Polecamy

Jak obciążyć pędzel do golenia, aby uzyskać pianę

To, co musisz wiedzieć o historii warkoczy

Pielęgnacja brody

Czy brody naprawdę rozgrzewają?

CZY BRODA NAPRAWDĘ SPRAWIA, ŻE CZUJESZ SIĘ CIEPLEJ? 
Niektórzy faceci widzą brody tylko jako jesienno-zimowe spojrzenie... nadchodzi lato i broda odchodzi. Dlaczego?

Większość z tych mężczyzn uważa, że broda sprawi, że będzie im niewygodnie gorąco w cieplejszych miesiącach. To błędne przekonanie jest całkowicie zrozumiałe. Przecież w zimie broda świetnie sprawdza się w utrzymywaniu chłodnego wiatru z dala od twojej przystojnej twarzy. Ale czy to futro na twarzy naprawdę robi różnicę temperatur w lecie?

Wall Street Journal odwołał się do chińskiego badania, które wykazało 100 uczestników, że górne wargi osób z włosami na twarzy były średnio o jeden stopień cieplejsze niż te ogolone. Można więc twierdzić, że broda sprawi, że zakryte obszary twarzy staną się cieplejsze o jeden stopień. Wyłamać okłady z lodu...

Ale ci z was, którzy latem kołyszą brodą wiedzą, że kiedy wieje wiatr w brodę, temperatura spada. Większość z nas powie, że latem jest naprawdę chłodniej z brodą. Dlaczego tak jest?

To wszystko dzięki chłodzeniu parowemu. Zasadniczo, gdy powietrze przepływa przez - lub jeszcze lepiej, przez - wodę, ochładza się. Koncepcja ta jest stosowana w niektórych typach klimatyzatorów. Twoja broda utrzymuje wilgoć z potu blisko twarzy. Kiedy wieje wiatr, czujesz się przyjemnie i chłodno.

Więc jeśli jesteś jednym z tych świeżo upieczonych brodatych i martwisz się o to, że będziesz miał brodę na lato, nie rób tego. Twoja broda nie uczyni cię cieplejszą niż zwykle.

Niezależnie od długości broda i skóra muszą być dobrze nawilżone w miesiącach letnich. Odpowiednia pielęgnacja zarostu jest kluczowa. Najlepiej zrobić to w pojedynku, stosując preparat nawilżający do twarzy i brody. Dla tych, którzy szukają zastrzyku miękkości, nałóż na wierzch lekką warstwę olejku do brody.

Wykształcony brodacz to szczęśliwy brodacz. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak często musisz ostrzyć swoją prostą...

Dla tych, którzy zastanawiają się nad rozpoczęciem życia z prostą maszynką do golenia...

Jakie są różnice między bezpiecznymi...

Zrozumienie terminologii związanej z maszynkami do golenia W tym filmie porozmawiamy o różnicach...

Jak obciążyć pędzel do golenia, aby uzyskać...

Jak obciążyć pędzel do golenia aby uzyskać pianę Dla tych, którzy rozpoczynają swoją...