Polecamy

Cele estetyczne

Czy powinienem wybrać jedną czy kilka specjalizacji?

Pielęgnacja brody

O co zapytać barbera przy obcinaniu brody

 

Wielu mężczyzn pyta mnie, czego powinni się spodziewać, gdy po raz pierwszy odwiedzają fryzjera, by przyciąć sobie brodę. Dla niewtajemniczonych może to być trochę zastraszające. Przecież nasze brody są naszą dumą i radością! Nie chcesz ryzykować, że ktoś to zepsuje. Mogę sobie poradzić ze złym strzyżeniem włosów, ale złym przycięciem brody? Absolutnie nie!

Ale najpierw, kilka wskazówek dla tych nowych do brody.

1. Twoja broda rośnie średnio o pół cala na miesiąc. Pozwól swojej brodzie rosnąć przez co najmniej 3-4 tygodnie, zanim ją przycinasz. To pozwoli ci zobaczyć, jak wypełnia się twoja męska grzywa. Wytrzymajcie w tym czasie potrzebę przycinania. Może się ona pojawić w miejscach nieregularnych lub cienkich. Nie bój się i nie sprzedawaj się na krótko. Daj brodzie tyle czasu, ile potrzebuje na dojrzewanie. Również w tym czasie może zacząć swędzieć. Najlepszym sposobem na zmniejszenie tego dyskomfortu jest codzienne stosowanie preparatu nawilżającego do twarzy i brody. Olejek do brody premium to świetna druga opcja. Wysokiej jakości balsam do brody pomoże również utrzymać Twoją grzywę pod kontrolą i w dobrej kondycji.

ściernisko + olej zarostowy, preparat nawilżający do brody 

2. Wszyscy fryzjerzy nie są równi. Wraz z rosnącą popularnością brody pojawia się coraz więcej sklepów oferujących wykończenia zarostu. Bądźcie wybiórczy. Najlepszym sposobem na znalezienie dobrej jakości fryzjera jest poproszenie kogoś, kto ma zadbaną brodę. Może to być przyjaciel, lub po prostu obcy na ulicy z chwalebną brodą. Nie krępujcie się. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że ludzie chwalą nas za brodę i zawsze jesteśmy gotowi pomóc nowemu członkowi plemienia.

3. Wizyta u wykwalifikowanego fryzjera jest korzystna, nawet jeśli trzymasz brodę na krótszym boku.  Mogą one pomóc ukształtować Twoją brodę, nadając jej zrównoważony i bardziej proporcjonalny wygląd.

O co zapytać fryzjera, kiedy obetniesz sobie brodę? 

Czas na wizytę u fryzjera. Oto kilka pytań "must ask", które proponuje nam mistrz fryzjerskiej brody:

1. Jakie są dostępne różne opcje stylu zarostu?

Dlaczego powinieneś o to zapytać: wszyscy uprawiamy różne rodzaje brody. Brody prowadzą rozgrywkę od grubej i pełnej do cienkiej i skąpej. Niektóre style lepiej sprawdzają się przy różnych rodzajach wzrostu. Obejmij to, co dał ci twój ojciec! 

2. Jak długo mogę ją hodować, zachowując jej profesjonalizm?

Dlaczego powinieneś o to pytać: różne części kraju różnie definiują "profesjonalizm". Jeśli pracujesz dla Dynastii Kaczek, to nic krótszego niż sześć cali jest nie do przyjęcia! Z drugiej strony, jeśli grasz dla Jankesów z Nowego Jorku, musisz wyglądać jak młody uczeń. Twój fryzjer będzie miał dobry pomysł na lokalną definicję profesjonalizmu.

3. Skąd mam wiedzieć, gdzie trzymać linię golenia wokół szczęki?

Dlaczego powinieneś o to zapytać: kiedy się uśmiechasz, twoja broda nigdy nie powinna wznosić się ponad linię szczęki. Twój fryzjer pomoże ci określić ten obszar.

4. Jakiego produktu do golenia najlepiej używać, aby utrzymać czyste linie na szyi i policzkach?

Dlaczego powinieneś o to zapytać: jeśli nie pójdziesz w pełną górę, będziesz musiał ogolić część twarzy i szyi. W dzisiejszych czasach na rynku jest kilka niesamowitych produktów do golenia... albo tak mi powiedziano.

5. W jakim kierunku najlepiej przeczesać brodę?

Dlaczego powinieneś o to zapytać: różne części brody rosną w różnych kierunkach. Jeśli wybierasz się na określony styl, może być konieczne "wytrenowanie" brody, aby zacząć spadać w określonym kierunku. Pomoże to również określić kształt zarostu.

6. Co mogę zrobić, by utrzymać świeżo oczyszczoną brodę?

Dlaczego powinieneś o to zapytać? Najlepiej nie myć brody każdego dnia. Codzienne mycie mydłem spowoduje, że broda stanie się sucha i ścierna. Twój fryzjer poleci sposób na utrzymanie brody w czystości bez konieczności codziennego mycia jej. Kiedy nadszedł czas, aby przemyć tego niegrzecznego chłopca, lubimy używać specjalnie opracowanego płynu do mycia brody i twarzy.

7. Jak często powinienem wracać, żeby go profesjonalnie wypielęgnować?

Dlaczego powinieneś o to pytać: niektóre brody rosną szybciej niż inne. Po sprawdzeniu zarostu, Twój fryzjer będzie mógł zalecić datę powrotu, aby a) zachować świeży i zadbany styl zarostu lub b) przejść do następnego kroku, jeśli rozwijasz radykalny styl.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Rewolucyjne wąsy: nowa, stara moda męska

Tak zwane rewolucyjne wąsy to jeden z najbardziej osobliwych stylów w świecie mody męskiej...

Jak często musisz ostrzyć swoją prostą...

Dla tych, którzy zastanawiają się nad rozpoczęciem życia z prostą maszynką do golenia...

Jakie są różnice między bezpiecznymi...

Zrozumienie terminologii związanej z maszynkami do golenia W tym filmie porozmawiamy o różnicach...