Polecamy

6 kroków, aby Twój Salon wyróżniał się w mediach...

Zdrowie psychiczne w branży fryzjerskiej - wywiad z Tomem Chapmanem...

Produkty do włosów

Najlepszy olejek do włosów każdego rodzaju

Bez względu na rodzaj włosów, wilgoć i siła są niezbędne dla zdrowych, rosnących włosów, a produktem, który dostarcza oba w pik jest olejek do włosów.

Jedną z najlepszych cech olejków do włosów jest ich upadek - jest ich tak wiele do wyboru - a jeśli szukasz czegoś konkretnego dla swojego rodzaju włosów, wybór najlepszego olejku do włosów może być przytłaczający.

Olejek do włosów ma wiele zalet dla wszystkich rodzajów włosów, w tym pięć najlepszych:

  • Wzmacnia włosy - olejek do włosów pomaga wzmocnić włosy, zmniejszając ich puszystość i zapobiegając łamaniu się.
  • Wzrost włosów - olejek do włosów pomaga stymulować wzrost włosów za pomocą jego składników, ale także w połączeniu z masażem skóry głowy.
  • Chroni przed ciepłem - olejek do włosów pomaga tworzyć warstwy ochronne wokół łodygi włosa, co pomaga chronić włosy przed ciepłem.
  • Nawilża i blokuje wilgoć - tworząc barierę ochronną wokół komórek włosa, olejek do włosów może zarówno nawilżać, jak i blokować wilgoć w pasmach, w zależności od składników i składników używanego olejku do włosów. 
  • Zrób to sam lub kupuj w sklepie - na olejek do włosów możesz wydać tyle lub tyle, ile chcesz.  Tak wiele naturalnych składników może być już w Twojej kuchni lub spiżarni i wszystko, co musisz dodać, to trochę czasu, aby zrobić swój własny olej do włosów w domu. Nie jest to olej typu "zrób to sam"? Nie ma problemu, jak już wspomnieliśmy wcześniej, jest tak wiele dostępnych olejków do włosów, że na pewno znajdziesz najlepszy olejek do włosów bez żadnych problemów, z wyjątkiem odrobiny prób i błędów - jak w przypadku każdego nowego produktu, który możesz wprowadzić do swojej rutyny we włosach.

Niezależnie od tego, czy chcesz zrobić swój olejek do włosów w domu, czy w sklepie, przygotowaliśmy listę najlepszych olejków do włosów dla Twojego typu, aby pomóc Ci rozwiązać wszystkie problemy, od uszkodzeń po suchość, od rozdwajania końcówek po problemy ze skórą głowy.

Najlepszy olejek do wszystkich rodzajów włosów: Olejek kokosowy

Olej kokosowy może być po prostu świętym graalem dla wszystkich rodzajów skóry i włosów. To, co sprawia, że olej kokosowy jest najlepszy dla oleju do włosów, to jego kwasy tłuszczowe i naturalne witaminy, ma właściwości nawilżające, które pozwalają mu wniknąć głębiej w pasma, aby wzmocnić i odżywić włosy. Olej kokosowy jest również doskonałym środkiem nawilżającym dla skóry głowy, włosów i skóry głowy. Najlepiej szukać dziewiczego, nierafinowanego i organicznego oleju kokosowego, aby jak najlepiej wykorzystać jego naturalne właściwości. Niektóre produkty mówią, że zawierają olej kokosowy, ale został on przetworzony lub zmieszany z innymi składnikami, które w rzeczywistości pozbawiają go naturalnych, dobroczynnych olejków. Przeczytaj uważnie produkty, a w razie wątpliwości, 100% naturalny, nierafinowany olej kokosowy można łatwo znaleźć w niektórych sklepach spożywczych i zdrowotnych.

Najlepszy olejek do włosów zniszczonych, kręconych/pęklistych: Olej rycynowy

Pochodzący z palonej fasoli rącznikowej olejek ten jest powszechnie stosowany do włosów o konsystencji afro, aby pomóc w leczeniu suchości, ale także aby stymulować wzrost włosów. Podobnie jak olejek kokosowy, olejek rycynowy jest długołańcuchowym kwasem tłuszczowym, który pomaga dostarczyć mieszkom włosowym składników odżywczych i niezbędnych protein - a tym samym zapewnić wzrost i większą wilgotność. Olej rycynowy jest świetny jako kuracja przygotowująca do szamponu dla włosów grubych, kręconych. Może być również stosowany na włosach cienkich i średnio prostych, ale bardziej jako kuracja kondycjonująca. 

Briogeo Strengthening Treatment Oil zawiera uwodorniony olej rycynowy, jak również szereg innych olejów roślinnych lub pochodzenia roślinnego, które okazały się skuteczne na wielu rodzajach włosów, od prostych do poddanych obróbce chemicznej, oraz kręconych, gęstych włosów.

Najlepszy olejek do włosów kręconych: Olej arganowy 

Olej arganowy, znany również jako Morrocon Oil w najczystszej postaci czyni cuda dla włosów kędzierzawych i włosów podatnych na łamanie się. Pakowany z naturalnych składników, takich jak witamina E, kwasy tłuszczowe, przeciwutleniacze i kwasy ferulowe, olej arganowy pomaga utrzymać wilgoć zablokowane we włosach, zwalczając główne źródło kręconych włosów. Olej arganowy pomaga zapobiegać uszkodzeniom i łamaniu się włosów, dzięki swoim właściwościom nawilżającym. 

Olej arganowy jest również świetny do przedłużania włosów.  Pomaga wygładzać pasma włosów, zmniejszając ich suchość, kruchość i puszenie się, idealny do miękkich, łatwych do opanowania włosów. Ponieważ olej arganowy nie jest tak tłusty jak olej kokosowy, może być również stosowany jako olejek do wykańczania włosów po stylizacji.

Stosując czysty olejek arganowy w leczeniu puszystych włosów i zapobieganiu ich łamaniu, użyj 1-2 kropli w dłoni i wmasuj olejek zaczynając od skóry głowy i pracując aż do końcówek. W zależności od stopnia uszkodzenia, aby uzyskać najlepsze rezultaty, stosuj tę praktykę kilka razy w tygodniu.

Najlepszy olejek do łupieżu i suchej skóry głowy: Olej jojoba

Olej z jojoby, pozyskiwany z rośliny jojoba, jest szczególnie dobry dla skóry głowy. Powodem tego jest to, że zawiera on już strukturę chemiczną, która jest podobna do łoju, naturalnego oleju uwalnianego przez skórę głowy.  Kwasy tłuszczowe i naturalne alkohole w jojobie działają na skórę głowy, pomagając utrzymać ją w stanie nawilżenia, a tym samym usuwając podrażnienia i suchość, które mogą prowadzić do łupieżu. Zdrowa skóra głowy prowadzi do zdrowych włosów, a dzięki odżywionej i nawilżonej skórze głowy, może ona sprzyjać wzrostowi włosów.

Najlepszy olejek do włosów suchych i matowych: Oliwa z oliwek

Jeden z tych zabiegów na włosy, które są dosłownie wystarczająco dobre do jedzenia. Oliwa z oliwek jest bogata w witaminę E, a także pomaga w leczeniu uszkodzeń spowodowanych przez promieniowanie UV oraz uszkodzeń spowodowanych przez suche zamki. Podczas gdy oliwa z oliwek nie przenika przez pasma jak olej kokosowy, aby je odżywiać i naprawiać, w rzeczywistości tworzy naturalną barierę ochronną wokół uszkodzonych pasm włosów.  Ta warstwa ochronna pomaga wzmocnić wygląd włosów, sprawiając, że stają się one zdrowe i naturalnie lśniące.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Czy olej do brody działa?

To nie jest proste pytanie "tak" lub "nie". Prawdziwe pytanie brzmi, z jakimi problemami...

Jak naprawić zniszczone włosy

Pierwszym krokiem do poznania sposobu utrwalania uszkodzonych włosów jest znajomość...

5 niekonwencjonalnych zastosowań oleju do brody

Wysokiej jakości olej do brody może być niesamowitym, uniwersalnym produktem, który nie...