Polecamy

Dlaczego mężczyźni zapuszczają brodę?

TikTok - najnowsza marketingowa kopalnia złota dla Twojego salonu?

Prowadzenie salonu

Jak promować swoje spa, aby zdobyć więcej klientów?

Nie wystarczy założyć fantastyczny biznes spa - jeśli chcesz, aby przynosił on zyski, musisz nauczyć się go promować. Jest absolutnie konieczne, aby zaplanować działania marketingowe spa, jeśli chcesz nadal prosperować - skuteczne techniki reklamy spa pozwolą Ci zapełnić swój grafik klientami. Przyjrzyjmy się najlepszym pomysłom i narzędziom, które pomogą Ci nie tylko szybko osiągnąć swój cel, ale także codziennie przyciągać nowych klientów!

Plan marketingowy spa

Zanim zaczniesz szukać pomysłów na reklamę spa, najlepiej zacząć od podstaw. Plan marketingowy jest główną koncepcją Twojej strategii. Pisząc go, analizujesz swoją grupę docelową, konkurencję, mocne i słabe strony, określasz swoje cele, ustalasz narzędzia, i tak dalej. Plan marketingowy spa nie jest trudny do przygotowania - i jest to bardzo przydatny dokument, który utrzymuje Cię na właściwej drodze do wszystkiego, co musisz i chcesz osiągnąć. Jakie elementy powinieneś zawrzeć w takim dokumencie?

Opis Twojej działalności, grupy docelowej i konkurencji

 • Jakie są Twoje główne usługi?
 • Jakie są mocne i słabe strony twojego spa?
 • Jaka jest twoja misja i wizja?
 • Jaki jest twój rynek docelowy?
 • Kto jest waszym największym lokalnym konkurentem?

Opis twoich celów marketingowych

 • Co chcesz osiągnąć?
 • Czy chcesz się skupić na pozyskiwaniu nowych klientów, czy na zwiększaniu lojalności obecnych?
 • Czy chcesz bardziej zaangażować się w social media czy tradycyjne formy marketingu?

Opis planowanych działań

 • Co planujesz zrobić, aby osiągnąć swoje cele?
 • Czy zamierzasz zacząć robić coś nowego?
 • Jak będzie wyglądała Twoja codzienna aktywność?
 • Jakie narzędzia planujesz wykorzystać?

Narzędzia marketingowe SPA

Jakie są najlepsze narzędzia marketingowe do wykorzystania, gdy planujesz reklamować swój biznes spa? Nie mówimy tu o kanałach marketingowych, takich jak media społecznościowe, ale o rozwiązaniach, które pozwolą Ci je jak najlepiej wykorzystać.

Obecnie, można znaleźć wiele narzędzi, które obiecują zwiększyć swoje działania marketingowe, ale trzeba być bardzo ostrożnym - zwłaszcza z tymi pozornie darmowymi. Musisz pamiętać, że narzędzia reklamowe wymagają, co najmniej, kluczowych informacji o Twojej firmie - a jeśli zamierzasz uruchomić kampanie e-mail lub SMS, dane kontaktowe Twoich klientów. Nierzetelne rozwiązania narażone są na wycieki danych, a co gorsza - mogą je wykradać dla własnych celów. Konsekwencje takiej kradzieży mogą być naprawdę poważne, tym bardziej, że to Ty bierzesz odpowiedzialność za bezpieczeństwo danych, które gromadzisz na temat swoich klientów.

Jeśli chcesz naprawdę niezawodnego rozwiązania, najlepiej jest zainwestować w zaawansowane oprogramowanie do zarządzania spa, które posiada funkcje dedykowane marketingowi. Oprócz absolutnych must-haves, takich jak rezerwacja online, szczegółowa ewidencja klientów czy przypominanie o wizytach, Versum dostarcza funkcje takie jak SMS i e-mail marketing oraz wsparcie dla mediów społecznościowych (możesz publikować opinie, które otrzymujesz na stronie rezerwacji bezpośrednio na swoim Facebooku lub/i Twitterze). Co więcej, nasz specjalny dodatek o nazwie Marketing Automation oferuje Ci efektywne, konfigurowalne, gotowe kampanie marketingowe, ukierunkowane na cztery różne cele - w tym pozyskiwanie nowych klientów i odzyskiwanie tych, których straciłeś!

Podpowiedź: Chcesz sprawdzić skuteczność Versum na własnej skórze? Rozpocznij darmowy, dwutygodniowy okres próbny już dziś - bez zobowiązań, bez prowizji, bez ukrytych kosztów!

Pomysły na reklamę w SPA

Teraz nadszedł czas, aby wymienić kilka sprytnych pomysłów na reklamę spa. Zawsze pamiętaj, że musisz dopasować te pomysły do swojej indywidualnej sytuacji - nie wszystko sprawdzi się w Twoim przypadku i niektóre elementy kampanii mogą wymagać korekty.

Lokalne partnerstwo

Wielu ludzi, szczególnie w mniejszych miastach i na obszarach wiejskich, jest bardzo lojalnych wobec konkretnych firm. Na przykład, mają swoją ulubioną herbaciarnię, kawiarnię, fryzjera i manikiurzystkę. Dlatego bardzo mądrym pomysłem jest podjęcie próby nawiązania współpracy z jednym z tych rozpoznawalnych, dobrze znanych lokalnych przedsiębiorców. Miło jest wymieniać się materiałami promocyjnymi - ale jeszcze lepiej jest pójść o krok dalej. Na przykład, wyobraź sobie, że podczas wizyty w swojej ulubionej kawiarni, klient zostaje poinformowany, że jeśli zamówi kawę i deser, otrzyma miły -15% rabat na hydromasaż w Twoim spa. Popijają espresso, delektują się czerwonym aksamitem i patrzą na otrzymany kupon myśląc "hej - czy nie byłoby miło rozpieszczać się jeszcze trochę? Zawsze byłam ciekawa hydromasażu, może to jakiś znak? Ten voucher na pewno wygląda ładnie, a to spa znajduje się niedaleko mnie. Nie zmarnujmy zniżki!". Jedno przyjemne doświadczenie sprawia, że ludzie chętniej inwestują w kolejne.

Comiesięczne promocje

Klienci uwielbiają oferty specjalne, ale zbyt wiele dobrego może być złe. Jeśli widzą, że ten sam zabieg jest regularnie przeceniany jako "oferta specjalna", stają się podejrzliwi. Sztuką jest, aby zawsze mieć coś interesującego za ladą, aby ich zwabić, ale sprawić, aby "pula nagród" była płynna. Comiesięczne promocje są świetną okazją do osiągnięcia tego celu. Nie utrzymujesz jednej usługi w ciągłej obniżce (co zazwyczaj sprawia, że klienci kwestionują, czy jest ona w ogóle warta swojej ceny), ale raczej sprawiasz wrażenie, że rzeczywiście oferujesz satysfakcjonujące oferty. Można również zrobić fajne tematy dla specjalnych (jak zniżki na wampira podnoszenia na Halloween) i zrobić wielką sprawę z ogłaszania "harmonogram ofert specjalnych" dla każdego miesiąca na swoich mediach społecznościowych. Jeśli używasz Versum, najlepszego programu spa, możesz łatwo sprawdzić, które z Twoich usług są najbardziej popularne, a które wymagają dodatkowej promocji - z tą wiedzą, łatwo będzie Ci wymyślić oferty, które będą wydawać się satysfakcjonujące dla Twoich klientów, ale w rzeczywistości będą jeszcze bardziej satysfakcjonujące dla Twojego spa!

Wspaniała loteria spa

Na koniec, możesz dodać trochę pikanterii dzięki loterii. Loterie są bardzo skuteczne, ponieważ ludzie są zazwyczaj oczarowani ideą pewnej gratyfikacji połączonej z ekscytacją elementu zaskoczenia. Jeśli na swoich stronach w mediach społecznościowych ogłosisz, że prowadzisz loterię i każdy, kto zdecyduje się teraz do Ciebie zajrzeć, będzie mógł wziąć w niej udział, zainteresowanie Twoim biznesem na pewno wzrośnie. Jeśli dodatkowo wspomnisz, że nagrody będą różne - od próbek produktów detalicznych po vouchery na najpopularniejsze i najbardziej luksusowe zabiegi, Twój kalendarz wizyt zapewne eksploduje. Pamiętaj, aby dobrze zbilansować pulę nagród - spraw, aby "wielka jedynka" była pojedynczą, główną nagrodą, aby loteria nie przyniosła Ci strat! Bardzo ważne jest również promowanie tego specjalnego wydarzenia w mediach społecznościowych - upewnij się, że podasz tę wiadomość w wielu postach i użyjesz odpowiednich hashtagów spa, kiedy tylko o tym wspomnisz. Niech słowo się rozniesie jak najwięcej!

Nie śpij na promocji swojego biznesu spa - nie wystarczy być świetnym, ludzie muszą być świadomi twojej świetności, jeśli chcesz utrzymać swój biznes na powierzchni. I nie śpij na najlepszym dostępnym oprogramowaniu dla spa - Versum! Wypróbuj go już dziś i przekonaj się, o ile łatwiejsza może być promocja Twoich usług.

Wypróbuj Versum za darmo

[Total: 0 Average: 0/5]

Spis treści

 • Plan marketingowy spa
  • Opis Twojego biznesu, grupy docelowej i konkurencji
  • Opis Twoich celów marketingowych
  • Opis planowanych działań
 • Narzędzia marketingowe Spa
 • Pomysły na reklamę spa
 • Lokalne partnerstwo
 • Miesięczne promocje
 • Wspaniała loteria spa
Zapisz się do newslettera Możesz przeczytać politykę prywatności tutaj.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak zwiększyć sprzedaż salonu w zimie?

Strona główna Blog AgendaPro Jak zwiększyć...

17 Pytania do badania satysfakcji

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka 17...

Oprogramowanie dla salonów piękności: czego...

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka...