Polecamy

Jakie są zalety golenia na mokro?

Przykładowe mailingi dla klientów salonu kosmetycznego

Prowadzenie salonu

Jak utrzymać profesjonalistów w salonie, by generować lojalnych klientów

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Beauty
  3. Jak utrzymać profesjonalistów w swoim ...

W każdej firmie stanowiska pracy nie zawsze są obsadzane przez te same osoby. W salonach kosmetycznych ciągła zmiana pracowników może stać się czynnikiem negatywnym, zwłaszcza jeśli chodzi o utrzymanie lojalnych klientów.

Istnieje wiele powodów, dla których obniżenie rotacji w salonie powinno być celem nadrzędnym, niektóre z nich to:

  • Rotacja pracowników stanowi wysoki koszt. Czas i koszty związane z rozmową kwalifikacyjną, wyborem i szkoleniem pracownika, aby stał się wartościowym pracownikiem, są zmarnowane, gdy zdecyduje się on na przejście do innego salonu.
  • Aby zapewnić klientom wysoką jakość usług, konieczne jest inwestowanie w szkolenia i rozwój pracowników. Kiedy pracownicy przychodzą i odchodzą, szkolenia stają się trudne do przeprowadzenia. Ponadto nieopłacalne jest poświęcanie czasu i pieniędzy na szkolenie osoby, która w krótkim czasie opuści firmę.
  • Klienci mają tendencję do oswajania się ze stylistą i oczekują, że zawsze będą przez niego obsługiwani. Mają komfort korzystania z usług znanego fachowca. Utrzymanie lojalności pracowników pozwoli Ci na zbudowanie silnych relacji z klientami.

Zidentyfikuj przyczyny odejścia pracowników

Ogólnie rzecz biorąc, człowiek decyduje się na poszukiwanie nowych horyzontów z powodu: Problemy lub sytuacje osobiste, przeprowadzka do innego miasta lub kraju, warunki zdrowotne, poszukiwanie nowych możliwości rozwoju zawodowego.

Jeśli ktoś odchodzi z jakiegokolwiek innego powodu, jest to znak, że Twój system utrzymania pracowników wymaga poprawy. Po pierwsze, powinieneś skupić się na rekrutacji osób, które dobrze pasują do możliwości zatrudnienia, jakie oferuje Twój salon. W drugim kroku należy zidentyfikować potencjalne problemy wewnętrzne, które mogą mieć wpływ na zatrzymanie tych pracowników.

Jednym z głównych dylematów jest złe przywództwo. Jako lider salonu, Twoim obowiązkiem jest przekształcenie pracowników w zaangażowaną grupę. Musisz opracować model, z którym Twój personel czuje się komfortowo.

Istotne jest również otoczenie. Nikt nie chce pracować w miejscu, gdzie wszyscy są zestresowani. Aby obniżyć rotację, ważne jest, aby pracownicy mieli ze sobą dobre relacje i czuli się szczęśliwi podczas wykonywania swojej pracy.

Poprawa utrzymania pracowników

Chociaż każda firma musi radzić sobie z różnymi sytuacjami, aby zmniejszyć rotację pracowników, niektóre strategie mogą być bardzo przydatne dla większości salonów:

1) Dobre wynagrodzenie: Wynagrodzenie musi odpowiadać ilości i jakości pracy, jaką wykonują ludzie. Oferowanie atrakcyjnych wynagrodzeń jest jednym z kluczy do zatrzymania dobrych pracowników w dłuższej perspektywie.

2) Dobre środowisko pracy: zawsze miło jest pracować w miejscu, w którym panuje szacunek, koleżeństwo, możliwości rozwoju kariery i szkolenia.

3. Elastyczne harmonogramy: posiadanie rotacyjnych lub elastycznych harmonogramów, które pozwalają osobie mieć wolne popołudnie z powodów osobistych, jest wysoko cenione. Pracownicy rozpoznają, kiedy ich szefowie są wyrozumiali i biorą pod uwagę ich codzienne problemy czy czas poświęcony rodzinie.

4. Uznanie: Każdy pracownik lubi, gdy jego praca jest doceniana. Mała premia kilka razy w roku może być zachętą dla ludzi, aby nadal świadczyli dobre usługi i czuli się swobodnie w firmie.

Zmniejszenie rotacji w salonie to jeden z warunków sukcesu. Posiadanie tego samego personelu przez długi czas pozwoli Ci stworzyć trwałe więzi z klientami. Pierwszym krokiem jest zidentyfikowanie problemów, które wpływają na poziom retencji i wdrożenie strategii, które pomogą Ci przekształcić Twoją lokalizację w najlepsze miejsce do pracy.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak zwiększyć sprzedaż salonu w zimie?

Strona główna Blog AgendaPro Jak zwiększyć...

17 Pytania do badania satysfakcji

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka 17...

Oprogramowanie dla salonów piękności: czego...

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka...