Polecamy

Dlaczego maszynka do golenia nazywana jest Safety Razor?

Jak stworzyć lepszą pianę z mydła do golenia

Produkty do włosów

Jak stosować olejek do brody

Zbyt dobrze rozumiemy frustrację związaną z odrastającymi włosami zarostu - włosy trzepaczkowe stwarzają pewne kłujące problemy. Większość z tych problemów ma wpływ tylko na hodowcę, ale jeden problem szczególnie boli tych, których kochamy najbardziej... suchą, ścierną brodę.

Włosy zarostu mogą być tak mocne jak drut miedziany. Chcesz się przytulić do kupy pociętego drutu miedzianego? Wytrzeć go o twarz? Na szczęście ten punkt bólu jest łatwo rozwiązany. Prawidłowa pielęgnacja zarostu jest nieodzowną częścią pielęgnacji szczęśliwego i zdrowego zarostu, a jednym z najpopularniejszych produktów do jego pielęgnacji jest olejek zarostowy. Rodzaj używanego oleju do pielęgnacji brody i sposób jego stosowania drastycznie wpływa na skuteczność preparatu.  

Chcesz dowiedzieć się więcej o olejku do brody? Ucz się tutaj.

1. Posprzątaj
Olej z brody najlepiej stosować po ciepłym prysznicu. Ciepło i para wodna z prysznica pomagają otworzyć pory i sprawiają, że skóra i włosy stają się bardziej podatne na działanie olejku.
Pro Tip - Nie masz ochoty na prysznic? Zmocz twarz i brodę w zlewie ciepłą wodą.

2. Pogłaskaj to na sucho.

Wszyscy wiemy, że olej i woda nie mieszają się. Po prysznicu, delikatnie osusz twarz i brodę ręcznikiem kąpielowym.

3. Pompuj to

Pompuj olej zarostowy do dłoni. Ilość oleju zależy od długości włosów na twarzy. Dla mężczyzn, którzy nie mają wzrostu do dwóch miesięcy, zacznij od jednej pompki.

4. Wetrzyj to

Potrzyj ręce o siebie, aby równomiernie rozprowadzić olej. Delikatnie wmasuj olejek w brodę, docierając do skóry pod spodem. Przykryj korzeń do końcówki.

5. Masuj twarz

Pozostały olejek delikatnie wmasować w twarz. Czekaj, co?! Tak, twoja twarz. Odpowiednio opracowany olejek do brody z witaminą E również uczyni cuda dla twojej skóry. Większość ludzi zakłada, że produkty na bazie oleju zatykają pory i pozostawiają tłuste resztki, ale oleje do brody premium wykorzystują niekomedogenne składniki, które nie zatykają porów. Jeśli trądzik jest problemem, sprawdź listę składników przed zastosowaniem i trzymaj się z dala od olejów zarostowych zawierających składniki komedogenne (jak olej kokosowy).

6. Wykorzystaj nadmiar.

Nadal masz trochę oleju na rękach? Nałóż go na swój męski sweter na klatce piersiowej. To, co jest dobre dla twojej brody, jest również dobre dla twoich włosów na klatce piersiowej. Nie masz włosów na klatce piersiowej? Nie ma problemu. Przełóż ręce przez włosy i wpuść skórę głowy na tę dobroć.

7. Wyszczotkuj to.

Teraz nadszedł czas, by ustawić brodę w kolejce. Używając szczotki do włosów dzika lub grzebienia, wyszczotkuj i ukształtuj brodę.

Jak często należy to robić?

Częstotliwość stosowania olejku do brody zależy od kilku czynników, w tym od długości brody i miejsca zamieszkania. Większość mężczyzn powinna nakładać olejek na brodę dwa razy dziennie, raz rano przed rozpoczęciem dnia i raz w nocy przed snem.

Pro Tip: Przed snem weź ciepły, przyjemny prysznic i nałóż na twarz i brodę trochę więcej olejku niż normalnie rano. Niech olejek do brody zadziała swoją magię w ciągu nocy. Rano obudzisz się do bardziej miękkiej brody i żarzącej się skóry.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Czy olej do brody działa?

To nie jest proste pytanie "tak" lub "nie". Prawdziwe pytanie brzmi, z jakimi problemami...

Jak naprawić zniszczone włosy

Pierwszym krokiem do poznania sposobu utrwalania uszkodzonych włosów jest znajomość...

5 niekonwencjonalnych zastosowań oleju do brody

Wysokiej jakości olej do brody może być niesamowitym, uniwersalnym produktem, który nie...