Polecamy

Jak wybrać kosmetyki, których używasz w swoim salonie?

Jak obciążyć pędzel do golenia, aby uzyskać pianę

Prowadzenie salonu

Jak prowadzić swój Salon jak prawdziwy CEO

Ambicja może być przytłaczająca. Jako właściciele firm, mamy zwykle wielkie marzenia... z jeszcze większą listą rzeczy do zrobienia, które często mogą przeszkadzać w realizacji tych marzeń.

Tam właśnie pojawia się wolność. Kiedy mówię o wolności, wiele osób myśli, że mówię o wolności, która sprawia, że codziennie siedzisz na plaży z koktajlem w ręku.

I choć ten rodzaj wolności jest jego częścią - to jest to drugi rodzaj wolności, o którym tutaj mówię.

Wiesz, jak wolność czasu, przestrzeni i umysłu, aby faktycznie skupić się na rzeczach, które będą poruszać igłę w Twojej firmie. Rzeczy, które naprawdę wywrą wpływ i poruszą Cię do przodu i sprawią, że wszystko będzie działać płynniej.

Swoboda inwestowania w swój zespół, aby każdy był szczęśliwszy, oraz inwestowania w siebie jako prezes firmy.

Bo kiedy to zrobisz, możesz wreszcie zacząć widzieć, jak wygląda prawdziwa wolność i zysk... i wtedy nadejdą wakacje na tropikalnej plaży.

Wtedy rzeczywiście będziesz miał czas na odpoczynek i spędzenie czasu na swoim "innym życiu"... takie rzeczy jak odbieranie dzieci ze szkoły, chodzenie na siłownię i inwestowanie w swoje zdrowie lub po prostu tworzenie jakiejś białej przestrzeni w swoim życiu.

Naprawdę chcę, abyś mógł odejść od swojego biznesu - czy to na 1 godzinę, 4 dni, czy nawet 4 tygodnie - i wierzyć, że wszystko jest tak, jak powinno być.

A jak można to zrobić, to poprzez systemy i procesy. Naprawdę wierzę, że systemy i procesy uwolnią cię...

Systemy i procesy uwolnią Cię

Nazwa może zabrzmieć trochę nudno lub technicznie, ale mogę powiedzieć, że rezultat jest inny niż te dwie rzeczy.

Systemy i procesy dostarczają tak wiele ważnych składników, których potrzebujesz, aby osiągnąć prawdziwą wolność i zysk.

Będziesz mieć pewność, że procesy obsługi klienta w Twojej firmie będą zawsze realizowane w tym samym czasie. Systemy i procesy zapewnią, że wszystko będzie zrobione na czas, tak jak powinno, a rzeczy nie zostaną zapomniane.

Wierzę w poleganie na systemach i procesach, a nie na pamięci - bo wtedy zaczynamy się przytłaczać! Podejmij każdą decyzję tylko raz i zapisz ją, w ten sposób nie będziesz polegał na tym, że będziesz pamiętał o wszystkim cały czas. Nie chcę, abyś musiał być w centrum swojej działalności, aby zachować spójność.

Unikaj zmęczenia decyzją. Inni ludzie mogą robić w twoim biznesie rzeczy tak dobre jak ty (czasami lepiej, spójrzmy prawdzie w oczy)... musisz im tylko pozwolić!

Załóż system, a proces pozwoli Ci wierzyć, że zostanie on wykonany w sposób, w jaki powinien być wykonany.

To zwiększy zaufanie między tobą a twoim zespołem, a także między członkami twojego zespołu. Zaczynasz ufać, że twój zespół wie, jak się zachować, albo że masz środki, aby znaleźć odpowiedź, nie dając im jej. Wówczas sam proces rozwinie zaufanie Twojego zespołu do TWOJEGO, że dbasz o nich tak jak powinieneś. Oznacza to, że możesz być bardziej wiarygodny dla swojego zespołu.

Nie ma nic gorszego niż czekanie na kogoś, kto wróci do Ciebie, zanim będziesz mógł ruszyć do przodu, więc systemy i procesy pozwalają członkom Twojego zespołu podejmować własne decyzje w bezpiecznych granicach... a następnie zabrać się do pracy. To uwalnia wszystkich!

Twój zespół nie będzie cię już potrzebował do reagowania na każdą drobnostkę. W ten sposób będziesz mógł odejść od swojego biznesu na 1 godzinę, 4 dni lub 4 tygodnie i ufać, że wszystko będzie przebiegać bez zakłóceń.

Mam nadzieję, że przekonałem cię, że systemy i procesy rzeczywiście zapewnią ci więcej swobody... na srebrnej półce.

Chcę przeprowadzić cię przez listę rzeczy, które możesz usystematyzować i oczywiście, że nie powinieneś już więcej robić. Niektóre procesy i systemy - powtarzalne zadania - do zlecania i delegowania, aby usunąć cię z codziennych operacji i stworzyć więcej #whitespace dla tego, co jest jeszcze przed tobą, jak rozwijać swój biznes.

Bo możesz mieć to wszystko, ale nie możesz zrobić tego wszystkiego.

Treści w mediach społecznościowych

Marketing w mediach społecznościowych nie jest "jeden i zrobiony", to coś, co trzeba robić w kółko i konsekwentnie. Ale to nie znaczy, że to ty powinieneś robić to za każdym razem, ani nie powinieneś tworzyć nowego planu marketingu w mediach społecznościowych każdego tygodnia.

Musisz stworzyć system, w jaki sposób chcesz, aby Twoje posty społeczne były dostępne:

-> Jaka platforma społeczna

-> Jak często wysyłać

-> Jaki filtr/kolorystyka/style/lighting

-> Planowanie "życia", postów i historii (kiedy robić każdy)

-> What Content should be repurposed- you can find a separate blog on this here

-> Jak to ma być zrobione

Będziesz potrzebował systematycznego planu - krok po kroku, dzień po dniu - i trochę miejsca na inspirujące treści pop-up.

Stwórz plan, wypisz go dokładnie tak, jak chcesz, a następnie przekaż go do realizacji. Daj komuś pełny autorytet, aby był za to w pełni odpowiedzialny - upewnij się, że zna ten system jak własną kieszeń. Zrób to tak, aby byli na tyle zaangażowani w to zadanie... aby w końcu wiedzieli o nim więcej niż ty!

Pracuj z nimi, aby go udoskonalić (nie wyrzucaj i nie biegaj), udoskonalaj proces, rób więcej tego, co działa, a mniej tego, co nie działa. Kiedy członek zespołu jest gotowy i czuje się pewnie, może w pełni "posiadać" tę pracę.

Wejdź do swojej roli CEO i zarządzaj PROCESEM - nie rób tego! Niech członek zespołu co tydzień składa Ci raport na temat tego, jak się sprawy mają - tylko przegląd na wysokim poziomie i wyniki... mniej szczegółów.

Jeśli potrzebujesz pomocy w planowaniu społecznym lub strategii - mam coś dla Ciebie, aby dać Ci przewagę. Zapoznam Was z naszym quizem marketingowym i dam Wam kilka narzędzi, których możecie zacząć używać do budowania Waszego planu. Możesz kliknąć tutaj, aby wziąć udział w quizie w komunikatorze. 

Wyposażenie salonu

Te działania to takie rzeczy, których nie chcę widzieć na liście rzeczy do zrobienia od twojego CEO! To po prostu nie jest dobre, efektywne wykorzystanie twojego czasu.

Twoim zadaniem jest stworzenie systemu tak, aby inni ludzie mogli być odpowiedzialni za te bardziej codzienne zadania. Kiedy przychodzi do robienia rzeczy, takich jak zamawianie zapasów, stwórz listę zamówień, aby ktoś inny mógł wykonać tę pracę. Miej przygotowane wszystkie szczegóły - tak, aby ktoś mógł je zamówić i dostarczyć - powinieneś o tym słyszeć tylko raz w miesiącu, gdy pojawi się rachunek. Po utworzeniu systemu, upewnij się, że sprawdzasz go regularnie.

Jeśli ustaliłeś swój budżet i poziom zapasów, to już nigdy nie będziesz mógł się w to wplątać, a podwójny bonus polega na tym, że nie zabraknie Ci STUFFu, będziesz o krok przed tymi "zwykłymi" rzeczami.

 

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak zwiększyć sprzedaż salonu w zimie?

Strona główna Blog AgendaPro Jak zwiększyć...

17 Pytania do badania satysfakcji

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka 17...

Oprogramowanie dla salonów piękności: czego...

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka...