Polecamy

Która maszynka do golenia Merkur jest najlepsza dla początkujących?

Jak prowadzić swój Salon jak prawdziwy CEO

Pielęgnacja brody

Dlaczego mężczyźni zapuszczają brodę?

Z perspektywy ewolucyjnej, dlaczego mężczyźni zapuszczają brody? Czy to próżność? Dominacja? Lenistwo? Albo jakiś inny powód w ogóle? Nowe badania pokazują, że brody prawdopodobnie ewoluowały, aby pomóc mężczyznom wzmocnić ich pozycję wśród innych mężczyzn.

Badanie autorstwa Nigela Barbera, wykorzystując dane dotyczące brytyjskich trendów we włosach zarostu z lat 1842-1971, stwierdziła, że liczba mężczyzn z brodą i wąsami wzrastała wraz ze spadkiem liczby kobiet w wieku małżeńskim. Zasadniczo, jeśli jest większa liczba samotnych mężczyzn niż kobiet, więcej mężczyzn zapuszcza brodę. Czy oznacza to więc, że mężczyźni zapuszczają brodę, ponieważ kobiety uważają ją za bardziej atrakcyjną niż ogolone buźki dziecięce?

Z wielu badań wynika, że zarówno mężczyźni, jak i kobiety uważają, że mężczyźni z brodą wydają się starsi, silniejsi i bardziej agresywni od mężczyzn bez brody. Ale czy jest to równoznaczne z atrakcyjnością?

Niektóre badania wykazują, że kobiety preferują zarost, podczas gdy inne pokazują, że kobiety lubią mieć brodę, a jeszcze inne sugerują, że najbardziej atrakcyjne są kobiety o gładko ogolonych mężczyzn. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma jednoznacznych danych, które wskazywałyby, że kobiety ogólnie uważają mężczyzn o zarostach za bardziej atrakcyjnych od mężczyzn o czystych włosach.

Brak spójnych dowodów oznacza, że nie możemy zakładać, iż mężczyźni zapuszczają brody, ponieważ kobiety uważają je za bardziej atrakcyjne. Ale jeśli nie dla kobiet, to po co zapuszczać brodę? Cholera, dlaczego my, faceci, robimy cokolwiek, jeśli nie jest to dla kobiet?

Dominacja. Wszyscy wiemy, że nieśmiały, cichy facet w rogu jest bardzo mało prawdopodobny, by zabrać piękną dziewczynę do domu. W całym królestwie zwierząt, dominujący samiec może uzyskać więcej możliwości godowych poprzez zastraszanie innych zalotników, aby ustąpić. Ponieważ mężczyźni z brodą są postrzegani przez obie płcie jako starsi, silniejsi i bardziej agresywni, mężczyzna z brodą ma przewagę w postrzeganiu dominacji, a tym samym większe prawdopodobieństwo przekazania swoich genów następnemu pokoleniu. Tak więc z perspektywy ewolucyjnej, broda itappears służy jako mechanizm dominacji, a więc pośrednio jako środek prokreacji.


To z perspektywy ewolucyjnej. Co do tego, dlaczego każdy z nas zapuszcza brodę, cóż, to jest osobiste. Osobiście, wyhodowałem brodę niehonorową dla mojego upadłego towarzysza. Zachowałem ją, ponieważ, szczerze mówiąc, sprawia, że wyglądam cholernie przystojnie... i wyglądam jakbym miał 18 lat, kiedy jestem ogolony.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak często musisz ostrzyć swoją prostą...

Dla tych, którzy zastanawiają się nad rozpoczęciem życia z prostą maszynką do golenia...

Jakie są różnice między bezpiecznymi...

Zrozumienie terminologii związanej z maszynkami do golenia W tym filmie porozmawiamy o różnicach...

Jak obciążyć pędzel do golenia, aby uzyskać...

Jak obciążyć pędzel do golenia aby uzyskać pianę Dla tych, którzy rozpoczynają swoją...