Polecamy

Pędzle do golenia: Prezent, który nie przestaje dawać

Jak skutecznie zatrzymać klienta

Pielęgnacja włosów

Jakie są różne rodzaje przedłużeń włosów?

Klipsy, tasiemki, sploty, wiązania wstępne, fuzje, mikro-linki... co to wszystko znaczy? Istnieje tak wiele różnych stylów przedłużania włosów i terminów, że może to być przytłaczające, jeśli jesteś nowa w świecie przedłużania włosów. Rozbijamy różne rodzaje przedłużeń, aby pomóc wyjaśnić pewne zamieszanie.

Poniższy artykuł zapewni przejrzystość i pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru dla Twoich włosów. Więc poczuj się komfortowo, zawiąż włosy do tyłu i zajmijmy się nimi.

Różne rodzaje przedłużeń włosów

Przedłużanie włosów ludzkich a przedłużanie włosów syntetycznych
Przed przystąpieniem do różnych metod przedłużania włosów, pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć o przedłużaniu włosów jest to, że pochodzą one z prawdziwych włosów ludzkich i syntetycznych przedłużanie włosów. Jaka jest więc różnica między nimi?

JAK DOKONUJE SIĘ PRZEDŁUŻEŃ WŁOSÓW
Przedłużanie włosów ludzkich jest dokładnie takie, jak brzmi. Są one wykonane z prawdziwych, ludzkich włosów od góry do dołu, zbieranych od dawcy. Włosy Remy oznaczają, że wszystkie skórki (zewnętrzna warstwa włosa) są nienaruszone, biegnące w tym samym kierunku w momencie pobierania. Pozwala to prawie nie plątać się i sprawia, że przedłużenia pozostają gładkie i jedwabiste przez cały okres ich życia.

Włosy syntetyczne natomiast wykonane są z różnych syntetycznych, mieszanych włókien i nie zawierają włosów ludzkich. Włókna te są zazwyczaj bardzo delikatnymi, plastikowymi włóknami, które są produkowane tak, aby imitowały prawdziwy ludzki włos.

WYGLĄD I CZĘŚĆ
Zarówno prawdziwe jak i syntetyczne przedłużenia są dostępne w wielu stylach, kolorach i różnych formach zastosowania. Jakość włókien syntetycznych może być różna, ale na ogół są one sztywne i poruszają się inaczej niż ludzkie włosy, więc nie pasują tak dobrze do Twoich naturalnych włosów. Czasami mają one wirujący lub szorstki w dotyku wygląd. Prawdziwe włosy wyglądają i czują się prawdziwe (bo tak jest!) i dlatego bardziej naturalnie mieszają się z Twoimi włosami.  

KOLORYZACJA I STYLIZACJA

Przedłużanie włosów ludzkich może być traktowane tak, jak własne, naturalne włosy. Można je prostować, kręcić, suszyć, farbować i nakładać na nie produkty do włosów. W przypadku włosów syntetycznych nie można ich farbować, ponieważ większość barwników zawiera amoniak lub wybielacz, który zniszczyłby włosy syntetyczne. Ponadto, nie można stylizować włosów syntetycznych w ten sam sposób, co prawdziwe włosy, ponieważ ciepło może je uszkodzić, więc lokówki, prostownice i suszarki są nie do ruszenia, ponieważ stopią się lub poważnie uszkodzą włosy. Inne czynniki, takie jak słońce, tarcie lub ostre produkty do włosów, również mogą zniszczyć syntetyczne przedłużanie włosów. 

JAKOŚĆ I CZAS TRWANIA PRZEDŁUŻANIA WŁOSÓW
Włosy syntetyczne są tańsze niż prawdziwe, ale oczywiście z tym wiąże się kompromis. Ponieważ są one wykonane z włókien syntetycznych, nie trwają tak długo, jak włosy ludzkie, ponieważ mogą być łatwo zniszczone przez wyżej wymienione czynniki (słońce, ciepło, itp.) Ogólnie rzecz biorąc, przedłużanie włosów syntetycznych trwa kilka miesięcy, podczas gdy przedłużanie włosów ludzkich może trwać do jednego roku, jeśli są one dobrze zadbane.

Podsumowując, ludzkie włosy mogą być traktowane i stylizowane tak, jak własne włosy, i będą wyglądać i czuć się najbardziej naturalnie. Z łatwością zmieszają się z Twoimi włosami i utrzymują się znacznie dłużej niż włosy syntetyczne. Chociaż są tańsze niż prawdziwe włosy, syntetyczne włosy nie wyglądają tak naturalnie, nie mogą być stylizowane za pomocą narzędzi grzewczych i nie utrzymują się tak długo, jak prawdziwe włosy.

Teraz, gdy mamy już prawdziwe kontra syntetyczne z drogi, zajmijmy się różnymi rodzajami aplikacji rozszerzających!

1. Przedłużki do włosów zapinane
Różne rodzaje przedłużeń włosów

CO TO JEST?
Przedłużanie włosów metodą "clip-in wefts", zwane również przedłużaniem włosów metodą "clip-in wefts", składa się z pasm wyprofilowanych, mocowanych u podstawy za pomocą tkaniny lub silikonu. Klipsy są przymocowane do tej podstawy i są gotowe do użycia. Wszystko, co musisz zrobić, to przypiąć je do swoich naturalnych włosów we własnym zakresie! Każdy klips jest otwierany i zamykany za pomocą klipsów, które znajdziesz tutaj, aby dowiedzieć się, jak je zapiąć.

Przedłużanie włosów metodą "clip-in" to najmniej trwały styl przedłużania włosów, ponieważ można je szybko zdjąć i założyć z powrotem, kiedy tylko chcesz. W przeciwieństwie do niektórych innych aplikacji do przedłużania włosów wymienionych powyżej, clip-ins zazwyczaj zajmuje 5 - 15 minut, aby zastosować w domu. Clip-ins przedłużanie włosów są również najmniej szkodliwe, ponieważ nie obejmują one żadnych substancji chemicznych, ciepła, ciśnienia lub innych metod instalacji wymienionych powyżej-y po prostu klip na włosy z łatwością, więc nie ma żadnych szkód dla Twoich włosów naturalnych. Jest to jeden z wielu powodów, dla których jest to jeden z najbardziej popularnych typów przedłużania włosów.

TRAKTOWANIE
W przypadku przedłużania włosów metodą "clip-in" obowiązują te same zasady dotyczące włosów syntetycznych i prawdziwych, co w przypadku przedłużania włosów metodą "clip-in". Skupimy się bardziej na przedłużaniu włosów ludzkich, ponieważ to właśnie zalecamy.

Krótko mówiąc, przedłużanie włosów ludzkich jest bardzo mało wymagające pod względem konserwacji i trzeba je tylko myć co 15-20 noszeń, lub jeśli jest dużo nagromadzenia produktu do tego stopnia, że stają się nie do opanowania. Tak jak Twoje naturalne włosy, po prostu szczotkujesz, szamponujesz, odżywiasz włosy i pozwalasz im wyschnąć na powietrzu! Zobacz tutaj instrukcje i wskazówki, krok po kroku, jak myć i pielęgnować swoje przedłużane włosy. Jeżeli chodzi o stylizację, ludzkie włosy doczepiane do włosów mogą być stylizowane tak samo, jak Twoje własne naturalne włosy. Mogą być one kręcone, prostowane i farbowane, jednak zawsze najlepiej jest użyć niższej temperatury podczas stylizacji termicznej i użyć środka termoochronnego przed stylizacją termiczną. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej wskazówek na temat stylizacji termicznej włosów ludzkich w klipsach do przedłużania, a także sprawdź, co można zrobić, a czego nie, aby nie farbować włosów. 

JAK DŁUGO WYTRZYMUJĄ?
Po raz kolejny, zależy to od tego, jak dobrze się nimi opiekujesz, jakich produktów używasz i jak często je nosisz. Przy odpowiedniej pielęgnacji i regularnym noszeniu, klipsy wytrzymują od 3 do 6 miesięcy, do roku, a czasami nawet dłużej. Zobacz tutaj wskazówki i porady dotyczące pielęgnacji, aby zapewnić, że Twoje przedłużenia włosów pozostaną bujne na dłużej.

Nie wiesz, gdzie się zatrzymać? Jesteśmy tu, by pomóc. Weź nasz krótki quiz poniżej, aby znaleźć idealny zestaw klipsów do przedłużania włosów dla Ciebie.

2. Przedłużenie taśmą we włosach
CO TO JEST?

Taśmy do przedłużania włosów są dokładnie takie, jak brzmią. Przedłużenia są wstępnie spięte, a następnie przyklejone po obu stronach Twoich włosów. Zazwyczaj fryzjer nakłada taśmę na włosy, ponieważ trzeba je dopasować do nasady włosów, a następnie nakleja się je za pomocą podgrzewanego narzędzia, które podgrzewa klej. Dodatkowo, należy je usunąć (zmywaczem kleju), a następnie zamontować ponownie. Naturalnie, gdy nakładasz ciepło na cebulkę i dowolny produkt samoprzylepny, taki jak taśma lub klej, może to uszkodzić Twoje włosy. Proces ten trwa zazwyczaj około 40 minut - 1 godzinę, a jeśli przedłużenia są w dobrym stanie, można je wykorzystać ponownie.

TRAKTOWANIE
W przypadku przedłużania włosów za pomocą taśmy, musisz być bardzo ostrożna podczas stosowania odżywek lub produktów do włosów, ponieważ może to spowodować poluzowanie się taśmy lub zsunięcie się jej. Jest to bardzo częsty problem w przypadku doczepiania włosów na taśmę, gdzie włosy po prostu zsuwają się. Z tego powodu fryzjerzy zazwyczaj zalecają stosowanie specjalnych szamponów lub odżywek i produktów do stylizacji, które są mniej szorstkie i nie tak tłuste, aby klej nadal przylegał do Twoich włosów. Możesz stylizować je w dowolny sposób, ponieważ są one wykonane z ludzkich włosów, ale musisz uważać na cebulki, gdzie znajduje się klej lub taśma.

JAK DŁUGO WYTRZYMUJE?
Taśmy są uważane za półtrwałe. Zazwyczaj trwają od 4 do 8 tygodni, zanim trzeba je usunąć i nałożyć ponownie. Tak jak w przypadku innych włosów, zależy to jednak od tego, jak dobrze je pielęgnujesz i jak szybko Twoje włosy rosną.

3. Przedłużanie włosów w szwie/ splot

CO TO JEST?
Włosy splotowe nakłada się najpierw poprzez zaplatanie włosów naturalnych w bruzdy, a następnie za pomocą igły i nici do wszywania splotu w warkocz lub bruzdę. Przedłużanie splotu stosowane jest przede wszystkim u osób o gęstszych włosach ze względu na sposób ich aplikacji. Ogólnie rzecz biorąc, aplikacja splotu jest bardzo długim procesem (zazwyczaj kilka godzin). Ciasna metoda aplikacji często obciąża skórę głowy i może być bardzo ciężka lub niewygodna, dlatego też nie działa dobrze na cienkie lub lżejsze włosy.

Metoda ta jest stosowana przez doświadczonego fryzjera, ponieważ jest to bardzo techniczne i trudne zastosowanie, które musi być zaszyte przez profesjonalistę. Włosy są również wszywane w perukę, która jest wszywana w bruzdy w ten sam sposób, jednak w przeciwieństwie do oddzielnych wątków, włosy są wszywane w jednym kawałku. Ten rodzaj przedłużania włosów jest popularny, ponieważ jest najbardziej trwały i bezszwowy, ponieważ włosy są dosłownie wszyte we własne włosy i nie mogą z nich odpadać.

TRAKTOWANIE
Jeśli masz splot, musisz przynajmniej raz w tygodniu nawilżyć skórę głowy, kark i brzegi włosów oraz upewnić się, że używasz produktów głęboko odżywiających. Innym popularnym zaleceniem dla osób o splocie jest mycie włosów za pomocą specjalnego produktu białkowego, aby zminimalizować uszkodzenia i osłabienie włosów. Jeśli chodzi o stylizację, te same zasady mają zastosowanie do włosów prawdziwych i syntetycznych - zazwyczaj sploty występują w prawdziwych włosach ze względu na to, jak długo są one przechowywane w.

JAK DŁUGO WYTRZYMUJĄ?
Zaleca się usuwanie splotu co 6 - 8 tygodni, zwłaszcza jeśli starasz się wyhodować własne włosy. Maksymalny czas trwania pełnego splotu we włosach to 4 miesiące, ponieważ będzie on wpływał na wzrost Twoich naturalnych włosów.

 

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Diagnoza twarzy - klucz do wysokiej jakości...

Najważniejszym momentem w każdym centrum urody jest pojawienie się nowego klienta. Ponieważ...

10 sposobów dbania o swoje włosy

Nasze włosy widziały nas w naszych najlepszych i najgorszych dniach. Od kiedy po raz pierwszy...

Dlaczego moje włosy są takie suche?

Włosy suche to jeden z najczęstszych problemów dla kobiet, bez względu na ich długość i...