Polecamy

Scrotox: zastosowanie i przeciwwskazania

Przykładowe mailingi dla klientów salonu kosmetycznego

Pielęgnacja brody

Czy brody naprawdę rozgrzewają?

CZY BRODA NAPRAWDĘ SPRAWIA, ŻE CZUJESZ SIĘ CIEPLEJ? 
Niektórzy faceci widzą brody tylko jako jesienno-zimowe spojrzenie... nadchodzi lato i broda odchodzi. Dlaczego?

Większość z tych mężczyzn uważa, że broda sprawi, że będzie im niewygodnie gorąco w cieplejszych miesiącach. To błędne przekonanie jest całkowicie zrozumiałe. Przecież w zimie broda świetnie sprawdza się w utrzymywaniu chłodnego wiatru z dala od twojej przystojnej twarzy. Ale czy to futro na twarzy naprawdę robi różnicę temperatur w lecie?

Wall Street Journal odwołał się do chińskiego badania, które wykazało 100 uczestników, że górne wargi osób z włosami na twarzy były średnio o jeden stopień cieplejsze niż te ogolone. Można więc twierdzić, że broda sprawi, że zakryte obszary twarzy staną się cieplejsze o jeden stopień. Wyłamać okłady z lodu...

Ale ci z was, którzy latem kołyszą brodą wiedzą, że kiedy wieje wiatr w brodę, temperatura spada. Większość z nas powie, że latem jest naprawdę chłodniej z brodą. Dlaczego tak jest?

To wszystko dzięki chłodzeniu parowemu. Zasadniczo, gdy powietrze przepływa przez - lub jeszcze lepiej, przez - wodę, ochładza się. Koncepcja ta jest stosowana w niektórych typach klimatyzatorów. Twoja broda utrzymuje wilgoć z potu blisko twarzy. Kiedy wieje wiatr, czujesz się przyjemnie i chłodno.

Więc jeśli jesteś jednym z tych świeżo upieczonych brodatych i martwisz się o to, że będziesz miał brodę na lato, nie rób tego. Twoja broda nie uczyni cię cieplejszą niż zwykle.

Niezależnie od długości broda i skóra muszą być dobrze nawilżone w miesiącach letnich. Odpowiednia pielęgnacja zarostu jest kluczowa. Najlepiej zrobić to w pojedynku, stosując preparat nawilżający do twarzy i brody. Dla tych, którzy szukają zastrzyku miękkości, nałóż na wierzch lekką warstwę olejku do brody.

Wykształcony brodacz to szczęśliwy brodacz. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Rewolucyjne wąsy: nowa, stara moda męska

Tak zwane rewolucyjne wąsy to jeden z najbardziej osobliwych stylów w świecie mody męskiej...

Jak często musisz ostrzyć swoją prostą...

Dla tych, którzy zastanawiają się nad rozpoczęciem życia z prostą maszynką do golenia...

Jakie są różnice między bezpiecznymi...

Zrozumienie terminologii związanej z maszynkami do golenia W tym filmie porozmawiamy o różnicach...