Polecamy

To, co musisz wiedzieć o historii warkoczy

Jak wyhodować i utrzymać letnią brodę

1. JEŚLI CHODZI O ZAPUSZCZANIE BRODY, BĄDŹ CIERPLIWY.

Brody potrzebują czasu. Twój zarost rośnie około ½ cala miesięcznie, a różne części Twojej twarzy rosną w różnym tempie. Co to oznacza dla ciebie? Daj swojej brodzie co najmniej 3-4 tygodnie zanim rozważysz golenie. Spotkaliśmy wielu mężczyzn, którzy zrezygnowali z zarostu, ponieważ myśleli, że wygląda on nieregularnie lub że zarost swędzi. Prawda jest taka, że nie dali sobie wystarczająco dużo czasu. Dajcie mu jeszcze kilka tygodni, a te nierówne brody zaczną się wypełniać. Co do swędzenia, to zajmie nam to punkt numer dwa.

2. NAWILŻAJ BRODĘ.

Swędzenie brody to prawdziwa rzecz, ale nie musi trwać. Swędzenie brody i zarost są powodowane przez dwóch głównych winowajców: suchą skórę i suche włosy drażniące skórę. Oba te problemy można łatwo rozwiązać stosując wysokiej jakości preparat nawilżający do brody lub olejek do brody klasy premium, które zmiękczają zarost (zapobiegają podrażnieniom skóry przez wąsy) i nawilżają skórę pod spodem, przeciwdziałając tym samym swędzeniu. Wolimy nawilżacz do brody niż olej do brody po prostu dlatego, że nawilżacz do brody jest bardziej wszechstronny niż oleje do brody. Oprócz wysokiej jakości olejów z wysokiej klasy olejów do brody, preparaty nawilżające zawierają również aloes, rumianek i inne środki łagodzące, które zapewniają komfortowy poziom samych olejów do brody. Nie oznacza to, że nie używamy olejku do brody. Po prostu nakładamy go na nasz preparat nawilżający do brody. 

 3. BUDUJĄ JĄ NATURALNE OLEJE DO BRODY.

Umyj brodę dwa razy w tygodniu. Każdego dnia mycie brody może doprowadzić do jej wyschnięcia. Dzieje się tak, ponieważ mydło usuwa naturalne oleje, które pomagają utrzymać miękką brodę. Oczywiście codziennie należy myć twarz wodą z mydłem, a nie brodę... chyba, że masz brudną robotę, która wymaga codziennego szorowania. Włosy, które składają się na brodę, różnią się od włosów na głowie. Specjalnie opracowana metoda mycia zarostu pomoże Ci uzyskać najlepszą możliwą brodę. Po umyciu nałóż na brodę swój nawilżacz, a następnie nałóż na nią olej zarostowy.

4. TRZYMAJ BRODĘ SCHLUDNĄ

Żadnych brodaczy na szyję. Przy zapuszczaniu brody ważne jest, aby zachować jej schludny wygląd. W pierwszym miesiącu wzrostu brody nie należy jej przycinać. Zamiast tego należy przycinać obwód. Oznacza to, że nie pozwól, aby zarost odrastał w dół szyi i łączył się z włosami na klatce piersiowej. Zalecamy narysować linię wokół połowy szyi. Z tego punktu na południe, ogolić... w razie potrzeby.

5. ZDROWE ŻYCIE = ZDROWA BRODA.

Wielu mężczyzn interesuje się uprawą grubszej, zdrowszej brody. Podczas gdy nie ma magicznych eliksirów, spożywanie diety bogatej w wysokiej jakości białko (jak świeże ryby i chude mięso) oraz świeże owoce i warzywa dostarczą organizmowi składników odżywczych potrzebnych do wypuszczenia na rynek wąsaczków o herkulesowej proporcji. Połącz to z codziennym wysiłkiem fizycznym, a Twój organizm będzie miał składniki odżywcze i testosteron potrzebne do wyhodowania najlepszej możliwej brody. I nie, nie ma czegoś takiego jak magiczny olejek do wzrostu brody. Więc nie daj się nabrać na tego clickbaita... chyba, że jest od twojego dermatologa.      

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak często musisz ostrzyć swoją prostą...

Dla tych, którzy zastanawiają się nad rozpoczęciem życia z prostą maszynką do golenia...

Jakie są różnice między bezpiecznymi...

Zrozumienie terminologii związanej z maszynkami do golenia W tym filmie porozmawiamy o różnicach...

Jak obciążyć pędzel do golenia, aby uzyskać...

Jak obciążyć pędzel do golenia aby uzyskać pianę Dla tych, którzy rozpoczynają swoją...