Polecamy

Jakie są zalety golenia na mokro?

Kradzież usług. Kiedy klient nie chce zapłacić

Produkty do włosów

Czy olej do brody działa?

To nie jest proste pytanie "tak" lub "nie". Prawdziwe pytanie brzmi, z jakimi problemami związanymi z pielęgnacją brody zmagasz się i co chciałbyś, żeby twój olej zarostowy robił? Ogólnie rzecz biorąc, olejek do brody pomaga w tych sprawach:

  • Zmiękczyć brodę
  • Zmniejszyć swędzenie brody
  • Zmniejszyć łupież zarostu
  • Dodaj blasku brodzie
  • Zachęcanie do zdrowego wzrostu zarostu
  • Pomóż zachować świeżość i czystość brody
  • Poprawa ogólnego stanu zdrowia zarostu

Przed zanurzeniem się w szczegóły, należy pamiętać, że oleje zarostowe nie są równe. Ważny jest rodzaj, jakość i stężenie składników. Przed zakupem butelki z olejkiem zarostowym należy zapoznać się z listą składników, a w szczególności z kolejnością, w jakiej są one wymienione. Zgodnie z wytycznymi FDA najpierw wymieniany jest składnik o najwyższym stężeniu, aż do składnika o najniższym stężeniu, wymienianego na końcu. Chociaż etykiety składników nie muszą ujawniać określonego stężenia procentowego, można bezpiecznie założyć, że kilka pierwszych wymienionych składników zawiera większość oleju zarostowego. 


DLACZEGO STĘŻENIE SKŁADNIKÓW OLEJU ZAROSTOWEGO MA ZNACZENIE

Zarówno olej arganowy jak i olej jojoba są bardzo skutecznymi składnikami oleju do brody. Koneserzy oleju do brody powiedzą ci, żebyś nie tracił czasu z olejkiem do brody, który nie zawiera jednego (jeśli nie obu) z tych niesamowitych składników. Ale samo posiadanie ich w butelce nie wystarczy. Naprawdę musisz wiedzieć, ile jest w butelce. Bez wystarczająco wysokiego stężenia tych olejków nie doświadczysz pełnej korzyści. 


Cienista, tania sztuczka z brodą: Czysty olej jojoba i oleje arganowe to drogie składniki. Stosowanie ich w odpowiednich ilościach wymaga wyższej ceny. Cieniste firmy dołączą do nich śladowe ilości tych olejów (sprawdź na odwrocie etykiety) pobierając niską cenę, a następnie agresywnie sprzedając ich składniki. W rzeczywistości stężenie jest tak niskie, że olej z brody nie przynosi żadnych realnych korzyści.


DLACZEGO JAKOŚĆ ROPY NAFTOWEJ MA ZNACZENIE

Liczy się nie tylko koncentracja, ale również jakość. Po pierwsze, liczy się to, jak uprawiane są rośliny produkujące olej. Niższa jakość surowca będzie tańsza niż wyższa jakość. Następnie ważne jest to, w jaki sposób wydobywany jest olej. Istnieją dwa podstawowe sposoby ekstrakcji oleju z materiału roślinnego. Pierwszy z nich nazywa się tłoczeniem na zimno.


Jak sama nazwa wskazuje, prasowanie na zimno to po prostu prasowanie materiału pod ekstremalnym ciśnieniem w celu wydobycia oleju. Metoda ta jest bardzo skuteczna w zachowaniu integralności i siły działania oleju. To powiedziawszy, jest to droższa forma ekstrakcji.


Inną, tańszą metodą ekstrakcji oleju z surowców jest stosowanie rozpuszczalników. O ile tańsze, stosowanie rozpuszczalników może zmniejszyć skuteczność działania składników oleju zarostowego - rozpuszczalniki mogą uszkodzić/rozbić molekuły oleju - i pozostawić za sobą zanieczyszczenia. 


Cienista, tania sztuczka z olejem do brody: stosowanie wysokich stężeń składników złej jakości. Posiadanie dużej ilości sh*t w produkcie nadal czyni go produktem sh*tty. 


DLACZEGO RODZAJE OLEJÓW MAJĄ ZNACZENIE

Istnieją setki potencjalnych naturalnych składników olejku do brody, które tworzą nieograniczone kombinacje. Spośród tych setek, kilka prowadzi do opakowania. 


Olej z nasion jojoby - jojoba jest właściwie woskiem roślinnym. Jest wypełniony kwasami tłuszczowymi Omega-9, które pomagają chronić i wzmacniać Twoją skórę. Ponadto nawilża i poprawia strukturę zarostu.


Olej z nasion arganów - To jest jak szwajcarski nóż wojskowy do olejów. Pakowany z witaminami i przeciwutleniaczami, nawilża zarówno skórę jak i brodę, zwalcza podrażnienia i zachęca do zdrowego wzrostu zarostu. Co więcej, może pomóc zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek.


Olej z nasion konopi - Olej z nasion konopi jest składnikiem energetycznym. Wzmacnia zarówno skórę, jak i brodę, a także zwiększa ukrwienie mieszków włosowych i sprzyja zdrowemu wzrostowi brody. Stosowany jest w leczeniu różnych chorób skóry, w tym egzemy. 


Olej z nasion roślin rycynowych - o wysokiej zawartości kwasu rycynolowego. Ten zły chłopiec zmniejsza stan zapalny i wypełnia łuski na łodydze włosa. Witajcie szczęśliwi, zdrowi, pełniej wyglądający zarost. 


Clary Oil - Jeśli jesteś jak większość mężczyzn, masz tłustą skórę. Olejek klarynowy jest znany z tego, że pomaga regulować produkcję oleju do twarzy. Jeśli masz skórę tłustą, olej z goździków może pomóc Ci osiągnąć równowagę. 


Olejek z liści eukaliptusa - Uwielbiamy eukaliptusa, ponieważ jego właściwości antyseptyczne pomagają zachować świeżość i czystość zarostu i skóry. Pomaga również zmniejszyć pojawianie się wyprysków i walczy z podrażnieniami. 

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak naprawić zniszczone włosy

Pierwszym krokiem do poznania sposobu utrwalania uszkodzonych włosów jest znajomość...

5 niekonwencjonalnych zastosowań oleju do brody

Wysokiej jakości olej do brody może być niesamowitym, uniwersalnym produktem, który nie...

Najlepszy olejek do włosów każdego rodzaju

Bez względu na rodzaj włosów, wilgoć i siła są niezbędne dla zdrowych, rosnących...