Polecamy

Kradzież usług. Kiedy klient nie chce zapłacić

Jak założyć własny biznes paznokciowy w 10 krokach

Prowadzenie salonu

Ożyw stronę swojego salonu na Instagramie!

Jednym z najczęstszych pytań zadawanych właścicielom salonów na temat ich strony na Instagramie jest: "jak zwiększyć zaangażowanie"? Pracujesz ciężko, ciągle dodając zdjęcia i udostępniając Insta Stories na żywo z salonu, a jednak walczysz o pozyskanie nowych zwolenników. Co więc możesz zrobić, aby ożywić swój profil w salonie? Na początek - jeśli nie masz statusu supergwiazdy, liczba Twoich followersów nie wzrośnie do kilku tysięcy z dnia na dzień - aby tak się stało, cierpliwość jest kluczem. Upewnij się, że jesteś zaangażowany - pierwsze kilka dni, a nawet tygodni może przynieść fatalną ilość aktywności na Twojej stronie, więc nie pozwól, aby to cię przywiodło!

Zanim wskoczysz od razu na swoje konto na Instagramie, zastanów się, co chciałbyś zyskać dzięki swojej stronie na Instagramie - po prostu więcej zwolenników, nowych klientów, a może ugruntować swoją obecność w mediach społecznościowych? Bez względu na to, co wybierzesz, jeśli jesteś ustawiony na przynosząc w nowej aktywności na swojej stronie, a następnie spróbuj tych wskazówek!

1. Twój typ profilu na Instagramie

Tak, Instagram pozwala skategoryzować swoją stronę, albo jako lokalny biznes, marka & produkt, firma & organizacja, itp. Jako lokalny biznes, twoi potencjalni klienci nie muszą szukać ciężko, aby cię znaleźć. Upewnij się, że Twój profil jest również publiczny - profil osobisty powstrzymuje użytkowników Instagrama od oglądania Twoich treści, chyba że mają do nich dostęp z Twojej strony, co może zniechęcić użytkowników do śledzenia Cię. Gdy użytkownicy znajdą Twoją stronę, polubią kilka zdjęć i dadzą Ci follow, prawdopodobnie odejdą. Aby utrzymać użytkowników regularnie odwiedzających Twój profil, połącz z nim swoją stronę rezerwacji online. Jeśli jedno z Twoich zdjęć zainteresuje potencjalnego klienta, może on sprawdzić Twoją stronę rezerwacji online, aby zobaczyć więcej informacji na temat zabiegu i ewentualnie zarezerwować sesję. Twoja strona rezerwacji online Versum zawiera również autentyczne opinie klientów, biografie pracowników, cennik i wiele więcej.

2. Pozostanie w kontakcie społecznym jest kluczowe!

Jasne, umieszczanie zdjęć jest ważne dla strony salonu na Instagramie, aby utrzymać się na powierzchni, ale bycie aktywnym Instagrammerem w swojej społeczności jest jeszcze ważniejsze! Jako specjalista od włosów lub urody, ważne jest, aby polubić pracę innych specjalistów, komentować z przyjaznymi sugestiami i śledzić swoje ulubione marki. Wyrobienie sobie nazwiska wymaga czasu, ale cały ten wysiłek jest tego wart na dłuższą metę.

3. Co i kiedy powinieneś publikować?

Jesteś dumny ze swojej pracy i tego, co robisz, ale możesz też ulec pokusie zamieszczania treści z życia prywatnego - np. Twój Pomorzanin przebrany za elfa. Choć może to wywołać uśmiech na twarzach Twoich Instagramowych followersów, obniża to Twój profesjonalizm. Twoja strona biznesowa na Instagramie powinna zawierać informacje o salonie, oferowanych zabiegach, biografie pracowników, wydarzeniach i nadchodzących promocjach.

Wskazówka: Planowanie postów z wyprzedzeniem sprawia, że prowadzenie Twojego Instagrama staje się łatwiejsze! Skorzystaj z miesięcznego planera dla salonów i zadbaj o organizację swojego profilu! Pobierz go tutaj.

Prawidłowe oznaczanie postów jest również kluczowe dla przyciągnięcia Instagramowiczów na Twoją stronę. Jeśli dodałeś zdjęcie jednego z Twoich produktów, zabiegów lub wnętrza salonu, użyj odpowiednich hashtagów, aby wzbudzić zainteresowanie grupy docelowej. Aby dotrzeć do ludzi w Twojej okolicy, pamiętaj, aby oznaczyć swoje miasto!

Jeśli chodzi o to, kiedy powinieneś pisać posty - upewnij się, że zachowujesz spójność. Post co drugi dzień powinien być wystarczający, aby nakarmić uwagę swoich zapalonych zwolenników, ale robi to zbyt często nie tylko zabrać dużo czasu, ale może sprawić, że profil wydaje się bardziej zainteresowany ilością postów, zamiast ich jakości.

4. Konkursy i giveaways

Kto nie lubi wygrywać freebies? Poprzez hosting giveaways i konkursy poprzez Instagram, można oczekiwać, aby przyciągnąć tłumy do swojej strony! Zanim jednak zaczniesz, możesz rozważyć hosting tego do bardziej lokalnej publiczności, więc upewnij się, że adresować to w opisie! Wymyśl nagrodę, która przywiąże uczestników do Twojego salonu - zaoferuj voucher, kilka sesji zabiegowych lub torbę upominkową, składającą się z Twoich najpopularniejszych produktów. Zwycięzca nie tylko będzie się cieszył z nagrody, ale również będzie kojarzył Twoją firmę z dobrymi wibracjami.

5. Pozwól klientom mówić

Czy wiesz, że zadowoleni klienci są doskonałymi promotorami marki? To doskonała okazja, aby naprawdę urozmaicić swoją stronę na Instagramie - poproś klientów, aby zrobili zdjęcia swojej nowej transformacji i podzielili się nimi na swoich stronach na Instagramie. Pamiętaj, aby wspomnieć, że oznaczyli Twoją firmę! Wkrótce ich przyjaciele i zwolennicy zauważą ich post i skuszą się na wizytę w Twoim salonie! Rozważ również przechowywanie zdjęć klientów przed i po w swojej bazie danych Versum, aby mieć do nich dostęp w przyszłości w salonie - przeczytaj więcej o zapisach klientów, tutaj!

6. Twoje najpotężniejsze narzędzie do pracy - reklamy na Instagramie

Dla większości właścicieli salonów, ten termin może brzmieć przerażająco - ale nie musi. Ustawianie reklam na Instagramie jest zdecydowanie jednym z najbardziej skutecznych sposobów promowania swojej strony na Instagramie, salonu i wydostania się Twojego imienia na świat. Co najlepsze, nie potrzebujesz stopnia naukowego, aby uruchomić i zrozumieć jego działanie.

Więc czym dokładnie są reklamy na Instagramie? Są to reklamy Twojego salonu, które pojawiają się do Twojej konkretnej grupy docelowej. Przez Facebook, określ swoją publiczność za pomocą kryteriów takich jak wiek, płeć, lokalizacja i zainteresowania. W ten sposób reklamy w Twoim salonie dotrą do bardziej precyzyjnej grupy osób, które z przyjemnością odwiedzą Twoją stronę i Twój salon.

Jakie informacje powinny być zawarte w reklamach salonu fryzjerskiego?

Wszystko, co mogłoby zachęcić potencjalnych klientów do śledzenia Twojej strony lub odwiedzenia Twojego biznesu - promuj więc swoją najnowszą ofertę, nowy zabieg lub dodaj zdjęcie salonu, aby naprawdę przyciągnąć uwagę widzów. Kluczem jest przedstawienie w reklamie propozycji wartości, która da użytkownikom Instagrama powód do wyboru Twojej firmy zamiast innej.

Ożywiona strona na Instagramie mówi wiele o Twoim podejściu do biznesu - pokazuje, że zależy Ci na byciu obecnym w codziennym życiu Twoich klientów i że jesteś dumny z tego, co robisz. Tchnij życie w swoją stronę na Instagramie dzięki tym wskazówkom i obserwuj rozwój swojego biznesu z Versum!

Wypróbuj Versum za darmo

[Total: 2 Average: 5/5]

Spis treści.

  • 1. Twój typ profilu na Instagramie
  • 2. Pozostawanie w towarzystwie jest kluczowe!
  • 3. Co i kiedy powinieneś publikować?
  • 4. Konkursy i giveaways
  • 5. Pozwól klientom mówić
  • 6. Twoje najpotężniejsze narzędzie do pracy - reklamy na Instagramie
Zapisz się do newslettera Z polityką prywatności możesz zapoznać się tutaj.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak zwiększyć sprzedaż salonu w zimie?

Strona główna Blog AgendaPro Jak zwiększyć...

17 Pytania do badania satysfakcji

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka 17...

Oprogramowanie dla salonów piękności: czego...

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka...