Polecamy

7 nawyków dobrych właścicieli salonów

Jak długo wytrzymują przedłużenia włosów?

Czy myślałeś sobie "Jak mogę zarządzać codziennymi zadaniami w taki sposób, aby pomóc mi pracować bardziej efektywnie?". Powiedzenie "czas to pieniądz" dobrze pasuje do sytuacji, gdy jesteś zakopany pod górą zadań. I oczywiście, że chciałbyś znaleźć trochę wolnego czasu pośród tego wszystkiego, jak również.

Odbieranie telefonów, zarządzanie transakcjami z klientami, pilnowanie czasu pracy pracowników i zamawianie materiałów - czas leci dla menedżerów i właścicieli salonów, którzy są pozostawieni z takimi obowiązkami. Ich rolą jest jednak dostarczanie klientom usług. Te żmudne zadania mogą być zmniejszone, a nawet przyspieszone, dzięki wydajności oprogramowania dla salonów.

Koniec z odbieraniem telefonów

Może się wydawać, że pracownicy siedzą i czekają, aż klienci zadzwonią z prośbą o rezerwację. Częściej niż nie, dzwonią na kilka minut przed ich wejściem, lub gdy pracownicy są zajęci świadczeniem usług.

W sytuacji takiej jak ta, salon musiałby rozważyć wynajęcie recepcjonistki, na co nie każdy może sobie pozwolić. Rozwiązaniem jest rezerwacja online, która działa w parze z elektroniczną książką wizyt. Taki wirtualny pracownik pracuje efektywniej niż jakakolwiek inna recepcjonistka, a co najważniejsze, dzięki rezerwacji online, salon jest dostępny dla klientów 24/7. Pracownicy będą musieli jedynie z satysfakcją patrzeć, jak ich książka wizyt zapełnia się.

Skuteczniejsza komunikacja

Regularna komunikacja z klientami jest niezbędna w tworzeniu i utrzymaniu lojalności klientów. Niestety, jest to jeden z podstawowych obszarów, które są często zaniedbywane, z powodu braku czasu. Efektywne oprogramowanie dla salonów fryzjerskich i kosmetycznych zapewni Ci rozwiązanie: automatyczne przypomnienia o wizycie za pośrednictwem tekstu i poczty elektronicznej. Nie tylko skraca to czas spędzony z poszczególnymi klientami i eliminuje nieefektywną komunikację, ale przede wszystkim pomaga zmniejszyć liczbę nieobecności - nawet do 70%.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne wykorzystują i z zadowoleniem stosują automatyczny e-mailing do wysyłania próśb o recenzje. Wszyscy wiemy, że pozytywne opinie są na wagę złota, a zadowolony klient zawsze poleca salon innym. Najtrudniej jest zebrać pozytywne recenzje na własną rękę.

Pełna kontrola nad liczbą i poziomem zapasów

Przygotowywanie raportów kasowych, zamawianie nowych stanów magazynowych, analiza poszczególnych okresów i inwentaryzacja to bolączka osób, które nie czują się pewnie z liczbami. Nie ma potrzeby, aby unikać takich zadań; z odpowiednim systemem, mogą one być usprawnione.

Oprogramowanie do zarządzania salonem może automatycznie obliczać dzienne lub miesięczne zarobki, pokazywać, które usługi są najbardziej popularne, a nawet podawać wskaźniki utrzymania klientów. Poziomy zapasów są również widoczne, a system powiadamia Cię, gdy zapasy są niskie. Wszystkie raporty są tworzone i obliczane automatycznie.

Oszczędza to Twój czas, ale także dostarcza cennych informacji, które pomagają podejmować lepsze decyzje biznesowe, usprawniają zarządzanie personelem i usprawniają działania marketingowe.

Nasz nowoczesny program eliminuje wiele uciążliwych i czasochłonnych czynności.
Przekonaj się sam, o ile łatwiejsza może być praca w Twoim salonie.

Wypróbuj Versum za darmo

[Total: 0 Average: 0/5]

Table of Contents

  • Koniec z odbieraniem telefonów
  • Bardziej efektywna komunikacja
  • Pełna kontrola nad numerami i poziomem zapasów
Zapisz się do newslettera Politykę prywatności można przeczytać tutaj.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak zwiększyć sprzedaż salonu w zimie?

Strona główna Blog AgendaPro Jak zwiększyć...

17 Pytania do badania satysfakcji

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka 17...

Oprogramowanie dla salonów piękności: czego...

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka...