Polecamy

Kobiety i golenie na mokro

5 kroków do zostania szefem salonu

Pielęgnacja brody

Jak stworzyć lepszą pianę z mydła do golenia

Ładowanie mydła do golenia i kremu do golenia

 • Ładowanie pędzla na mydło zwykle odbywa się bezpośrednio w pojemniku. Większość mydeł do golenia jest obecnie dostarczana w pojemnikach o szerokich otworach. Namoczenie pędzla pomaga zmiękczyć końcówki i nasączyć je wodą potrzebną do wytworzenia piany. W tym czasie powoli dodawaj wodę, po kilka kropel na raz, na górę mydła (Jared po prostu zanurzy palce w wodzie i wleje kilka kropel na raz).
  • Krok 1: Wilgotne końcówki pędzla do golenia lekko rozetrzyj na powierzchni mydła do golenia. Niektórzy golarze decydują się na "zakwitnięcie" mydła (pozostawiając niewielką ilość wody na powierzchni mydła przez kilka minut przed rozpoczęciem nakładania piany/ładowania). Woda pomaga rozluźnić mydło i wprowadzić je do główki pędzla do golenia.
  • Krok 2: Tworzy się piany. (Spragnione mydło może mieć dość dużo wody/pęcherzyków powietrza, ale poradzi sobie z taką ilością wody. Przy pierwszych próbach z nowym mydłem postępuj powoli).
  • Krok 3: Wiruj, aż końcówki główki pędzla będą miały konsystencję pasty. Niektóre golarki wolą 30 sekund ładunku, ale Jared obsługuje znacznie dłuższy ładunek.
 • Kremy do golenia nie wymagają takiego czasu ładowania, jak mydło. W rzeczywistości kremy są na tyle miękkie, że można je nabierać, więc nie trzeba ich nawet ładować do wanny/pojemnika.
  • Aby załadować: Nałóż niewielką (wielkości dziesięciocentówki) ilość kremu do golenia na główkę pędzla lub na dno kubka/miseczki. Wciśnij krem w dno miseczki.
  • Zacznij wirować pędzlem i wytwórz pianę.

Wyrabianie piany z mydła/kremu do golenia w miseczce a powierzchnia (twarz/palmy)

 • Po załadowaniu, zarówno mydła jak i kremy do golenia mogą trafić na powierzchnię w celu wytworzenia piany. Jeśli nakładasz pianę na twarz, uzyskasz lepszy efekt złuszczania, budując pianę na twarzy. Niektórzy wolą nakładać pianę na dłoń, a następnie na twarz.
 • Możesz również kontynuować budowanie piany w misce lub kubku. Pomocne jest znalezienie takiego, którego dno ma nierówności, ponieważ pomaga to aktywować pianę bardziej niż gładka/płaska powierzchnia. Kontynuuj wirowanie szczotki, dodając kilka kropli wody na raz.

FINISH LINE: Będziesz wiedzieć, że masz osiągnięty produkt końcowy, gdy masz połysk do piany - jasne, błyszczące białe. Jednakże, nadal możesz się dobrze ogolić, jeśli uzyskasz pianę w dowolnym miejscu tego zakresu. Aviv woli szybsze ładowanie i biczowanie się, aby zdążyć na czas. Jared lubi proces tworzenia piany i lubi nie spieszyć się z wyrabianiem gęstszej piany.

Końcowe przemyślenia na temat nakładania piany na mydło lub krem do golenia

 • Pamiętaj, że naturalny pędzel do golenia z włosia zwierzęcego (np. z borsuka) prawdopodobnie zatrzyma sporo wody (to dobrze), ale możesz chcieć go dobrze wycisnąć przed rozpoczęciem ładowania, ponieważ łatwiej jest dodać wody niż ją odjąć.
 • Większość amerykańskich rzemieślników zajmuje się dziś produkcją mydeł do golenia. Większość kremów do golenia, które znajdziesz, pochodzi od wieloletnich marek z Europy. Nie jest to wyłączny przypadek, ale zdecydowanie jest to tendencja.
 • Upewnij się, że wyszedłeś poza etap piany, ale to jak długo będziesz rozwijał pianę zależy od ciebie. Możesz uzyskać dobre smarowanie i ochronę dzięki szerokiej gamie spieniaczy.

Jak wygląda Twoja umiejętność robienia piany? Czy jesteś guru piany - uwielbiasz czas i uwagę, które poświęcasz na tworzenie gęstej, spienionej i obfitej piany? Czy jesteś pragmatykiem piany - wystarczająco dobrej, aby wykonać pracę tak efektywnie, jak to tylko możliwe? Daj nam znać swój język miłości do piany w komentarzach poniżej.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak często musisz ostrzyć swoją prostą...

Dla tych, którzy zastanawiają się nad rozpoczęciem życia z prostą maszynką do golenia...

Jakie są różnice między bezpiecznymi...

Zrozumienie terminologii związanej z maszynkami do golenia W tym filmie porozmawiamy o różnicach...

Jak obciążyć pędzel do golenia, aby uzyskać...

Jak obciążyć pędzel do golenia aby uzyskać pianę Dla tych, którzy rozpoczynają swoją...