Polecamy

Zwiększanie dochodów salonu

10 powodów, dla których warto przemyśleć stosowanie chemicznych...

Prowadzenie salonu

Czy powinienem wybrać jedną czy kilka specjalizacji?

Prawdopodobnie już kiedyś przechodziłeś tę drogę - patrzysz na wszystkie swoje certyfikaty i zadajesz sobie pytanie: "Czy powinienem wybrać inną drogę dla mojego biznesu"? Powiedzmy, że jesteś właścicielem salonu, który działa w branży od lat - robienie włosów było Twoją dumą i radością od dłuższego czasu, ale są dni, kiedy po prostu chcesz spróbować czegoś nowego.

Teraz utknąłeś na rozwidleniu dróg - nie możesz zdecydować, czy chcesz wprowadzić do salonu nowe specjalizacje, czy też nadal podążać tą samą drogą, na której byłeś, ale z innym podejściem. Jak więc dokonać wyboru?

Trzymanie się tego, co robisz najlepiej

Bez względu na to, czy zajmujesz się fryzjerstwem, paznokciami czy masażami od wieków - zdarzają się dni, kiedy czujesz, że Twoja praca stała się monotonna. Do tego stopnia, że czujesz się na tyle pewnie, że możesz wykonywać folie z zamkniętymi oczami. I właśnie wtedy zaczynasz dostrzegać korzyści płynące z trzymania się tego, co robisz najlepiej.

Jesteś profesjonalistą w tym, co robisz, z wieloletnim doświadczeniem w swojej specjalizacji, ale chcesz przyciągnąć więcej klientów. Twórz reklamy w mediach społecznościowych, promując swój salon i prezentując się jako ekspert w tej dziedzinie, a nie początkujący stylista. Czujesz się komfortowo z tym, co robisz, a czasami pozostanie w swojej strefie komfortu może zaoszczędzić Ci mnóstwo stresu! Aby zmniejszyć monotonię w swoim miejscu pracy, wprowadzaj nowe pomysły na zabiegi, przeglądając media społecznościowe i sprawdzając, co jest trendy w branży. Wszystko, od sezonowych kolorów balayage po tematyczne upięcia, będzie pięknym dodatkiem do Twojego menu!

Chociaż możesz lubić pozostawać w swojej strefie komfortu, trzymanie się jednej specjalizacji może mieć swoje minusy, takie jak:

 • Dodatkowa praca, aby wyróżnić się na tle konkurencji, która oferuje wiele unikalnych zabiegów
 • Utrzymywanie ograniczonego menu usług
 • Wzrost liczby klientów, którzy przechodzą z jednego salonu do drugiego.

Stać się mistrzem we wszystkich dziedzinach!

To się stało do prawie każdego właściciela firmy - idziesz przez powolny okres i spojrzeć przez okno salonu, tylko zobaczyć firmę po drugiej stronie ulicy szalony zajęty. Teraz to już wiesz - zazdrość o zajętość. Dla wielu salonów jest to moment, w którym zaczynają szukać nowych pomysłów na swój biznes. Zajmujesz się fryzjerstwem od kilku lat, ale teraz zdecydowałeś się spróbować czegoś nowego - i to jest świetne!

Będąc otwartym na nowe pomysły, docierasz do szerszego grona klientów. Zabiegi na włosy są świetne, ale dlaczego nie spróbować makijażu permanentnego? Albo zaoferować różnorodne usługi związane z paznokciami? Nie tylko przyciągniesz więcej klientów, ale także Twój biznes będzie miał coś więcej do zaoferowania. Ale czy to wszystko jest naprawdę takie wspaniałe?

Z pewnością salon, który oferuje bogaty wybór zabiegów, trafia do większej grupy odbiorców niż firmy o jednej specjalizacji, ale ma to również swoje minusy, takie jak:

 • Dodatkowa edukacja dla niektórych członków personelu
 • Dodatkowa praca, aby upewnić się, że każdy zabieg jest zgodny z oczekiwaniami klienta.
 • Zbyt wiele pomysłów na zabiegi do zrealizowania
 • Utrata tożsamości - czy jesteś salonem, spa, czy kliniką urody?
 • Utrata wizerunku - firma, która oferuje wszystko, brzmi zbyt dobrze, by mogła być prawdziwa.

Dlaczego nie jedno i drugie?

Tak więc, przyjrzałeś się obu ścieżkom i wydaje się, że żadna z nich nie pasuje do Twojego salonu. Chcesz nadal robić to, co robisz, ale jednocześnie chcesz wnieść do swojego salonu nową energię. Dlaczego więc nie skorzystać po trochu z obu pomysłów?

Twój salon oferuje tylko usługi fryzjerskie, więc dlaczego nie zapewnić zabiegów, które idą w parze ze sobą? Warto rozważyć kursy z zakresu techniki paznokci lub zatrudnić certyfikowanego technika paznokci. W przeciwieństwie do innych specjalizacji kosmetycznych, zabiegi na paznokciach wymagają niewielkiego stanowiska pracy, lampy LED lub UV, lampy powiększającej i oczywiście lakieru - nic zbyt wymyślnego. Jeśli dysponują Państwo dodatkowym pomieszczeniem lub stanowiskiem, warto wziąć to pod uwagę! Klientka może relaksować się przy głowie pełnej folii - dlaczego więc nie zrobić sobie w międzyczasie manicure? W ten sposób możesz liczyć na dodatkowy zysk i jeszcze bardziej rozpieszczać swoje klientki!

Wskazówka: Kurs techniki paznokci trwa w zależności od szkoły od 3 do 9 miesięcy. Dopiero po pomyślnym ukończeniu kursu i uzyskaniu akredytowanego dyplomu możesz pracować z klientami.

Oto kolejny pomysł - chcesz włączyć do swojego biznesu coś zupełnie nieszablonowego. Wykonujesz balayage, ombres i sombres, a klientki czują się bardzo zrelaksowane, kiedy myjesz im włosy. Do tego stopnia, że wspomniały, iż powinnaś wykonywać masaże głowy! Sprawdziłeś, co jest potrzebne, aby zostać masażystą i zdecydowałeś się nim zostać! Z certyfikatem w ręku, jesteś gotowy, aby uzyskać cracking (pun intended)! Masz osobny pokój przygotowany do masaży, ale potrzebujesz dodatkowego kalendarza rezerwacji dostępności pokoi.

Na szczęście Versum zadbało o to. W sekcji dodatków, masz do dyspozycji narzędzie zasobów, które pozwoli Ci zarządzać terminami dla Twojego pokoju masażu, jednocześnie całkowicie unikając podwójnych rezerwacji. Jeśli chodzi o Twoje nowe opcje leczenia, powinieneś zwracać uwagę na ich popularność. Regularnie sprawdzaj statystyki Versum, aby upewnić się, że sprzedaż zabiegów masażu ma się dobrze!

Decyzja o tym, jaką drogę obrać dla swojego salonu zależy tylko od Ciebie. Jednak z Versum będziesz wiedział dokładnie, czy był to właściwy ruch! Pozostań w kontakcie z Twoim biznesem!

Wypróbuj Versum za darmo

[Total: 1 Średnia: 5/5]

Spis treści

 • Trzymanie się tego, co robisz najlepiej
 • Stań się mistrzem w każdej dziedzinie!
 • Dlaczego nie obie?
Zapisz się do newslettera Możesz przeczytać politykę prywatności tutaj.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak zwiększyć sprzedaż salonu w zimie?

Strona główna Blog AgendaPro Jak zwiększyć...

17 Pytania do badania satysfakcji

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka 17...

Oprogramowanie dla salonów piękności: czego...

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka...