Polecamy

10 powodów, dla których warto przemyśleć stosowanie chemicznych...

Dlaczego moje włosy są takie suche?

Prowadzenie salonu

Najczęstsze żale właścicieli salonów

Każdy profesjonalista z branży fryzjerskiej i kosmetycznej ma takie dni, kiedy każdy błąd, jaki popełnił w swojej pracy, powraca, aby go prześladować. W takich dniach łapiesz się na tym, że myślisz głośno: "Jezu, dlaczego nie pomyślałam o tym czy o tamtym"? Jedyne, co możesz teraz zrobić, to iść naprzód i uczyć kolejne pokolenia przyszłych profesjonalistów w dziedzinie urody, aby nie popełniali tych samych błędów, które Ty popełniłaś w przeszłości. Jakie są więc najbardziej godne pożałowania rzeczy, które popełniają właściciele salonów?

Nie skupianie się na lojalnych klientach

Najstarszym grzechem w branży hair & beauty znanym właścicielom salonów jest nie zwracanie wystarczającej uwagi na swoich lojalnych klientów. Jest to sprzeczne z intuicją, jeśli się nad tym zastanowić - każdego miesiąca wydajesz absurdalne ilości pieniędzy na kampanie marketingowe, aby przyciągnąć klientów do swojego salonu, a kiedy już staną się oni Twoimi lojalnymi klientami, nadal skupiasz się na zdobywaniu nowych. Twoi świeżo upieczeni lojalni klienci widzą to i szukają innego salonu, który będzie ich naprawdę cenił. Cała ta ciężka praca kończy się na marne.

Wracając do kwestii jakości i ilości - czy skupiasz się na zdobyciu jak największej liczby rezerwacji, czy też dążysz do tego, aby stać się firmą z najwyższej półki? Na początku podejście ilościowe może wydawać się bardziej atrakcyjne, a sama myśl o stale wypełnionej książce wizyt brzmi jak spełnienie marzeń. Ale właściciele salonów, którzy poszli tą drogą, szybko zaczęli dostrzegać konsekwencje takiego postępowania. Niski sezon okazał się katastrofalny, ponieważ klienci przestali przychodzić, a żeby ich sprowadzić z powrotem, właściciele salonów musieli oferować kuszące rabaty - co z kolei zwiększyło liczbę łowców okazji.

Rozwiązanie tego kryzysu?
Oczywiście, byłoby to skupienie się na lojalnych klientach! Nie oznacza to ignorowania nowych klientów w zamian, ale rozdzielenie swojej uwagi pomiędzy obie strony. Twoi lojalni klienci uwielbiają odwiedzać Twoją firmę, z całego serca ją wspierają i chcą pomóc w jej rozwoju. Tacy klienci są niezawodni, jeśli chodzi o promowanie Twoich zabiegów, polecanie przyjaciół i rodziny oraz rezerwowanie wizyt u Ciebie nawet w gorszych okresach. Dlaczego więc ich za to nie nagrodzić! Ręczne tworzenie ofert sprawiło, że wielu właścicieli salonów szybko porzuciło ten pomysł, jednak jest Versum! System posiada wbudowany Program Lojalnościowy, który automatycznie nagradza Twoich wspaniałych klientów licznymi punktami za ich zakupy i polecenia. Dzięki nim mogą oni wybrać jedną z Twoich wspaniałych nagród! Więcej na temat Programu Lojalnościowego znajdziesz tutaj.

Niewystarczające myślenie o biznesie

Jednym z powodów, których żałują specjaliści z całej branży jest to, że nie myślą jak ludzie biznesu. Uczestniczyłaś w niezliczonych kursach doskonalących Twoje umiejętności - czy to w zakresie koloryzacji włosów, stylizacji paznokci, makijażu permanentnego, czy też rosyjskich rzęs objętościowych. Ale nikt nigdy nie nauczył Cię, jak radzić sobie z gromadzeniem statystyk, stawkami prowizji i marketingiem. Jasne, znasz podstawy marketingu swojego salonu i zabiegów, ale cała reszta jest poza Tobą. W takich sytuacjach właściciele salonów zwracają się do konsultantów, aby pomóc im w obliczaniu liczb, za co w końcu płacą wysoką kwotę. Chociaż dla właścicieli salonów wygodniej jest przekazać zadanie komuś innemu, głównym powodem do żalu jest to, że sami nie starają się wystarczająco mocno.

Jak rozwiązać ten kryzys?
Rozważ wzięcie udziału w kursie sukcesu w salonie! Chociaż masz już wystarczająco dużo zajęć na dwa życia, ten jeden nie powinien być złapany bez. Tego typu kursy koncentrują się na aspektach prowadzenia i zarządzania salonem, które są często pomijane w zajęciach specjalizacyjnych. Kiedy już je ukończysz, będziesz miał lepsze zrozumienie tego, w jaki sposób powinieneś zbierać statystyki i planować kampanie marketingowe w oparciu o nie. Versum może Ci pomóc również w tym obszarze! Oprogramowanie zawiera moduł statystyk, który na bieżąco informuje Cię o sprzedaży, popularności zabiegów, źródłach pozyskiwania klientów i czasie pracy personelu - ale na tym nie koniec. Spójrz na swoje liczby, aby zobaczyć, które zabiegi i produkty się nie sprzedają. Mając je na uwadze, stwórz ofertę, która pobudzi ich sprzedaż i rozpocznij kampanię bezpośrednio z Versum.

Niewystarczająca asertywność

Jedyni profesjonaliści, którzy żałują, że nie byli wystarczająco asertywni w swoim zawodzie, to ci, którzy zdają sobie sprawę z jej braku. Oto typowy przykład konsekwencji braku asertywności: osoba, która notorycznie się nie pojawia, robi rezerwację w Twoim salonie. Wiesz, że prawdopodobnie nie przyjdą, ale mimo to przyjmujesz ich wizytę. Prosisz, aby przyszli na czas lub powiadomili Cię, jeśli będą musieli zmienić termin - i co za niespodzianka, nie pojawiają się. Ty ponuro pochylasz się i mruczysz do siebie: "może następnym razem". Tego typu zachowanie pokazuje, że nie traktujesz poważnie czasu i pieniędzy zmarnowanych na takich klientów, które pod koniec miesiąca stają się pokaźną sumą. A jeśli trudno Ci być asertywnym w kontaktach z klientami, pomyśl o swoich pracownikach. Jeśli zobaczą, że nie podchodzisz poważnie do swojego biznesu, też zaczną chodzić wokół Ciebie.

Rozwiązanie tego kryzysu?
Musisz odzyskać swój salon poprzez zebranie go razem i wdrożenie ścisłej polityki salonu! Upewnij się, że stworzysz wersję zarówno dla pracowników, jak i klientów. W tej dla klientów, należy pamiętać, że niesforne zachowanie, późne odwołania i powtarzające się nie pojawienia nie będą tolerowane, i staraj się nie przesadzać - daj przynajmniej ostrzeżenie lub dwa. Jeśli chodzi o pracowników, stwórz politykę, która obejmuje spóźnianie się do pracy, kradzieże i niesforne zachowanie, ale upewnij się, że nie brzmi ona zbyt dyktatorsko! Opublikuj w Internecie zasady dla klientów i podziel się z każdym pracownikiem tymi, które dotyczą personelu, aby pokazać, że nie żartujesz.

Jak mówi przysłowie, lepiej zapobiegać niż leczyć - oznacza to, że najlepiej jest unikać robienia rzeczy, które mogą prowadzić do problemów w Twoim salonie w przyszłości. Upewnij się, że koncentrujesz się na lojalnych klientach, pozostajesz bystry w interesach i jesteś bardziej asertywny w swoim salonie - i pozwól Versum pomóc Ci w tej drodze! Zdobądź darmowe konto już dziś!

Wypróbuj Versum za darmo

[Total: 3 Średnia: 5/5]

Spis treści

  • Nie skupiasz się na lojalnych klientach
  • Niewystarczające myślenie o biznesie
  • Niewystarczająca asertywność
Zapisz się do newslettera Politykę prywatności możesz przeczytać tutaj.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak zwiększyć sprzedaż salonu w zimie?

Strona główna Blog AgendaPro Jak zwiększyć...

17 Pytania do badania satysfakcji

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka 17...

Oprogramowanie dla salonów piękności: czego...

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka...