Polecamy

Jak wybrać fachowców do swojego salonu?

Eutonia dla kinezjologów

Prowadzenie salonu

Męskie fryzury do okrągłej twarzy

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Salony fryzjerskie
 3. Męskie fryzury do okrągłej twarzy

Celem dobrej fryzury jest maksymalne podkreślenie walorów twarzy. Dlatego też, w zależności od konkretnego kształtu twarzy i jej najważniejszych cech, idealną fryzurą będzie ta, która najlepiej dostosuje się estetycznie do fizjonomii twarzy.

W tym artykule wyjaśnimy różne typy twarzy, jak je określić, jakie fryzury najlepiej pasują do każdego przypadku, a także, z większym naciskiem, opowiemy o męskich fryzurach dla twarzy okrągłej: różne typy, zalety tego typu twarzy, wskazówki estetyczne i inne zalecenia. W ten sposób będziesz mógł doradzić swojemu klientowi w sposób możliwie najbardziej kompletny i wyczerpujący:

Rodzaje męskich twarzy

Zgodnie z charakterystyką, każda twarz wyróżnia się poprzez określony rodzaj fryzury. Dlatego też, zanim zaproponujesz konkretną fryzurę, powinieneś poznać typ twarzy swojego klienta.

Istnieją różne typy twarzy, w tym twarz owalna, okrągła, diamentowa i kwadratowa. Poniżej opisujemy każdy z typów:

 • Twarz trójkątna: są to twarze, które mają bardzo szerokie szczęki i charakteryzują się tym, że wymiary czoła są znacznie węższe niż szczęki. Fryzury dla tego konkretnego typu twarzy są zazwyczaj dostosowane do tej cechy i zawsze mają na celu zmniejszenie wyglądu szczęki i optyczne poszerzenie górnej części twarzy.

 • Twarz owalna: wymiary tego typu twarzy bardzo dobrze łączą w sobie kształt podłużny i okrągły. W estetyce są one uważane za najbardziej symetryczne twarze i często są wysoko cenione. Mają one szczególną i specyficzną cechę: czoło zwykle wystaje bardzo nieznacznie, a policzki i broda mają bardziej dyskretne wymiary niż czoło. Ponieważ są najbardziej symetrycznym typem twarzy, zwykle wyglądają bardzo dobrze w każdym rodzaju fryzury.

 • Twarz diamentowa: Są to typytwarzy z bardzo wyraźnymi podbródkami oraz naprawdę bardzo wystylizowanymi i delikatnymi kośćmi policzkowymi. Wymiary czoła nieco wystają, a w miarę opadania twarzy staje się ono coraz cieńsze. Ze względu na to naturalne obniżenie twarzy, osoby o typie trójkątnym nie mają potrzeby ukrywania lub zmniejszania wymiarów twarzy: niskie fryzury lub długie włosy bardzo dobrze pasują do tego typu twarzy.

 • Twarz kwadratowa: wraz z twarzą diamentową jest uważana za jeden z najbardziej reprezentatywnych kształtów męskości twarzy. Są to twarze o bardzo wydatnych szczękach, bardzo płaskich czołach i podbródkach. W zależności od cechy twarzy, którą chcesz podkreślić, odpowiednie będą niskie fryzury podkreślające podbródek; lub jeśli chcesz uwydatnić górne rysy twarzy, zaleca się długą fryzurę, która nie zakrywa całkowicie czoła.

 • Twarz okrągła: typ twarzy, w którym ani podbródek, ani kości policzkowe nie wystają, a twarz zachowuje całkowicie zaokrąglony wygląd. Poniżej omówimy ten typ twarzy i jego poszczególne cięcia.

Cechy charakterystyczne mężczyzn o okrągłych twarzach

Ogólnie rzecz biorąc, osoby o okrągłej twarzy charakteryz ują się:

 • Szerokość i długość twarzy są takie same lub prawie takie same.

 • Szczęka jest zazwyczaj okrągła, a czoło szerokie.

 • Wiele z ich cech jest również zaokrąglonych.

 • Kontury ich twarzy są zazwyczaj okrągłe.

Jeśli Twój podopieczny spełnia większość z tych cech, można go uznać za osobę o okrągłej lub okrągłej twarzy.

Zalety posiadania okrągłej twarzy

Okrągła twarz jest jedną z najczęściej występujących cech na świecie. Wśród zalet twarzy okrągłej należy wymienić zachowanie młodzieńczego wyglądu, często klasyczne fryzury i uczesania, które nadają jej elegancki i wyrafinowany wygląd. Okrągła twarz odzwierciedla również szczerość, delikatność i niezwykłą miękkość wyrazu.

Idealna fryzura dla okrągłej twarzy powinna nie tylko podkreślać każdy z tych aspektów, ale także kontrastować okrągłość twarzy z liniowością niektórych fryzur. Krótko mówiąc, chodzi o to, by zrównoważyć zalety okrągłej twarzy z estetycznymi możliwościami dobrej fryzury.

Estetyczne wskazówki dotyczące fryzur dla okrągłych twarzy

Wszystkie fryzury dla okrągłych twarzy powinny uwzględniać poniższe wskazówki:

 • Fryzury dla mężczyzn o okrągłej twarzy zawsze wyszczuplają twarz, dzięki czemu staje się ona bardziej symetryczna w stosunku do reszty ciała i optycznie wydłużona.

 • Należy unikać nadmiaru objętości po bokach i utrzymywać ją na górze.

 • Fryzury z przedziałkiem z boku są bardziej pochlebne, ponieważ zmniejszają kontury włosów.

 • Idealnie pasują do nich niskie kucyki i koki, jeśli połączy się je z kilkoma luźnymi pasmami włosów po obu stronach twarzy.

 • Kluczem do udanego strzyżenia przy okrągłej twarzy jest perfekcyjne wykończenie.

Fryzury dla mężczyzn o okrągłej twarzy

Pompadour

Pompadour to jedna z fryzur dla mężczyzn o okrągłej twarzy , która nadaje jej pożądaną iluzję długości. Objętość fryzury na szczycie głowy sprawia, że twarz klientki wygląda o wiele smuklej i bardziej gładko. Nie ma znaczenia, czy pozostawisz boki nieco dłuższe, czy też zdecydujesz się na nieco cieńsze boki, pod warunkiem, że utrwalisz górną część fryzury lakierem, będzie ona wyglądać świetnie.

Tupecik lub czupryna

Bardzo podobna do fryzury pompadour, ale z dużo mniejszą objętością na czubku głowy i stosunkowo długim cięciem po bokach.

Zbiory francuskie

Spopularyzowany jako krój Cezar, jest dowodem na to, że niskie kroje są funkcjonalne również dla mężczyzn o okrągłej twarzy. Istnieją dwie wersje tego cięcia, jedna z nieco dłuższym pasmem i jedna wyraźnie niższa. Jest to idealne strzyżenie dla wszystkich rodzajów włosów.

Długa fryzura

Długie włosy zawsze dobrze wyglądają na mężczyznach o okrągłej twarzy. Niezależnie od tego, czy włosy są wyjątkowo proste, czy też zaokrąglone, zawsze dopasowują się do kształtu twarzy .

Podcięcie

Ta fryzura charakteryzuje się tym, że jest noszona bardzo krótko po bokach i z tyłu głowy, przy jednoczesnym zachowaniu objętości włosów na górze. Spłaszcza to rysy twarzy okrągłej, ponieważ wysokość fryzury stylizuje rysy twarzy.

Teraz już wiesz, jaką fryzurę zaproponować klientom o okrągłych twarzach, którzy przychodzą do Twojego zakładu lub salonu fryzjerskiego. Pamiętaj, że konieczne jest uaktualnianie oferty usług i śledzenie trendów; w ten sposób, dzięki jakości i zróżnicowaniu usług, będziesz w stanie zdobyć lojalność klientów.

Powiązane artykuły:

 1. Wszystko, co musisz wiedzieć o Instagramie, aby przyciągnąć klientów do swojego centrum urody.
 2. Stwórz reklamę, która przyciągnie wielu klientów do Twojego salonu
 3. Twórz atrakcyjne broszury i poznaj przykłady najlepszych z nich

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak zwiększyć sprzedaż salonu w zimie?

Strona główna Blog AgendaPro Jak zwiększyć...

17 Pytania do badania satysfakcji

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka 17...

Oprogramowanie dla salonów piękności: czego...

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka...