Polecamy

5 prostych sposobów na zbudowanie zaangażowanego zespołu

Rodzaje obsługi klienta

Prowadzenie salonu

Dlaczego klienci nie czytają Twojego bloga salonowego?

Blog - prawie archaiczna forma komunikacji, która pozornie wytrzymała próbę czasu, i jest kwitnący nawet dzisiaj. Począwszy od skromnych początków w formie pisemnej, blogi ewoluowały wraz z tempem technologii i można je znaleźć w formatach audio i wideo, jak również. Dziś blogerzy rządzą na portalach społecznościowych i nie są ograniczeni do konkretnej branży.

Nawet w świecie włosów i urody blogi są bardzo rozpowszechnione - fryzjerzy, masażyści, technicy paznokci, a nawet właściciele salonów mogą prowadzić własne blogi. Po pierwsze, jest to doskonały sposób, aby subtelnie pokazać swoją wiedzę w tej dziedzinie, a po drugie, może być używany do promowania swojej firmy, zabiegów i produktów, które mogą oferować. Ale wtedy coś się dzieje - zauważasz, że klienci nie odwiedzają ani nie czytają wpisów na blogu Twojego salonu! Jasne, Twoi klienci mogą być po prostu zajęci w ciągu dnia, jednak może to być spowodowane wieloma innymi czynnikami.

Skąd wiesz?

Właściciele salonów i pracownicy są dumni ze swojej pracy i regularnie publikują zdjęcia swoich transformacji włosów, przebudowy salonów i oczywiście udostępniają wpisy na swoich blogach. Kiedy zauważysz, że zdjęcia otrzymują więcej polubień, akcji i komentarzy niż posty na blogu, wiesz, że coś jest nie tak.

Winowajca #1 - Twoja treść

Teraz, nie zrozum nas źle tutaj - Twoja treść jest zdecydowanie wiedza-packed, ale może nie być odpowiedni dla Twojej początkowej publiczności. Mając to na uwadze, spójrz na swój blog salon fryzjerski - jakie tematy skupiają się na? Czy są one ściśle o biznesie, lub zawierają kawałki z życia osobistego - jak każdy z nich ma swoje własne konsekwencje.

  • Tematy biznesowe - klienci chcą dowiedzieć się o zabiegach i produktach, które kupują od Ciebie, ale jeśli język, którego używasz jest zbyt techniczny, lub jeśli skupiasz się głównie na najnowszych wiadomościach w branży, klienci mogą uznać to za nudne.
  • Tematy osobiste - dzielenie się nowinkami z życia prywatnego jest świetne, ale klientów, którzy nie znają Cię zbyt dobrze, mogą zniechęcić tematy dotyczące tego, jak bardzo kochasz swojego pieska lub jaki jest Twój ulubiony cheat meal.

Rozwiązanie jest proste - znajdź sposób, aby połączyć oba tematy! Jeśli chcesz przemówić do klientów, pamiętaj, że nie są oni ekspertami w Twojej dziedzinie, więc zrezygnuj z technicznej lingo! Używaj żywego i prostego słownictwa, aby czytelnicy wiedzieli, o czym mówisz i nie nudzili się! Ponadto, należy ograniczyć omawianie tematów osobistych. Zamiast tego, wspomnij o strategiach pielęgnacji włosów, które stosujesz w domu, jakich produktów unikasz i omów korzyści płynące z zabiegów i artykułów sprzedawanych w salonie. Wypróbuj te pomysły na blog o urodzie i zobacz, jak sprawdzają się w Twoim przypadku!

Winowajca #2 - format Twojego bloga

Jeśli regularnie spędzasz godziny na pisaniu obszernych i długich wpisów na blogu, to znasz to wspaniałe uczucie po ukończeniu jednego z nich. Przestań to robić - dlaczego? Ponieważ Twoi klienci nie zawsze będą zainteresowani czytaniem 5-stronicowego wpisu o tym, dlaczego należy unikać kolorów pudełek. Jeśli Twój blog jest skierowany do Twoich klientów, powinieneś wziąć ich pod uwagę. Czy będą mieli czas na przeczytanie całego bloga? Czy moi klienci w ogóle czytają blogi?

Spójrzmy prawdzie w oczy tutaj - pisane blogi salon fryzjerski tracą dotyku w porównaniu do audio i wideo blogów. Audio blogi mogą być słuchane podczas jazdy, joggingu lub wykonywania innych czynności. Blogi wideo z drugiej strony przekazać wiadomość blogera znacznie szybciej i dać im ludzką twarz.

Winowajca # 3 - nie myślisz jak marketer

Jest to pytanie, na które właściciele i pracownicy salonów mają problem z odpowiedzią - po co prowadzę tego bloga? Najczęstsze odpowiedzi to chęć pokazania swojej fachowości, zdobycia sławy, zyskania większej liczby zwolenników i stworzenia więzi między salonem a jego zwolennikami. Chociaż te cele są ambitne, prowadzą do ślepych zaułków.

Aby naprawdę zaangażować klientów w swoje artykuły, musisz myśleć jak marketer. Nie oznacza to jednak powrotu do szkoły po kolejny dyplom! Aby myśleć jak marketer, musisz po prostu mieć na uwadze interesy swojej firmy i klientów. W ten sposób możesz spodziewać się wzrostu liczby osób zainteresowanych Twoim blogiem, większej liczby klientów w Twoim salonie i lepszej kontroli nad sprzedażą! Aby to osiągnąć, oto co powinieneś robić:

  • Skup się na tym, co popularne - twórz wpisy na blogu dotyczące Twoich najlepiej sprzedających się zabiegów i produktów! Dlaczego? Ponieważ są to ulubione zabiegi i produkty klientów, więc pisanie o nich na blogu przemówi do dużej grupy odbiorców! Sprawdź statystyki swojego salonu Versum, aby znaleźć poszczególne zabiegi i produkty z największą liczbą sprzedaży, a następnie stwórz wpis o tym, dlaczego są one tak wspaniałe!
  • Promuj te mniej popularne - czy masz zabiegi lub produkty, które się nie sprzedają? Stwórz o nich wpis, w którym wyjaśnisz ich zalety i dlaczego za nimi stoisz. Dodatkowo, jeśli planujesz wprowadzić dla nich rabat, koniecznie wspomnij o tym we wpisie.
  • Włączenie klienta - daj swoim klientom bilet do sławy! Opowiedz o swoich klientach na blogu - podaj ich imiona (jeśli masz ich zgodę) i napisz, co zrobili, że wywarli na Tobie wrażenie. Innym świetnym pomysłem jest przeprowadzanie ankiet - powiedz klientom, że szukasz nowych opcji leczenia, linii produktów lub masz ochotę na zorganizowanie wydarzenia w salonie. Poproś ich o podzielenie się swoimi życzeniami i bądź przygotowany na ich spełnienie!

Najważniejsza rada - eksperymentuj! Wypróbuj te podejścia do blogów i zobacz, które z nich działa najlepiej, aby przyciągnąć uwagę klientów! Aby nadać swoim wpisom marketingową przewagę, skorzystaj z funkcji zarządzania salonem w Versum - wypróbuj je za darmo już dziś!

Wypróbuj Versum za darmo

[Total: 2 Średnia: 5/5]

Spis treści

  • Skąd wiesz?
  • Winowajca #1 - Twoja treść
  • Winowajca #2 - format Twojego bloga
  • Winowajca #3 - nie myślisz jak marketer
Zapisz się do newslettera Politykę prywatności możesz przeczytać tutaj.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak zwiększyć sprzedaż salonu w zimie?

Strona główna Blog AgendaPro Jak zwiększyć...

17 Pytania do badania satysfakcji

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka 17...

Oprogramowanie dla salonów piękności: czego...

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka...