnym promowaniu swojego przedsiębiorstwa lub usług, które oferujesz. Rozważ spróbowanie czegoś nowego, jak inwestowanie w reklamy na Facebooku lub Instagramie, aby uzyskać słowo o swojej firmie, lub wysłać masową wiadomość tekstową do wszystkich swoich klientów, zapraszając ich do zarezerwowania najnowszego leczenia. Z Versum - paznokci salon oprogramowanie planowanie, można wybrać konkretną grupę klientów lub wszystkich z nich i wiadomość im bezpośrednio. Dodatkowo, klienci otrzymają wiadomość po ich wizycie, zachęcając ich do pozostawienia recenzji na ich doświadczenie, które można również dzielić na stronie rezerwacji online. Kiedy szukasz sposobu na zwiększenie zysków w salonie pielęgnacji paznokci, powinieneś również przeprowadzić dogłębne badania swoich klientów, a Versum może Ci w tym pomóc. Jeśli chcesz zwiększyć sprzedaż konkretnego zabiegu, skup się na tych komplementarnych - teraz przefiltruj swoją listę klientów i znajdź klientów, którzy skorzystali z tej usługi. Tutaj zaczyna się magia! Wyślij do nich masową wiadomość, wspominając, że w przeszłości mieli zabieg, który dobrze komponuje się z tym, co obecnie oferujesz, i upewnij się, że zawierają korzyści z tego. Twoi klienci docenią poradę i to, że pamiętasz historię ich wizyt, co sprawi, że chętniej zarezerwują ten zabieg!

Współpracuj z regularnymi klientami

Czy salon pielęgnacji paznokci jest opłacalny, gdy ma znaczną ilość klientów? Odpowiedź może Cię zaskoczyć, ponieważ są firmy, które zamykają działalność, mimo że mają bardzo duży ruch. Jak to się dzieje? W większości przypadków takie salony stają się jednorazowym przystankiem dla klientów. Robią sobie paznokcie - co może nie jest takie złe, ale doświadczenie jako całość nie jest wystarczająco dobre, aby skusić klienta do powrotu - i w końcu reputacja firmy dogania ją.

Lojalni klienci są siłą napędową każdego salonu pielęgnacji paznokci, ponieważ nie tylko promują Twoją firmę wśród swoich przyjaciół i rodziny, ale także wracają do Ciebie po niesamowite paznokcie! W większości przypadków, właściciele salonów po prostu powiedzieć "dziękuję" lub dać mały rabat następnym razem klient odwiedza, co jest w porządku, ale to nie jest robienie fal. Jeśli chcesz naprawdę zarobić na pracy z klientami, zacznij od odpowiedniego nagradzania ich. Po pierwsze - załóż program lojalnościowy (swój możesz znaleźć w sekcji dodatków Versum) i ustaw automatyczną sekcję nagród. Wiarygodny program lojalnościowy rozdaje pewną liczbę punktów klientom, którzy dokonują zakupu, zapraszają przyjaciół i rodzinę do Twojego salonu lub zostawiają recenzję. Dzięki zgromadzonym punktom, klienci mogą odbierać pożądane nagrody w Twoim salonie!

Aby uwolnić ukryty potencjał Twojego salonu pielęgnacji paznokci, potrzebujesz odpowiedniego nastawienia, cierpliwości i narzędzi do pracy. Zrób swoje badania i znajdź renomowanego trenera sukcesu, który ma odpowiednie doświadczenie, aby pomóc Ci prowadzić salon jak prawdziwy biznesmen - i nie zapomnij o idealnym narzędziu do generowania zysków! Zdobądź konto Versum i zwiększ przychody swojego salonu!

Wypróbuj Versum za darmo

[Total: 4 Średnia: 4/5]

Spis treści

  • Weź udział w kursie sukcesu w salonie
  • Myśl jak marketingowiec
  • Pracuj z regularnymi klientami
Zapisz się do newslettera Możesz przeczytać politykę prywatności tutaj.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak zwiększyć sprzedaż salonu w zimie?

Strona główna Blog AgendaPro Jak zwiększyć...

17 Pytania do badania satysfakcji

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka 17...

Oprogramowanie dla salonów piękności: czego...

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka...