Polecamy

Czy brody naprawdę rozgrzewają?

Jak często musisz ostrzyć swoją prostą maszynkę do golenia?

Prowadzenie salonu

Jak prokrastynacja może zaszkodzić Twojemu salonowi kosmetycznemu

Kluczową częścią bycia właścicielem firmy nie jest załatwianie spraw - ale uzyskanie właściwy rzeczy ale robienie właściwych rzeczy. Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się wykonywać przyjemną część pracy, ciągle odkładając na później nieprzyjemne obowiązki lub po prostu unikając ich w ogóle? Czy wolisz być doskonałym specjalistą od urody - fryzjerem, kosmetyczką, stylistą paznokci - niż być właścicielem firmy? Czy ciągle odkładasz na później ważne zadania?

Prokrastynacja to problem, który dotyka wielu właścicieli salonów kosmetycznych. Są oni przyzwyczajeni do kreatywnej pracy z klientem, a konieczność bycia biznesmenem sprawia, że czują się przytłoczeni i zniechęceni. Czy nie byłoby wspaniale, gdybyś mogła odrzucić na bok wszystkie te kwestie związane z zarządzaniem finansami i skupić się tylko na artystycznej części swojej pracy?

Niestety, ten sposób myślenia może poważnie zaszkodzić Twojemu salonowi. Jak możesz walczyć z demonem prokrastynacji i jakie narzędzia mogą Ci w tym pomóc?

Zagrożenia związane z prokrastynacją

Jakkolwiek szorstko by to nie brzmiało, Twój biznes cierpi za każdym razem, gdy odkładasz na później zadania, które miałeś wykonać. Jeśli unikasz zatrudniania nowych pracowników, mimo że nadszedł już czas, Twoi pracownicy są przepracowani, a przez to mniej wydajni, zniechęceni i bardziej skłonni do popełniania błędów. Jeśli nie analizujesz raportów, nie rozumiesz swoich wpływów i wypływów pieniężnych, a więc nie masz pojęcia, jak zwiększyć zyski i zminimalizować czynniki, które ciągną Cię w dół. Jeśli nie śledzisz postępów swoich pracowników, nie masz pojęcia, którzy z nich są Twoimi lojalnymi pracownikami, a którzy stale wykonują pustą pracę. Nie masz kontroli ani władzy nad swoim biznesem, brak szacunku ze strony pracowników i tracisz pieniądze. Czy widzisz ten wzór?

Prokrastynacja wpływa również na twoje zdrowie psychiczne. Ty możesz żyć w ciągłym stresie, boleśnie świadomy tych wszystkich rzeczy, które miałeś zrobić wczoraj. Normalnie, twój mózg produkuje małe dawki stresu, aby utrzymać motywację za każdym razem, gdy masz wykonać zadanie. W umyśle prokrastynatora, te dawki stresu stale się mnożą i trudno jest się z nimi uporać. Z każdym dniem czujesz się coraz gorzej - i jeszcze mniej prawdopodobne jest, że zaczniesz wykonywać te unikane zadania.

Jak zatrzymać ten cykl?

Musisz przeciwstawić się demonowi udawania, że wszystko jest w porządku. Oto kilka wskazówek, które się przydadzą:

  1. Poznaj swoje zadania
   Brzmi oczywiście? Mówię poważnie - rozbicie spraw na części pomoże Ci myśleć jaśniej i zobaczyć drogę naprzód. Zrozum, co dokładnie musisz zrobić i krótko zaplanuj swoje działania.
  2. Bądź ze sobą szczery
   To nic złego, jeśli nie lubisz robić pewnych rzeczy. Przekonywanie siebie, że jest inaczej, jest całkiem bez sensu. Zamiast tego spróbuj zmienić swój sposób myślenia - zamiast zastanawiać się, jak bardzo gardzisz danym zadaniem, pomyśl o korzyściach płynących z jego wykonania i o tym, jak dobrze będziesz się po nim czuł.
  3. Najpierw wykonaj najtrudniejsze zadanie
   Wykorzystaj entuzjazm, który masz na początku dnia i najpierw zmierz się z największym wyzwaniem. Dobrze wiesz, że im dłużej odkładasz to na później, tym mniej prawdopodobne jest, że w ogóle to zrobisz.
  4. Po prostu idź za tym
   Zrezygnuj z wymówek. Odsuń się od wszystkich rozpraszaczy, wyloguj się z Facebooka i przestań przetrząsać papiery w szufladzie. Nadszedł czas, aby wreszcie zrobić to, co do Ciebie należy.
  5. Bądź dla siebie łagodny
   Skończyłeś swoje zadania, ale czujesz, że mogłeś zrobić to lepiej? Daj sobie trochę luzu, następnym razem się poprawisz - najważniejsze, że w końcu się za to zabrałeś. A teraz nagródź się trochę - zaparz filiżankę aromatycznej kawy i bądź dumny ze swoich osiągnięć.

Twój osobisty asystent

Na szczęście istnieje narzędzie, które może pomóc Ci w zadaniach, za którymi nie przepadasz. Zarządzanie pracownikami, kontrola zapasów, kampanie marketingowe, statystyki finansowe, szczegółowe raporty z postępów - Versum, oprogramowanie do zarządzania salonem, ma to wszystko i jeszcze więcej. Zdobądź profesjonalnego pomocnika, który nigdy się nie znudzi, nie onieśmieli i nie zniechęci. Sprawdź, jak Versum może pomóc Ci być menadżerem, którego Twój salon potrzebuje i już nigdy więcej nie cierpieć z powodu efektów prokrastynacji!

Wypróbuj Versum za darmo

[Total: 3 Średnia: 5/5]

Spis treści

 • Niebezpieczeństwa związane z prokrastynacją
 • Jak zatrzymać ten cykl?
 • Twój osobisty asystent
Zapisz się do newslettera Możesz przeczytać politykę prywatności tutaj.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak zwiększyć sprzedaż salonu w zimie?

Strona główna Blog AgendaPro Jak zwiększyć...

17 Pytania do badania satysfakcji

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka 17...

Oprogramowanie dla salonów piękności: czego...

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka...