Polecamy

Tworzenie pozytywnego środowiska w salonie

TikTok - najnowsza marketingowa kopalnia złota dla Twojego salonu?

Pielęgnacja włosów

Jak długo wytrzymują przedłużenia włosów?

Jeśli chodzi o inwestowanie w coś, pierwsze pytanie, jakie możesz zadać, brzmi: "Jak długo to potrwa?" - niezależnie od tego, czy mówisz o przedłużaniu włosów, manicure typu shellac czy nawet o czymś tak podstawowym, jak słoik z Twoim ulubionym kremem na noc; i słusznie. Kiedy wydajesz swoje ciężko zarobione pieniądze na dany produkt, ważne jest, abyś pamiętała, ile i jak długo będzie on dla Ciebie trwał.

Tak więc dziś zanurkujemy w różnych rodzajach przedłużeń włosów, które są dostępne i jak długo każde z nich będzie Ci służyć. Aby ułatwić Ci zapoznanie się z różnymi rodzajami przedłużeń, podajemy poniżej informacje na temat tego, czym są te przedłużenia, jak długo trwają i jak możesz się nimi zająć, aby przedłużyć je tak długo, jak to możliwe.

Jak długo trwają przedłużenia włosów?
FUZJA/PRZEDŁUŻENIE WŁOSÓW (3-4 MIESIĄCE)
Przedłużanie włosów metodą Fusion lub Pre-Bonded jest doczepiane do nasady włosów za pomocą narzędzia, które wygląda podobnie jak pistolet z gorącym klejem - narzędzie to doczepia włosy do poszczególnych pasm naturalnych włosów, aby uzyskać pełniejszy, naturalny wygląd.

Ten rodzaj przedłużania włosów trwa zazwyczaj do 3 do 4 miesięcy, w zależności od tego, jak dobrze je traktujesz. Obejmuje to mycie włosów, częste stylizowanie za pomocą narzędzi grzewczych, a nawet użycie odpowiedniej szczotki, ponieważ przedłużenia te są mocowane u nasady Twoich naturalnych włosów. 

Jak mam się nimi zająć?

Chociaż nie musisz inwestować w żadne specjalne produkty do pielęgnacji włosów, takie jak szampony, odżywki itp. (możesz kontynuować swoją regularną rutynową pielęgnację włosów), musisz jednak co 2-3 miesiące zmieniać pozycję tych przedłużeń.

TAŚMA DO PRZEDŁUŻANIA WŁOSÓW (4-8 TYGODNI)
Nie ma żadnej rozbieżności co do tego, czym są taśmy do przedłużania włosów - jak sama nazwa wskazuje, te przedłużenia włosów są dosłownie sklejone po obu stronach Twoich naturalnych włosów za pomocą taśmy klejącej na wątku. Są one dość popularne, ponieważ nie wymagają dużej ilości ciepła, a także pozwalają łatwo odrosnąć Twoim naturalnym włosom. 

Taśma do przedłużania włosów Tape In wytrzyma wszędzie od 4-8 tygodni. Jeśli dobrze się nimi zaopiekujesz, możesz mieć te same przedłużenia z powrotem przyklejone w celu uzyskania świeższego wyglądu.

Jak mam się nimi zająć?

Jedną z najważniejszych wskazówek, o których należy pamiętać jest to, aby nigdy nie czesać i nie szczotkować taśmy do przedłużania włosów, gdy są mokre. Upewnij się, że dobrze wyschniesz i przeczeszesz je szczotką do przedłużania włosów. Dzięki temu będą one trwały dłużej i będą wyglądały bardziej naturalnie. 

KLIPSY DO PRZEDŁUŻANIA WŁOSÓW (3-6 MIESIĘCY)
Krótko mówiąc, klipsy do przedłużania włosów są najmniej szkodliwe, najłatwiejsze w użyciu i najmniej trwały typ przedłużania włosów jest. Są to pasma, które mają klipsy przymocowane do podstawy, które są super proste do przypięcia do Twojego naturalnego cebulki.

Jeżeli regularnie używasz swojego klipsa do przedłużania włosów i dobrze o niego dbasz, może Ci on wystarczyć na 3-6 miesięcy, a czasami nawet na rok. Jednak, podobnie jak w przypadku wszystkich przedłużeń, zależy to od tego, jak dobrze o nie dbasz.

Jak mam się nimi zająć?

Polecamy przemywanie ich bezsiarczanowymi, naturalnymi produktami po 30 dniach użytkowania. Należy pamiętać o ich wysuszeniu, zanim zostaną wyszczotkowane, ponieważ może to spowodować ich złamanie i uszkodzenie, powodując szybsze zużycie przedłużaczy.

WSZYWANIE PRZEDŁUŻEŃ WŁOSÓW (6-8 TYGODNI)
Aby przedłużyć włosy, musisz najpierw zapleść swoje naturalne włosy w cornrows, a następnie przyszyć je do warkocza za pomocą igły i nitki. Osoby o grubszych włosach zazwyczaj decydują się na doczepienie swoich włosów. 

Przedłużanie włosów Sew In jest dość trwałe i może trwać od 6 do 8 tygodni. Zaleca się, aby maksymalny czas pełnego splotu wynosił 4 miesiące, ponieważ może to wpłynąć na wzrost Twoich naturalnych włosów.

Jak mam się nimi zająć?

Ważne jest, aby przynajmniej raz w tygodniu nawilżać skórę głowy, kark oraz brzegi splotu za pomocą produktów głęboko odżywiających, które pomagają nawilżyć włosy, aby wyglądały naturalnie i zdrowo. 

MIKROŁĄCZA (3-4 MIESIĄCE)
Znane również jako mikro koralik i mikro pętla przedłużanie włosów - te przedłużenia włosów są stosowane przez podjęcie małych fragmentów włosów naturalnych i dołączenie do niego małe wątki włosów. W tej metodzie nie stosuje się ciepła ani kleju. 

Te przedłużenia mikrołączy wystarczą ci na 3-4 miesiące, w zależności od tego, jak dobrze się nimi zaopiekujesz. Ponieważ koraliki te są mocowane u nasady Twoich naturalnych włosów, ważne jest, aby traktować je z dodatkową ostrożnością i używać naturalnych produktów.

Jak mam się nimi zająć?

Możesz traktować te przedłużenia tak samo jak Twoje naturalne włosy i używać tych samych produktów do stylizacji, ale tak jak w przypadku przedłużania włosów metodą fusion/pre-bonded, Twoje przedłużanie mikrołącza będzie musiało być zmieniane co 2-3 miesiące, ponieważ naturalne włosy będą odsuwać mikrokulki od skóry głowy. 

PERUKI (10-12 MIESIĘCY)
Są to być może najbardziej znane Ci typy przedłużeń włosów i być może to Twój wstęp do świata przedłużeń. Peruki są zazwyczaj mocowane do plastikowej lub siatkowej podstawy, która utrzymuje włosy w miejscu, co zazwyczaj zakrywa całą głowę.

Peruki naturalne, pod dobrą opieką mogą trwać nawet do roku, podczas gdy peruki syntetyczne trwają wszędzie od 4-6 miesięcy. 

Jak mam się nimi zająć?

Odsuń się jak najdalej od stylizacji termicznej, ponieważ może to spowodować uszkodzenie peruki i spowodować szybsze jej zużycie. Pamiętaj też, aby nie szczotkować peruki, gdy jest mokra i przechowywać ją w futerale z dala od kurzu, aby peruka długo wytrzymała.

Mamy nadzieję, że masz wszystkie potrzebne informacje na temat różnych rodzajów przedłużeń włosów i tego, jak długo każde z nich będzie trwało dla Ciebie. Które z nich wybierzesz? Opowiedz nam więcej o swoich doświadczeniach z przedłużaniem włosów na stronie

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Diagnoza twarzy - klucz do wysokiej jakości...

Najważniejszym momentem w każdym centrum urody jest pojawienie się nowego klienta. Ponieważ...

10 sposobów dbania o swoje włosy

Nasze włosy widziały nas w naszych najlepszych i najgorszych dniach. Od kiedy po raz pierwszy...

Dlaczego moje włosy są takie suche?

Włosy suche to jeden z najczęstszych problemów dla kobiet, bez względu na ich długość i...