Polecamy

5 Wskazówki dotyczące poprawy golenia

Cele estetyczne

Pielęgnacja brody

Historia barbershopów

To, co stare, znowu jest nowe. W całej historii, fryzjerzy byli zszywkami w męskim życiu. Słowo "fryzjer" pochodzi od łacińskiego słowa barba, co tłumaczy się na "broda". W złotym wieku starożytnej Grecji, dobrze przycięte brody były modne. W 334 r. p.n.e. Aleksander Wielki wymagał jednak, aby jego wojsko było czyste i ogolone, próbując dać im przewagę w walce wręcz. Pozwoliło to rzymskim wojownikom chwytać swoich wrogów za brodę, jednocześnie chroniąc się przed tą taktyką

Fryzjerzy w Ameryce kwitli między latami osiemnastymi a czterdziestymi XIX wieku. Mężczyźni prawie codziennie odwiedzali te zakłady, aby dokonać cięć włosów, przycinać brodę i golić się na ciepło. Co najważniejsze, było to miejsce, gdzie mężczyźni mogli być mężczyznami. Bratać się i być na bieżąco z lokalnymi wiadomościami i polityką.

Te warsztaty fryzjerskie uosabiały męskość. Marmurowe lady wyłożone kolorowymi dmuchanymi szklanymi butelkami przyćmionymi przez ręcznie rzeźbione krzesła fryzjerskie z twardego drewna, wyposażone w doskonale opalone skóry. Zapachy pomad, olejków i proszków na szyję przeplatają się z aromatami wolno palącego się tytoniu fajkowego. Mimo bogatego otoczenia, zakłady fryzjerskie były zawsze ciepłe i przyjazne.

Spadek

Salony fryzjerskie po raz pierwszy zdobyły uznanie w 1904 roku, kiedy Gillette rozpoczęła masowy marketing maszynki do golenia. Została ona uznana za bardziej wydajny i ekonomiczny sposób golenia. Wraz z dwiema wojnami światowymi, Wielkim Kryzysem i przesunięciem trendów pielęgnacyjnych, mężczyźni zaczęli postrzegać to jako dyskrecjonalne wydatki i wyjazdy do fryzjera stały się rzadkie, a nawet nieistniejące.

Kiedy w latach 80. fryzjerzy powrócili do stylizacji, fryzjerzy nie powrócili do życia. Pojawił się nowy typ fryzjera, który przejął większość dawnej klienteli fryzjera: salon fryzjerski unisex. Miejsca takie jak "SuperCuts", które zajmowały się zarówno mężczyznami, kobietami, jak i dziećmi. Wiele państw wspierało ten trend, zaprzestając wydawania licencji na usługi fryzjerskie, a zamiast tego wydawało licencje "kosmetologa" unisex osobom wchodzącym do tego zawodu. Na przykład w New Jersey Państwowa Rada ds. Kosmetologii reguluje obie kwestie i nie ma już prawnej różnicy pomiędzy fryzjerami i kosmetologami. Podczas gdy w Maryland istnieje ścisła różnica między nimi, tylko licencjonowani fryzjerzy mogą używać golarki prostej.

Reanimacja

Mężczyźni odkrywają na nowo wartość doświadczonego fryzjera i powitalną ucieczkę, jaką zapewnia im autentyczny zakład fryzjerski. W związku z rosnącym zainteresowaniem fryzurą i wyglądem zarostu, w całym kraju pojawiają się niezależne warsztaty fryzjerskie, które przyjmują tych wymagających panów.

Natknęliśmy się na wiele z tych perełek na Wschodnim Wybrzeżu i przedstawimy wam je w najbliższych miesiącach. Zapisz się na naszego bloga i sprawdzaj często jak zaczynamy przedstawiać Ci te jedyne w swoim rodzaju placówki!

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Rewolucyjne wąsy: nowa, stara moda męska

Tak zwane rewolucyjne wąsy to jeden z najbardziej osobliwych stylów w świecie mody męskiej...

Jak często musisz ostrzyć swoją prostą...

Dla tych, którzy zastanawiają się nad rozpoczęciem życia z prostą maszynką do golenia...

Jakie są różnice między bezpiecznymi...

Zrozumienie terminologii związanej z maszynkami do golenia W tym filmie porozmawiamy o różnicach...