Polecamy

Jak naprawić zniszczone włosy

Utrata włosów: dlaczego to się zdarza i jak temu zapobiec

Produkty do włosów

Pielęgnacja zarostu zimą

To znowu ta pora roku: temperatura spada, włączają się grzejniki i skóra swędzi bardziej niż zwykle. Masz brodę? Pewnie zauważyłeś, że grzywacz czuje się bardziej suchy, niż byś chciał. Dlaczego nasza skóra i broda wysychają zimą i jak możemy zatrzymać tę suchą, łuszczącą się, swędzącą skórę?

PO PIERWSZE, ZBADAJMY, DLACZEGO TWOJA SKÓRA I BRODA WYSYCHAJĄ W CHŁODNIEJSZYCH MIESIĄCACH.

Większość ludzi zakłada, że zimna pogoda powoduje suchość skóry. Jest to właściwie kombinacja czynników - ale spadek wilgotności, a nie temperatury, jest jedną z głównych przyczyn suchości zimą.

Najbardziej zewnętrzna warstwa skóry nazywana jest warstwą rogową naskórka. Warstwa rogowa naskórka składa się z martwych komórek skóry połączonych ze sobą tworząc warstwę ochronną nad żywymi komórkami skóry znajdującymi się poniżej. Warstwa ta ma zazwyczaj tę samą powierzchnię, co znajdująca się pod nią warstwa żywych komórek skóry, ale gdy suche zimowe powietrze skrada wilgoć z warstwy rogowej naskórka, kurczy się ona. To kurczenie się warstwy rogowej naskórka powoduje, że skóra jest napięta, sucha, którą wszyscy znamy i nad którą wszyscy gardzimy. W przypadku utraty wystarczającej ilości wilgoci warstwa ta może pękać i łuszczyć się, powodując bolesne, podrażnienia skóry.    

sucha skóra w porównaniu do zdrowej skóry
Podobna sytuacja ma miejsce z twoją brodą. Widoczne wąsy, które widzimy, to faktycznie martwe komórki. Naturalne olejki naszego ciała pomagają w pewnym stopniu nawilżyć te włoski, ale kiedy wilgotność spada, podobnie jak nawilżenie brody. Zabierz wystarczającą ilość wilgoci i swoje niegdyś luksusowe morfiny z kaszmiru na twarzy, aby uzyskać ekstra chrupiące włosy.


INNE CZYNNIKI WYSUSZAJĄCE BRODĘ I SKÓRĘ:

Grzałki - zwłaszcza ogrzewacze pokojowe - są znane z wysuszania skóry i brody. Grzejniki włączają się, wilgoć spada, a Ty wysychasz.

gorący prysznic
Gorące prysznice: Nie ma nic lepszego niż gorący prysznic po długim dniu spędzonym w zimnie. Ale uważaj, gorąca woda wysusza również skórę i brodę. Zamiast tego zdecyduj się na miły, ciepły prysznic.

Więc teraz, kiedy wiemy, dlaczego nasza skóra i broda wysychają w zimie, jak możemy temu zapobiec?

WŁAŚCIWA PIELĘGNACJA BRODY - MOC ODPOWIEDNIO OPRACOWANYCH ŚRODKÓW NAWILŻAJĄCYCH I OLEJÓW DO BRODY
Nawilżaj, nawilżaj, nawilżaj. Według danych Amerykańskiej Akademii Dermatologii, zaraz po prysznicu należy nałożyć krem nawilżający do twarzy. Jeśli chodzi o wybór kremu nawilżającego do twarzy dla mężczyzn, zalecają oni poszukiwanie produktów, które zawierają oliwę z oliwek, olej jojoba, glicerynę, kwas hialuronowy i dimethicone. Na szczęście nasz preparat nawilżający do twarzy i brody "dwa w jednym" zawiera nie jeden, nie dwa, ale wszystkie te zalecane składniki.  

Wybierając codzienny krem nawilżający do twarzy, mówi się również o unikaniu produktów zawierających substancje zapachowe, o których wiadomo, że wysuszają skórę. Podczas gdy większość produktów do pielęgnacji zarostu i olejków zarostowych jest obciążona substancjami zapachowymi, wszystkie nasze produkty są bezzapachowe.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Czy olej do brody działa?

To nie jest proste pytanie "tak" lub "nie". Prawdziwe pytanie brzmi, z jakimi problemami...

Jak naprawić zniszczone włosy

Pierwszym krokiem do poznania sposobu utrwalania uszkodzonych włosów jest znajomość...

5 niekonwencjonalnych zastosowań oleju do brody

Wysokiej jakości olej do brody może być niesamowitym, uniwersalnym produktem, który nie...