Polecamy

Czy brody naprawdę rozgrzewają?

Jak długo wytrzymują przedłużenia włosów?

Pielęgnacja brody

Dlaczego maszynka do golenia nazywana jest Safety Razor?

Niektórzy ludzie uwielbiają dreszczyk emocji związany z polowaniem. Zanurzają się w badaniach, czytają wszystkie blogi, sprawdzają bestsellery i tworzą zestaw ulubionych produktów. Ale mało kto ma na to czas! Dlatego kolejnym doskonałym sposobem na rozpoczęcie przygody z goleniem na mokro jest zestaw do golenia. Niektóre marki tworzą zestawy z koordynującymi elementami wystroju lub pasującymi narzędziami. Czasami firmy tworzą zestawy do golenia, które możesz sam zbudować lub zestawy zawierające ich najlepiej sprzedające się produkty.

Więc jeśli chcesz pójść tą drogą, czego szukasz w zestawie do golenia na mokro?

W przeciwieństwie do "nowoczesnego" golenia, w którym stosuje się maszynki z wieloma ostrzami i piankę do golenia w puszce, w klasycznym goleniu na mokro używa się wielu narzędzi, aby uzyskać idealne golenie.

Podstawowy zestaw do golenia na mokro

Większość zestawów do golenia na mokro będzie zawierała następujące narzędzia, aby wykonać golenie typu BBS (baby butt smooth).

  • Brzytwa - To narzędzie jest niezbędnym elementem golenia na mokro. Zazwyczaj jest to bezpieczna maszynka DE (double-edge), ale może to być również maszynka prosta lub shavette. Bezpieczna maszynka do golenia składa się z rączki i główki, w której znajduje się cienkie ostrze z dwiema zaostrzonymi stronami (stąd double-edge). Takie maszynki mogą być jedno-, dwu- lub trzyczęściowe, z otwartym, zamkniętym lub ukośnym ułożeniem ostrzy. Maszynki motylkowe to maszynki jednoczęściowe, które opierają się na obrotowym czopie otwierającym drzwiczki w główce w celu wymiany ostrza. Brzytwy dwu- lub trzyczęściowe odkręcają się i rozdzielają, aby wymienić ostrza. Brzytwy z zamkniętym i otwartym grzebieniem różnią się tym, jak bardzo ostrze jest wystawione na działanie skóry. Proste maszynki do golenia to jednoczęściowe maszynki z rączką na zawiasach, które wymagają ostrzenia i gładzenia, aby pozostały ostre.

  • Pędzel do golenia - Kolejnym nowatorskim narzędziem przy goleniu na mokro jest pędzel do golenia. Jest on niezbędny do uzyskania gęstej, bogatej piany na mydle do golenia. Pędzel służy do wielu celów. Pomaga w wytworzeniu piany poprzez dodanie powietrza i wody, ale także złuszcza skórę i unosi włosy, aby przygotować je na ostrze.


  • Mydło/krem do golenia - Specjalnie opracowane mydło lub krem do golenia jest również istotnym składnikiem golenia na mokro. Produkty te są tworzone z myślą o zapewnieniu smarującej, ochronnej piany, która pozwala ostrzom przesuwać się po skórze. Wytwarzana przez nie piana jest również trwała, aby zapewnić czas na wielokrotne przejechanie ostrzem. Wreszcie, mydła te są często nasycone składnikami odżywczymi, które przynoszą korzyści właśnie ogolonej skórze.

  • Żyletki - Znalezienie idealnej żyletki może być najbardziej osobistą częścią klasycznego golenia na mokro. Różne żyletki różnie sprawdzają się w przypadku różnych golących, w zależności od wzrostu/struktury włosów, ich długości i częstotliwości golenia. Paczki próbek to często świetny sposób na wybranie żyletki, która będzie dla Ciebie najlepsza. Wiele zestawów do golenia zawiera opakowanie z najlepiej sprzedającymi się ostrzami lub próbki najlepiej sprzedających się produktów.

Luksusowy zestaw do golenia na mokro

Chociaż możesz uzyskać wszystkie aspekty klasycznego golenia przy użyciu podstawowego zestawu, jest kilka innych elementów, które mogą wzbogacić Twoją rutynę, a które często znajdują się w zestawach do golenia wyższej klasy.

  • Stojak do golenia - stojak na pędzel i/lub maszynkę do golenia to inwestycja w dbałość o przybory do golenia. Dzięki stojakowi pędzel i maszynka do golenia mogą całkowicie wyschnąć pomiędzy kolejnymi użyciami, co przyczynia się do ich dłuższej żywotności. Podczas gdy woda jest niezbędnym elementem podczas golenia na mokro, utrzymywanie narzędzi w suchości jest paradoksalną praktyką.

  • Miseczka/kubek do golenia - Jeśli naprawdę zakochasz się w nakładaniu piany, prawdopodobnie spodoba Ci się miseczka/kubek lub nawet miska do golenia. Wszystkie te przybory pomogą Ci uzyskać pienistą, gęstą pianę bez marnowania mydła lub kremu. Po załadowaniu pędzla ulubionym produktem, możesz rozwinąć pianę w innym naczyniu. Jedną z zalet jest to, że podgrzewanie ceramicznej miseczki lub kubka do golenia pozwala utrzymać ciepłą pianę przez cały czas golenia. Niektóre z nich są nawet wyposażone w uchwyty na pędzle i podobne rozwiązania, kiedy potrzebujesz rąk do kilku przejść. A dzięki mnogości kolorów, kształtów i materiałów możesz znaleźć taki, który zaakcentuje wystrój Twojej łazienki.

  • Balsam lub mgiełka po goleniu - Dodaj produkt po goleniu, aby przenieść golenie na wyższy poziom. Produkty te mogą łagodzić podrażnienia, napinać i tonizować skórę. Wiele razy możesz znaleźć zapach pasujący do Twojego mydła lub kremu do golenia. Możesz też wybrać klasyczny aromat, jak drzewo sandałowe, cytrusy lub zaskakująco tradycyjny zapach róży.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak często musisz ostrzyć swoją prostą...

Dla tych, którzy zastanawiają się nad rozpoczęciem życia z prostą maszynką do golenia...

Jakie są różnice między bezpiecznymi...

Zrozumienie terminologii związanej z maszynkami do golenia W tym filmie porozmawiamy o różnicach...

Jak obciążyć pędzel do golenia, aby uzyskać...

Jak obciążyć pędzel do golenia aby uzyskać pianę Dla tych, którzy rozpoczynają swoją...