Polecamy

Przyczyny wypadania włosów i jak je powstrzymać

Łupież zarostu - jak mu zaradzić

Pielęgnacja włosów

Jak radzić sobie z tłustą skórą głowy i suchymi końcówkami

Każdy ma inny typ włosów, a wszystkie rodzaje włosów mają swoje własne przeszkody. Radzenie sobie z włosami suchymi, przetłuszczającymi się lub kręconymi może być trudne, ale co zrobić, jeżeli masz mieszany typ włosów? Jeżeli masz tłustą skórę głowy i suche końcówki, z pewnością nie jesteś jedyna - a jest wiele innych osób, które mają do czynienia z odwrotną sytuacją. Przecież posiadanie suchej skóry głowy to także nie spacer po parku. 

Na szczęście, istnieje wiele wskazówek, sztuczek i produktów, które pomogą Ci poradzić sobie z podwójnym problemem nawilżania tłustej skóry głowy i dodawania wilgoci do suchych końcówek.

Czy masz tłustą skórę głowy i suche końce?

Skąd wiesz, że masz tłustą skórę głowy i suche końcówki? Jeśli masz suche, kruche lub rozdwojone końcówki, a skóra głowy jest tłusta i przetłuszcza się u nasady w ciągu 1-2 dni od mycia, prawdopodobnie masz ten połączony typ włosów. 

Osoby, które koloryzują lub rozjaśniają włosy, mają tendencję do nadmiernego przetłuszczania się skóry głowy i suchych końcówek, ponieważ takie zabiegi, jak rozjaśnianie, znane są z tego, że pozbawiają je naturalnych olejków, które utrzymują je miękko i odżywczo. 

Tłusta skóra głowy ma tendencję do swędzenia i sprawia, że włosy wydają się matowe, pozbawione życia, ulizane i sprężyste. Z drugiej strony, suche końcówki wydają się być kręcone i zniszczone. Odtłuszczona skóra głowy i suche końcówki są zdecydowanie łatwe do zauważenia, a im szybciej zidentyfikujesz swój problem, tym łatwiej będzie przywrócić swoje loki.

Tłuste korzenie, na przykład, są powodowane przez gruczoły łojowe w skórze głowy. Gruczoły te wytwarzają nadmiar sebum, który jest następnie przenoszony w dół łodygi włosa i może powodować, że włosy będą wyglądać na przetłuszczone wokół skóry głowy.

Według The Kit, skóra tłusta może być genetyczna lub może być spowodowana przez produkty do włosów. W rzeczywistości wiele produktów, zwłaszcza produktów organicznych zawierających olejki eteryczne, może przyczyniać się do nadmiaru sebum u nasady.

Pozostawiona bez leczenia tłusta skóra głowy może powodować łupież, grzybicę, a nawet łojotokowe zapalenie skóry. To ostatnie odnosi się do powszechnego stanu skóry głowy, który może wyglądać jak łuszczące się plamy na skórze głowy i przyczyniać się do wypadania włosów.

Z drugiej strony, suche końcówki mogą być spowodowane przez różne genetyki, czynniki środowiskowe i praktyki dotyczące włosów, w tym: 

  • Zbyt częste mycie
  • Ekspozycja na słońce
  • Rodzaj włosów
  • Pogoda 
  • Produkty do suszenia

Wskazówki dotyczące pielęgnacji tłustej skóry głowy z suchymi końcówkami
Nie pozwól, aby cebulki włosów tłustych i suche końcówki były z Ciebie najlepsze. Obecność profesjonalistów z branży fryzjerskiej, specjalnie zaprojektowanych produktów oraz hakerów stworzonych przez użytkowników Internetu, zajmujących się majsterkowaniem, ułatwiła znalezienie odpowiednich wskazówek i sztuczek, które pozwolą uratować Twoje loki. 

Te wskazówki dotyczące pielęgnacji tłustej skóry głowy z suchymi końcówkami ułatwią Ci rutynę z włosami, a Twoje loki będą dużo zdrowsze. Twoja skóra głowy i włosy będą Ci wdzięczne:  

1. UPEWNIJ SIĘ, ŻE UŻYWASZ ODPOWIEDNIEJ SZCZOTKI DO WŁOSÓW
Powszechne jest błędne przekonanie, że szczotkowanie włosów tłustych sprawia, że włosy stają się po prostu bardziej przetłuszczające, ale to nie może być dalsze od prawdy. Szczotkowanie włosów może pomóc w redystrybucji naturalnych olejków z cebulki włosa na zamki i wszelkie suche końcówki. Uzbrojona w odpowiednią szczotkę, możesz lepiej rozprowadzać naturalne olejki we włosach, aby zwalczyć przetłuszczającą się skórę głowy i suche końcówki. 

Zła szczotka do włosów może utrudniać rozczesywanie włosów i odpowiednio rozprowadzać naturalne olejki w zamkach. Na przykład, szczotki z włosiem z dzika są znane z równomiernego rozprowadzania naturalnych olejków ze skóry głowy na całej długości zamków. Aby znaleźć odpowiednią szczotkę dla swoich zamków, ważne jest również, aby określić odpowiednią długość włosia. Na przykład, jeśli masz grubsze, przetłuszczające się włosy, trudniej będzie przeniknąć do skóry głowy krótszymi szczotkami.

2. SZCZOTKUJ WŁOSY CIĄGŁYMI POCIĄGNIĘCIAMI

Możesz nawet nie zdawać sobie sprawy, że sposób, w jaki szczotkujesz włosy, negatywnie wpływa na Twoje zamki. 

Kiedy szczotkujesz włosy ciągłymi pociągnięciami od nasady aż po końce, równomiernie rozprowadzasz olejki na całej powierzchni zamków, zamiast utrzymywać je u nasady głowy, pozostawiając jednocześnie suche końcówki. Ciągłe szczotkowanie od góry do dołu pomoże również pobudzić krążenie krwi, usunąć nagromadzone produkty, takie jak szampon i żel, i ogólnie rzecz biorąc, sprawi, że Twoje włosy będą wyglądać zdrowiej dzięki bardziej równomiernemu rozprowadzaniu naturalnych olejków. Pamiętaj jednak, aby unikać nadmiernego szczotkowania, ponieważ może ono stymulować produkcję olejków. 

3. PONOWNIE PRZEMYŚL SWOJĄ RUTYNĘ STOSOWANIA SZAMPONU I ODŻYWKI

Jeśli szamponujesz całą głowę włosów podczas mycia zamków, rozważ zmianę swojej rutyny. Zamiast szamponować wszystkie włosy, lepiej jest nałożyć szampon tylko na cebulki włosów tam, gdzie jest to konieczne.

Szamponowanie odrostów pomoże Ci pozbyć się wszelkich nagromadzeń brudu i produktów na skórze głowy bez konieczności pozbywania się naturalnych olejków, które odżywiają Twoje włosy. Jeśli jednak stosujesz odżywkę, rozważ zastosowanie produktu tylko na dolne partie włosów. Dobrym pomysłem jest również pozostawienie odżywki na czas golenia lub zakończenie prysznica, aby dać jej trochę więcej czasu na prawdziwe odżywienie zamków. 

Jeśli chodzi o połączenie włosów, ważne jest, aby opracować strategiczny szampon i odżywka rutynowe, które łączy w sobie różne strategie, aby zapewnić, że oba końce włosów są traktowane oddzielnie. 

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Diagnoza twarzy - klucz do wysokiej jakości...

Najważniejszym momentem w każdym centrum urody jest pojawienie się nowego klienta. Ponieważ...

10 sposobów dbania o swoje włosy

Nasze włosy widziały nas w naszych najlepszych i najgorszych dniach. Od kiedy po raz pierwszy...

Dlaczego moje włosy są takie suche?

Włosy suche to jeden z najczęstszych problemów dla kobiet, bez względu na ich długość i...