Polecamy

Pielęgnacja zarostu zimą

Dlaczego klienci kłamią na temat swoich włosów?

Pielęgnacja włosów

Przyczyny wypadania włosów i jak je powstrzymać

Utrata włosów może być dla wielu kobiet wyzwaniem estetycznym i emocjonalnym. Dobrą wiadomością jest to, że istnieją proste sposoby zapobiegania wypadaniu włosów, które mogą być łatwo dodane do codziennej rutyny.

Po pierwsze należy zauważyć, że wypadanie włosów może być związane z naszą genetyką. Jeśli czujesz, że robisz wszystko dobrze, możesz nadal pytać "dlaczego moje włosy wypadają?", a odpowiedź na to pytanie jest prawdopodobna dzięki genetyce Twojej rodziny. Długowieczność naszych włosów może w dużej mierze zależeć od zdrowia i wypadania włosów mamy i taty, ale przyjęcie zdrowych nawyków dotyczących włosów wpłynie tylko korzystnie na zdrowie, długość i wzrost Twoich włosów. 

Zebraliśmy kilka prostych sposobów, aby poprawić zdrowie Twoich włosów i promować ich wzrost i objętość. Oto 10 sposobów na powstrzymanie wypadania włosów.

Jak powstrzymać wypadanie włosów

Jedzcie dobrze i pijcie dużo wody
Powiedzenie, że jesteś tym, co jesz, nie jest stereotypowe! Spożywanie zrównoważonej diety z odpowiednią ilością białka i bogatą, bujną, liściastą zielenią i innymi warzywami nie tylko pomaga zapobiegać wypadaniu włosów, ale także sprzyja ich wzrostowi. Zaopatrz swoją kuchnię w żywność, która jest bogata w witaminy i minerały, takie jak B12 i cynk. Orzechy, fasola, chude mięso i ryby również powinny być częścią Twojego planu posiłków - Twoje włosy i talia na pewno na tym skorzystają.

Picie dużej ilości wody jest jednym z fundamentów ogólnego dobrego stanu zdrowia - a co najlepsze? To całkiem proste. Picie dużej ilości wody sprzyja dobrej skórze, poprawia trawienie i pomaga zapobiegać wypadaniu włosów. Zainwestuj w butelkę wielokrotnego użytku, aby zawsze być nawodnionym w podróży. Dostępne są nawet aplikacje, które pomogą Ci śledzić i przypominać o zużyciu wody w ciągu dnia. 

Na wypadek, gdybyś się zastanawiał, osiem szklanek wody to dobre miejsce na początek.


Sprawdź swoje żelazko
Braki żelaza wpływają na wypadanie włosów, ponieważ żelazo jest potrzebne do produkcji białek komórek włosowych. Ci z niedokrwistością, stan, który występuje, gdy istnieje brak czerwonych krwinek do przenoszenia tlenu do tkanek ciała, zazwyczaj doświadcza utraty włosów wśród innych objawów. Według Biura Zdrowia Kobiet, niedokrwistość z niedoborem żelaza dotyka więcej kobiet niż mężczyzn. Jest to jednak stan, który może być leczony, a także stan, który może przyjść i odejść. Suplementy żelaza mogą pomóc promować więcej żelaza w organizmie, jak również spożywanie pokarmów bogatych w żelazo (fasola, orzechy, zielenina liściasta i pokarmy bogate w białko). 

Podobnie jak w przypadku żelaza, brak witaminy B12 może również wpływać na wypadanie włosów, ponieważ jest on ściśle związany ze zdrowiem czerwonych krwinek. Białko zwierzęce zawiera dużo witaminy B12, więc wielu wegan i wegetarian może doświadczyć jej braku. 

Wizyta u lekarza może pomóc określić, czy żelazo lub poziom B12 wpływają na wypadanie włosów i zawsze najlepiej skonsultować się z lekarzem przed podjęciem jakichkolwiek nowych suplementów lub witamin.

Kontroluj stres

Stres jest źródłem tak wielu współczesnych chorób. Stres negatywnie wpływa na wszystkie części naszego stanu fizycznego i psychicznego, a także może powodować wypadanie włosów. Poszukiwanie wsparcia i profesjonalnej pomocy pomaga w stresie, ale tak po prostu jest, robiąc sobie przerwę. Niezależnie od tego, czy chodzi o medytację, jogę, inne formy ćwiczeń, branie wolnego dnia w pracy, czy spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi, słuchaj swojego ciała i daj mu resztę, której potrzebuje. Odwijając i redukując stres, możesz łatwo zapobiec wypadaniu włosów spowodowanemu stresem.

Prostym sposobem na relaks, a także wspieranie porostu włosów jest zapewnienie sobie przyjemnego masażu skóry głowy. Opuszkami palców delikatnie pocieraj skórę głowy przez kilka minut. To nie tylko uspokaja, ale także wspomaga przepływ krwi i krążenie w skórze głowy. Pobudzając krążenie krwi pomagasz stymulować wzrost włosów. Mniej stresu, więcej włosów? Uznaj to za konieczność. Aby uczynić masaż skóry głowy jeszcze bardziej luksusowym, dodaj olejku do włosów (więcej wskazówek później). 

Uważaj na swoje hormony

Wypadanie włosów hormonalnych może być spowodowane wieloma schorzeniami, najczęściej jednak występuje w czasie ciąży i po porodzie. Przyczynami wypadania włosów hormonalnych są również niedoczynność tarczycy, wysoki poziom estrogenów i menopauza. Kobiety mające do czynienia z wypadaniem włosów po porodzie mogą poczuć się komfortowo wiedząc, że nie jest ono trwałe. Włosy zazwyczaj odrastają w ciągu sześciu miesięcy po porodzie. Niedotlenienie tarczycy i wysoki poziom estrogenów można zrównoważyć suplementami i witaminami z kierunkiem od lekarza. Zdrowa, zrównoważona dieta i dobry sen, w uzupełnieniu interwencji medycznej lub suplementów witaminowych, może pomóc w leczeniu hormonalnej utraty włosów. Przeprowadzenie badań i konsultacji z Twoim lekarzem pomoże określić najlepsze opcje leczenia dla Ciebie.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Diagnoza twarzy - klucz do wysokiej jakości...

Najważniejszym momentem w każdym centrum urody jest pojawienie się nowego klienta. Ponieważ...

10 sposobów dbania o swoje włosy

Nasze włosy widziały nas w naszych najlepszych i najgorszych dniach. Od kiedy po raz pierwszy...

Dlaczego moje włosy są takie suche?

Włosy suche to jeden z najczęstszych problemów dla kobiet, bez względu na ich długość i...