Polecamy

Jak prowadzić swój Salon jak prawdziwy CEO

Jak często musisz ostrzyć swoją prostą maszynkę do golenia?

Prowadzenie salonu

Dlaczego powinieneś brać udział w kursach sukcesu w salonie?

Jak wszystkie profesjonalne stylistki, styliści paznokci i wizażyści przed Tobą - chcesz się wybić. Uczestniczyłaś w licznych kursach, aby doskonalić swoje umiejętności i zbliżyć się do uzyskania certyfikatu. Po tygodniach zapoznawania się z głową manekina lub ćwiczenia brwi Phi na licznych bananach, jesteś pewna siebie i gotowa do przystąpienia do egzaminu.

Po zdaniu ich z powodzeniem, w końcu jesteś w lidze profesjonalistów! Ponieważ to dopiero początek Twojej drogi, masz wiele planów na zaistnienie w branży. Być może rozważasz pracę mobilną, w salonie lub spa, wynajem kabin lub nawet otwarcie własnej działalności. Ale czy Twoje kursy przygotowały Cię wystarczająco do tego, co ma nadejść? Większość kursów fryzjerskich i kosmetycznych obejmuje tematy związane z Twoim zawodem, ale rzadko kiedy zagłębiają się one w szczegóły dotyczące finansów, zarządzania firmą, marketingu, itp. Do tego celu służą kursy sukcesu w salonie!

Czym one są?

Kursy sukcesu w salonie są prowadzone przez eksperta w tej dziedzinie, który posiada praktyczną wiedzę na temat branży, jak również jej aspektów biznesowych. Kursy te są zazwyczaj prowadzone online, jeden na jeden, lub w grupie get-togethers, i mogą być formalne i ściśle akademickich do laid back i zabawy. Tematy poruszane na kursach obejmują zarówno zarządzanie finansami i marketingiem usług, jak i przyciąganie klientów do swojej firmy i zwiększanie ich lojalności.

Dowiedz się, jak pracować z klientami

Więc, jesteś świeżo po szkole i jesteś wreszcie gotowy, aby rozpocząć swoją karierę w branży hair & beauty. Załóżmy, że jesteś zatrudniony jako praktykant stylista w lokalnym salonie - choć nie jest to Twoje wymarzone stanowisko, musisz od czegoś zacząć. Ale bez wcześniejszego szkolenia, jak zaczniesz pracować z klientami? Jeśli po drodze ciągle popełniasz błędy, Twoje szanse na zostanie młodszym, nie mówiąc już o starszym styliście, stają się coraz mniej prawdopodobne. Jednak kursy sukcesu w salonie mogą to wszystko zmienić!

Aby znaleźć taki, który Ci odpowiada, wejdź na stronę internetową i poszukaj opcji w swojej okolicy lub takich, które są wyłącznie online - w zależności od tego, co wolisz. Upewnij się również, że kurs jest przeznaczony zarówno dla stylistów, jak i właścicieli salonów. W zależności od tego, jak bardzo zależy nam na tym, aby klient był zadowolony z naszych usług, a także na tym, aby mógł skorzystać z naszych usług, jeśli chodzi o promowanie zabiegów, produktów, zwiększanie lojalności klienta czy sprzedaż. Jeśli zdecydujesz się na założenie własnego biznesu kosmetycznego, możesz rozważyć wdrożenie programu lojalnościowego. Takie rozwiązanie jest idealne dla każdej przyszłej gwiazdy branży, która chce wynieść swój biznes na szczyt. Program lojalnościowy przywiązuje Twoich klientów do Twojego biznesu, nagradzając ich punktami za zakupy i polecenia. Wykorzystując te punkty, mogą oni odbierać nagrody, które oferujesz w swoim salonie. Aby dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z programu lojalnościowego, przeczytaj tutaj.

Opanuj sztukę finansów!

Jeśli chodzi o prowadzenie własnego przedsiębiorstwa lub wynajmowanie stoiska, nic nie jest ważniejsze niż umiejętność zrozumienia swoich finansów. Zdarza się to zbyt często - doświadczony specjalista, z wieloletnim doświadczeniem w pracy w niezliczonych salonach i spa w końcu decyduje się na prowadzenie wszystkiego po swojemu i otwiera własny biznes. Zdążyli już wyrobić sobie markę w branży, a nawet mają silną bazę klientów, więc co może pójść nie tak? Bez prawdziwej wiedzy o tym, jak prawidłowo zarządzać finansami, to marzenie szybko rozpadnie się w gruzy. Sprawy takie jak zarządzanie budżetem marketingowym, efektywne wycenianie produktów i zabiegów, a także zakupy sprzętu są często pomijane na kursach specjalistycznych - to do Ciebie należy nauka w tym zakresie! Ale nie martw się, kursy sukcesu w salonie są tutaj po to, aby Ci pomóc!

Zanim podejmiesz decyzję, upewnij się, że kurs jest przeznaczony wyłącznie dla firm z branży fryzjerskiej i kosmetycznej! Chociaż kursy grupowe są zabawne i interaktywne, najlepiej jest skupić się na sesjach jeden na jeden z instruktorem, ponieważ stosują oni swoją wiedzę do Twojej unikalnej sytuacji, co pozwala im lepiej Ci pomóc. Wspomnij o swoich planach na biznes i co zalecają, aby podejmować lepsze decyzje finansowe w dłuższej perspektywie. Jednym z takich narzędzi jest oprogramowanie dla salonów kosmetycznych i fryzjerskich, które szczególnie przydaje się, gdy chodzi o zarządzanie finansami. Versum to właśnie Versum - system, który działa jak Twój wirtualny asystent finansowy, który generuje raporty sprzedaży, zabiegów i popularności produktów, a także śledzi statystyki pozyskiwania klientów. Aby dowiedzieć się więcej o tym systemie, zajrzyj do naszego artykułu tutaj.

Zostań guru marketingu!

Marketing w branży kosmetycznej może okazać się skomplikowany, ponieważ wszystko zależy od grupy docelowej. Czy większość Twoich klientów to osoby powyżej 50 roku życia? A może Twoje zabiegi są bardziej popularne wśród młodszej klienteli? Czy wiesz, że dla każdej z tych grup powinieneś prowadzić oddzielne kampanie marketingowe? Nie zdziw się, jeśli ten temat nie był poruszany na kursie specjalizacyjnym. Zanim rozpoczniesz kampanię reklamową, lepiej poznaj swoich odbiorców - ilu z nich jest w mediach społecznościowych, jakimi zabiegami są najbardziej zainteresowani i jak możesz skierować do nich swoją ofertę, nie brzmiąc przy tym zbyt sprzedażowo.

To, że ukończyłeś kurs specjalizacyjny nie oznacza, że jesteś gotowy na podbój świata! Zanim wyrobisz sobie markę w branży hair & beauty, rozważ udział w kilku kursach sukcesu w salonie, aby upewnić się, że skutecznie prowadzisz i zarządzasz swoim salonem lub spa. I nie zapomnij o swoim nieocenionym pomocniku, Versum!

Wypróbuj Versum za darmo

[Total: 5 Średnia: 5/5]

Spis treści

  • Co to jest?
  • Dowiedz się, jak pracować z klientami
  • Opanuj sztukę finansów!
  • Zostań guru marketingu!
Zapisz się do newslettera Politykę prywatności możesz przeczytać tutaj.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak zwiększyć sprzedaż salonu w zimie?

Strona główna Blog AgendaPro Jak zwiększyć...

17 Pytania do badania satysfakcji

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka 17...

Oprogramowanie dla salonów piękności: czego...

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka...